Кое първо - гърне или лъжица?

  • 1 941
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 811
Цитат на: Valery
Нали знаеш, че който плаща, той поръчва музиката.

Не съм съвсем съгласна.
Това означава да й кажа:
при температура под нулата - синия скафандър
между 0 и 10 градуса - ватирания костюм
над 10 градуса - тънко яке
Но има и други фактори - влажност на въздуха, мъгла, вятър, слънце, здравното състояние на детето. Общо взето досега съм разчитала на нейната преценка за конкретни действия, а уточнявахме параметрите / да не се навлича детето и да не излиза в дъжд/. Просто не е възможно да се изредят стотици варианти и какво точно очакваш да направи в една или друга ситуация.

# 16
  • Мнения: 811
Цитат на: Reza
с две думи...аз за себе си прецених, че позитивните неща са много повече от 1-2 бонбона на ден. Все пак не и е давала кило бонбони...
Ето и сега...гледа Диана с много обич...то си личи просто...а че и дава да смуче мандаринка....ами....щом и на Диана и харесва...нямам нищо против:)

Все пак...замисли се дали ще намериш друга жена, която така да обича детето и то нея...и какъв е шанса тя да изпълнява стриктно твоите изисквания?
просто..неможе всичко да е както искаме. За мен е по-важно вниманието и любовта...пък дали ще хапне малко шоколад не е кой знае каква болка.


Е точно това е.  
Благодаря ти.

А като имате някакви различия как й го казваш? Аз се стремя да почна "предпочитам детето да..............." или "ще се чувствам по-спокойна, ако ............."

# 17
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
ами...и аз така го казвам...Simple Smile
Но общо взето тя не прави неща, които могат да навредят на детето. Аз изтръпнах като видях как Елина налапа цялото лукче, признавам си...но видях също, че Роза не я изпуска от поглед и постоянно и повтаря да смуче, не да дъвче и да не гълта...

Сега...при теб...това, че го учи на гърне е ОК...щом има търпение и желание...Simple Smile А че не му дава лъжица за да не се цапа...ами кажи и, че предпочиташ да се поизцапа, но да се научи да се храни...купи големи лигавници, самата ти го насърчавай, така ще започне сам да иска да се храни самостоятелно...

Роза започна да учи Елина да яде сама още около годинка, за да е готова за градината...
И когато от едни общи познати лятото чух, че казала "какво ще правя сега, като ми вземат детето..." направо ... толкова хубаво ми стана....ама ние пък и дадохме друго дете:))

# 18
  • Букурещ
  • Мнения: 7 832
Съжалявам, сигурно другите мнения са много инетерсни, но от липса на време, не на интерес не мога да ги прочета в този момент, но ще напиша личното си мнение по твоя въпрос:

Според мен, няма такова нещо кое първо, кое второ.
Абсолютно само, без абсолютно никаква чужда намеса, детето ще прояви един ден интерес към едното и към другото.

Съжалявам, ако се разминавам с друготе мнения, но нито едно от двете неща - лъжица или гърне не може да се постави на първо и второ място.

И с огромния риск да противореча на някои мнения: зимата ми се видя отличен момент за махане окончателно на памперса.

Но никога не съм поставяла приоритет - лъжица или гърне, никога.

# 19
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Цитат на: dari
Не съм съвсем съгласна.
Това означава да й кажа:
при температура под нулата - синия скафандър
между 0 и 10 градуса - ватирания костюм
над 10 градуса - тънко яке

В случая не става въпрос за такива неща, нали: Става въпрос за това да кажеш - не ми е приятно да му дааш бонбони - решила съм, че няма да му давам, за това моля те не го прави. Или искам да уча детето да яде с лъжица и те моля да му разрешаваш да се маца, докъто ти се опитваш да го накараш да хапне нещо.
Сутринта видях моята да дава на детето трошичка кекс: Казах и че в него има яйца, прясно млякои пр. неща и я помолих да не му дава. Тя каза Ок и си му даде да гризе Царевин.

# 20
  • Мнения: 811
Цитат на: Valery
Сутринта видях моята да дава на детето трошичка кекс: Казах и че в него има яйца, прясно млякои пр. неща и я помолих да не му дава. Тя каза Ок и си му даде да гризе Царевин.

Ама преди да видиш, откъде ще знаеш, че му дава кекс?
Ако знаеш - ще кажеш, ако не знаеш ....?
Но като чета си мисля, че се дразня повече отколкото има нужда.
Впрочем спора за гърнето ни е първия "конфликт".

# 21
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Цитат на: dari
Но като чета си мисля, че се дразня повече отколкото има нужда.
Впрочем спора за гърнето ни е първия "конфликт".


 newsm10  newsm10  newsm10

Simple Smileи аз съм на мнение, че детето трябва само да си поиска гърнето в една съзнателна възраст, но Роза я слагаше от време на време... просто си знаеше кога Елина върши разни работи и си спестяваше смяна на памперси, пък и Елина беше супер горда от себе си:)....никой не пострада:)
Затова ти казвам...ако го научи - добре...ако той се противи - ще спре. Важното е да не го насилва, а щом казваш, че го обича и се разбират...можеш да си спокойна.......

# 22
  • София
  • Мнения: 2 958
Въпреки, че на мен тепърва ми предстои подобна борба мога да кажа само едно. Сестра ми е с 11 години по-малка от мен и на 14-15 месеца вече си сядаше на гърнето сама. За лъжицата не знам, защото го е направила без да ми прави особено впечатление. Аз живот и здраве след като се роди бебка и порасне достатъчно мисля да я уча на тези две дейности едновременно. И все пак ти знаеш кое е най-добро за детето ти!

# 23
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: dari
ама няколко пъти вече усещам, че не приема много съвети. И хем не искам да се караме, хем искам като поръчам нещо да го прави. А, де  Thinking

Айде сега още един въпрос: Кое е по-важно - стриктно да спазва мойте изисквания или да обича детето?
Защото се замислям да търся друга жена, но дали тя също ще обича дечко?


Абе как така съвети.... Shocked Това са твоите ИЗИСКВАНИЯ, а не съвети... Егати.... Нали й плащаш да ти гледа детето както ти искаш, а това не вкючва само любов, а създаване на навици.

Моето дете ходи на ясла от 1г. и 2 м. Там й създават навици и понеже е обществено детско заведение не мога да имам претенции дали да ми слагат детето на гърне или дали да му дават лъжицата. Но ти си викнала гледачка, която е ДЛЪЖНА да спазва твоите ИЗИСКВАНИЯ!!!!

Сега по темата - според мен зависи от детето. Има деца дето сядат на гърне от 1 г., пък не искат да ядат с лъжица. И обратното. Детето само си показва, обаче ти трябва да предложиш. След като детето има желание да се храни само, значи му е дошло времето. Да, цапат, ама на дететгледачката не й се чисти, струва ми се... #Cussing out , затова толкова те убеждава. Същото е и с гърнето - явно й е по-лесно да се изака в гърнето и тя да го забърше, отколкото да мие омазано дупе!

Александра се научи да сяда на гърне и да яде сама в яслата, при това без никаква принуда. За яденето сама си настоя, за гърнето - явно гледа другите деца. Аз обаче съм за бой, че като е вкъщи не спазвам режима с гърнето Rolling Eyes  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт