Права на децата ни с ТЕЛК - 4

  • 53 263
  • 844
  •   2
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 5 952
Пожизненият ТЕЛК не се иска, той се дава.
И аз искам пожизнен, но дали ще дадат на детето ще видим. Датата е другия месец. Синът ми е на 16.

# 196
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Кой и кога решава дали имаме право на пожизнен Телк?
Не трябва ли ние да дадем някакви документи или друго ,за да се разбере,че искаме такъв?

# 197
  • Мнения: 2 306
Някой може ли да ми помогне с примерен скелет на жалба за ЕР към НЕЛК? Намалиха процента на дъщеря ми на 30 за основното заболяване (епито) и 20 за разстройство в развитието. Общ процент на решението е 30. И на готови бланки ли се пише, или аз си я пиша ръчно и само я входирам в картотеката? Благодаря.

# 198
  • Мнения: 2 607
Някой може ли да ми помогне с примерен скелет на жалба за ЕР към НЕЛК? Намалиха процента на дъщеря ми на 30 за основното заболяване (епито) и 20 за разстройство в развитието. Общ процент на решението е 30. И на готови бланки ли се пише, или аз си я пиша ръчно и само я входирам в картотеката? Благодаря.
Ние като подавахме жалба към нашия ТЕЛК, жената ни я попълни била май готов вариант. Жалбата отивала директно към НЕЛК. Мъжа ми ходи да подава и тя я е попълнила на компа. Ние искахме за чуждата помощ, понеже я бяха "забравили". Така, че и други да кажат, това е за провинцията.

# 199
  • Мнения: 2 342
Може ли все още да се подават документи за винетка по мейла?

# 200
  • софия
  • Мнения: 2 542
Може ли все още да се подават документи за винетка по мейла?
подадох февруари

# 201
  • Пловдив
  • Мнения: 14 355
Аз подадох заявление за винетка с електронен подпис (служебен имам) през т.нар. ССЕВ - Система за сигурно електронно връчване. При нас в службата понеже деловодството върши работата с връчването, ССЕВ го гледах като теле - железница, обаче откакто Бг пощи се сринаха, се понаучих да го ползвам за лични цели. Мисля, че било със ССЕВ или по обикновена ел. поща, заявлението трябва да е с електронен подпис.

Жалбата до НЕЛК си я писах сама и я пратих с куриер направо в НЕЛК, те после си изискват преписката. В ТЕЛК може и да имат бланки и със сигурност чрез тях може да се подаде (винаги може чрез органа, чието решение се оспорва), но на мен не ми се ходеше при тях. Свободен текст е жалбата, но бланката, разбира се, улеснява. Вече ни уведомиха, че ще я разглеждат на 16-ти юни.

# 202
  • Мнения: 2 342
Февруари все още бяхме в извънредна епидемична обстановка, а сега не сме. Пуснах по мейл миналият понеделник, но нямам нито отговор, нито има издадена винетка, което ме наведе на мисълта , че не приемат по мейл вече. Утре ще звъня да питам.

# 203
  • Мнения: 12 108
ravi, на коя дата изтича сегашната винетка?

# 204
  • Пловдив
  • Мнения: 14 355
Ако нямаш и в понеделник, питай. Аз подадох чрез ССЕВ по-миналия понеделник преди обяд и винетката се появи в петък следобяд същата седмица.

# 205
  • Мнения: 12 108
Вечерта на деня, в който изтичаше се появи новата.

# 206
  • Мнения: 2 342
Старата изтече на 10.06 до края на деня беше.
Ще видя дали днес няма да излезе.
Четох в сайта пише, че може по мейл.

Още едно питане. Никога не съм ползвала пътуването с влак, но има вероятност да ни се наложи с детето да пътуваме. Как стоят нещата с билетите / плащането ?

# 207
  • Мнения: 12 108
Ако си разпечатала и подписала заявлението и след това си го сканирала, не би трябвало да има проблем. Но прилагаш сканирани голям талон и валидна ГО.

# 208
  • Мнения: 2 342
Да, всичко е сканирано цветно. Аз и предишните години подавах така, по мейл.

# 209
  • Пловдив
  • Мнения: 14 355
Аз лично нищо не съм сканирала, посочих само номерата на застраховката и талона на съответните места в заявлението. Получих си винетка.

Общи условия

Активация на акаунт