Кога махнахте детската количка?

  • 5 074
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 160
Здравейте ,
Синът ми е на 2 годинки и от няколко месеца решихме да махнем количката . Да обаче от известно време сякаш се изморява доста и все иска да го носи някой . Според нас е вече голям да се вози като бебе , но дали не избързахме с тази стъпка ? Вие на каква възраст спряхте да возите в количка?

# 1
  • Мнения: 18 495
Зависи за какви разстояния става дума. Моята отказа количката някъде два месеца след като проходи, съответно за по-дълги разстояния се качвахме на кола. Преди това с количката навъртах часове наред и много километри.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
На година и три-четири месеца, но на моменти се налага да го нося. Но определено предпочитам да го нося, отколкото хем с едната ръка да пазя него, хем с другата да бутам някакво превозно средство, на което не иска да стои.

# 3
  • Мнения: 11 967
До 3-годишен някъде се возеше. До около 2,6г на лятна количка. Умаля му и взех една триколка за бутане. С кака, колело/тротинетка, торба с играчки и дете, което се отпуска в ръцете ми изобщо нямах мерак и сили да го нося, а и нямам кола, три всяко излизане беше свързано с ГТ, а за разлика от кака си не искаше да върви навън, иначе си проходи преди годинката, ама го мързеше. На три някъде вече не искаше да се вози на триколката и понеже не въртеше педали купих баланс байк. С него вече изминавахме километри и обикаляхме часове.

# 4
  • Мнения: 6 878
На година и 4 се изморяваше,ходихме пеш до кухнята която ни е мн близо,бях настинала и нямах сили да я дигам по стълбите.
Официално на година и 8-този септември!Захлади се излизахме на площадката до долния блок възможно най близо и вече не е лято седим и по-малко навън.
Но като се върнем от разходка много й се радва сякаш е затъжена 😄😄😄но да свиква скоро започва ясла

# 5
  • Мнения: 6 148
Няма никакво значение ние кога сме я махнали. Води се от твоето дете, не от чуждите.
Иначе за протокола - щом проходи я махнах, не я искаше вече. Не съм я носила никога, нито е мрънкала че е изморена, а си ходеше бая.

# 6
  • София
  • Мнения: 13 071
Понеже ние сме хора, които се движат много и активно, винаги поне до 2,5 сме ползвали колички за децата, а след това около година още сме ползвали триколки. Под много ходене визирам примерно минаване пеша на разстоянието Гевгелийски-Герена в София през целия център и обратно.
За кратки излизания (до магазина, например) след прохождане не сме ползвали колички.

# 7
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 244
Много зависи от начина на живот. Щом детето се изморява, какъв е проблемът да взимате количката? Не мога да го разбера този манталитет. Все пак това е средство за улеснение, не е някаква глезотия или бебешка работа.
Ние махнахме количката окончателно към 3г.
Синър ми е бил на около 2, когато се прибрахме през лятото. От няколко  места чух коментари- ауу, ама как това дете още е в количка, ми той е голям. Да, ама като сме по цял ден навън, той се уморява. Това за мен е зскостеняло и провинциално мислене. Ползвайте си количката до когато сметнете за нужно.

# 8
  • Мнения: 1 839
Ние я махнахме когато надхвърли килограмите за нея. Според мен най-важното е доколко е удобно или неудобно на майката. Примерно аз не съм носила детето на ръце и бях без кола, денивелацията до вкъщи е голяма - не бих си причинила час влачене на изморено и гладно дете по нанагорнище след дълги игри в парка, при положение, че мога да се прибера за двайсетина минути на бърз ход с количката. Немалък фактор е, че количката освен детето вози и принадлежности, играчки, покупки. За майка с кола може да е по-неудобно да товари и разтоварва количка.

Ако махнеш количката, се съобразявай с възможностите на детето - т.е. организирай разстоянието и времето навън според това дали и доколко си склонна да го носиш на ръце. Защото когато възрастен се измори и едва си влачи краката, сяда някъде да си почине, а на дете често му казват да не се лигави, а да продължи. Нито е ОК в периода на развитие да се претоварва детето, нито то само има капацитет да предвиди кога ще му дойде в повече, окапват от раз.

# 9
  • София
  • Мнения: 8 638
Ползвайте си я, докато на вас и детето ви е удобно.
И двете ми деца съм возила с количка, само ако пазарувам или се разхождаме цял ден из София пеша-така са спали къде ли не, сменях парковете, с метроро ходех навсякъде. Но са били на почти годинка и нагоре. През останалото време ги носех в слинг и ергораница. Особено второто, помириса количка след 6-7 месец и съм ползвала изключително малко с него.
Големият го возех понякога до към 2г. и 9м , пак за целодневни разходки, бях бременна вече. И повече щях да го возя, но ми дотежа и количката да бутам. Малкото сигурно се е возило до 18м, той проходи бързо и уверено, искаше да щъка наоколо и ни беше удобно или да ходи, или да го нося в ергораницата.

# 10
  • Мнения: 15 356
На година и половина е детето ни,доскоро не вървеше за ръка,от седмица сме без количка до площадката до куриер /магазин и то ако нямам тежко за носене .За дълги разстояния ще я ползвам,в център сме и с кола е по-неудобно,отколкото пеша .

# 11
  • София
  • Мнения: 22 936
Няма никакво значение ние кога сме я махнали. Води се от твоето дете, не от чуждите.
Иначе за протокола - щом проходи я махнах, не я искаше вече. Не съм я носила никога, нито е мрънкала че е изморена, а си ходеше бая.
И дъщеря ми като проходи- отказа да я ползва. На 1 г и 3 м я махнахме за постоянно.

# 12
  • Германия
  • Мнения: 3 423
След тръгването на ясла на 1г много намалихме излизанията с количка, но продължавам да си я държа в багажника и я изваждам при нужда. Дъщеря ми се е возила до 2г6-7м спорадично, след това вече не. Малкият сега е на 1г6м и от известно време не ни се е налагала да го слагаме в количката, но ако се налага го мятам вътре без колебание.
Лично за мен до към 3г е ок да се возят при нужда, след това абсолютно не, но все пак всеки си знае за себе си.

# 13
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 009
С баткото на 2 години,с бебето не се знае...

# 14
  • Мнения: 1 572
Към три, даже малко след три.
Никакви скрупули нямах да я ползвам, иначе и аз в България съм ги чувала "Аууу, какво голямо дете още в количка!"
Да, в количка, защото никой друг не  разнася 13 кг. напред-назад по цял ден, освен двамата с баща ѝ.
Отделно моята дамска чанта😂

Общи условия

Активация на акаунт