Всякакви въпроси за кафемашините. Тема N3

  • 37 807
  • 765
  •   1
Отговори
# 315
  • In transit
  • Мнения: 11 809
Rocket, капсули за машини Лаваца също продават навсякъде. Щом ви е харесвало кафето си вземете нова машина.
За такава ли говориш? https://cafemag.bg/capsule-coffee-machines/lavazza-a-modo-mio-jolie-red

# 316
  • Мнения: 5 380
Ето такава беше:



Ако не се лъжа, капсулите се водеха Lavazza Blue.
Иначе, да, и двамата с мъжът ми харесваме по-меко кафе и това беше точно такова.

А като цяло между Lavazza и Dolce Gusto като кафе голяма разлика ли има или съпоставими?
Просто сега се загледах в машините на Krups и са много симпатични и компактни. Виждам, че имат и капсули за различни напитки. Как им е капучиното например?
Според мъжът ми, ще е с качеството на такова от машина на Нескафе, тоест лошо.

Аз мислех, че лесно ще изберем нова машина, а сега като почнах да гледам ... Grinning

# 317
  • In transit
  • Мнения: 11 809
На мен лично, между трите системи - Лаваца А модо мио, Долче густо и Неспресо, предпочитам последната. Най-добро кафе правят. Но всичко пак зависи от машината, вида на капсулата, и марката. На пазара има толкова много производители, някои са добри, други не. Трябва да намерите вашето кафе.
Имам две машини неспресо, абсолютно еднакви на вид, едната е Крупс, в червено:

Другата е Делонги в оранжево. И двете си работят перфектно, вече 7-8 години, нищо освен почистването не им правено.

# 318
  • Мнения: 2 583
Аз също смятам Nesspreso за по-добрата машина с по-голям избор от кафе, затова и препоръчах точно нея.

Въпреки, че отдавна се отказах от капсулите, напоследък ме сърбят ръцете за една малка Nesspreso машина, като показаната горе, ей така за разнообразие.

# 319
  • Варна
  • Мнения: 1 949
Не ,пием само Лаваца Крема Густо.

# 320
  • In transit
  • Мнения: 11 809
deede, сега има още по-малък и компактен модел, Еселенца мини май се водеше.

# 321
  • Мнения: 783
petiaivanov, видях че явно има и втори модел на делонги дедика- една буква буквално Се различава в дългото изписване на името и Гугъл ме информира, че разликата била в това колко бързо загрява млякото и още нещо пак свързано с дюзата, тоест нищо твърде съществено Simple Smile

Rocket- на въпроса за капучиното от капсула на долче густо- не е лошо, обаче като минус бих посочила това, че някак сухото мляко ми се струва твъде малко- две отделни капсули са в опаковка- едната мляко само, другата кафе. Та като пуснеш тази с млякото, трябва мн рано да я спреш иначе ми става воднисто. Ако обичаш да ти е по-млечно може би е вариант да се добави допълнително мляко.
 Иначе тези машини са съвместими и с един от моделите на лаваца капсули - аз най-харесвам лилавите, но може би биха ви дошли силни. Има още червен цвят и зелен по
Спомен. Те може и да са по-слаби.

# 322
  • Мнения: 11 614
petiaivanov, видях че явно има и втори модел на делонги дедика- една буква буквално Се различава в дългото изписване на името и Гугъл ме информира, че разликата била в това колко бързо загрява млякото и още нещо пак свързано с дюзата, тоест нищо твърде съществено Simple Smile

Скрит текст:
Rocket- на въпроса за капучиното от капсула на долче густо- не е лошо, обаче като минус бих посочила това, че някак сухото мляко ми се струва твъде малко- две отделни капсули са в опаковка- едната мляко само, другата кафе. Та като пуснеш тази с млякото, трябва мн рано да я спреш иначе ми става воднисто. Ако обичаш да ти е по-млечно може би е вариант да се добави допълнително мляко.
 Иначе тези машини са съвместими и с един от моделите на лаваца капсули - аз най-харесвам лилавите, но може би биха ви дошли силни. Има още червен цвят и зелен по
Спомен. Те може и да са по-слаби.
Няма такова нещо Simple Smile
Ето ги двата модела от сайта на производителя:
https://www.delonghi.com/en/products/coffee/manual-espresso-make … sso_makers-dedica

Различават се само по включените аксесоари или просто една каничка и един темпер. Машината си е същата.

Това са всички цветове на "двата" модела:
https://www.delonghi.com/en/products/coffee/manual-espresso-make … sso_makers-dedica

# 323
  • Мнения: 5 380
Аз пак се извинявам за сигурно глупавите ми въпроси, но виждам, че в темата много се коментира De'Longhi Dedica. Сега в последният коментар пак.
Показах я на мъжа ми и той се съгласи, че може и да ни е по-добре с машина за мляно кафе. Най-малко няма да се ангажираме с определен тип капсули.
Като цяло, по-добър избор ли би била според вас тази машина от тези с капсули?
Конкретно сега виждам, че в един местен магазин ги има налични и по-конкретно модел ЕС685.

# 324
  • Мнения: 604
Добър избор е машината за мляно кафе, но е повече занимание при приготвяне. Излиза в пъти по евтино едно направено кафе, като компенсация за труда.

# 325
  • Мнения: 11 614
Аз пак се извинявам за сигурно глупавите ми въпроси, но виждам, че в темата много се коментира De'Longhi Dedica. Сега в последният коментар пак.
Показах я на мъжа ми и той се съгласи, че може и да ни е по-добре с машина за мляно кафе. Най-малко няма да се ангажираме с определен тип капсули.
Като цяло, по-добър избор ли би била според вас тази машина от тези с капсули?
Конкретно сега виждам, че в един местен магазин ги има налични и по-конкретно модел ЕС685.
Ще го кажа директно, че за мен кафето си е "простото" кафе и всякакви извлеци, изкуствено овкусени и затворени в пластмасови капсули са всичко друго, но не и кафе. Преценете си какво ви харесва.

# 326
  • Мнения: 5 380
Аз все пак да покажа на какво се спряхме, че и вече си го взехме. Simple Smile
Бях се настроила за De'Longhi, но се оказа, че няколко от колегите на мъжът ми са с този Philips и всички са доволни повече от 2-3 години, та в крайна сметка взехме него.



Още не сме пробвали кафето, че много късно стигнахме до магазина и нямаше вече за кога да правим. Тепърва утре ще нагласяме и експериментираме.
Ако някой е с такава машина и има съвети, да споделя! Hug

# 327
  • Мнения: 11 614
Ако харесвате еспресо, не мисля, че това ще се доближава до него. Галимацията по чистенето е голяма.

# 328
  • Мнения: 5 380
petiaivanov, ще споделя впрчатления, когато вече започнем да я използваме по-интензивно.
Попринцип обичам силно кафе, но сякаш това идва повече от самото кафе.
Мъжът ми сега е взел Costa, ще видим как ще е то и ще се нагласяме в движение.
За почистването визираш тавичката, или някаква профилактика на машината?

# 329
  • Мнения: 11 614
Нямам предвид тавичката, а периодичната профилактика.

Общи условия

Активация на акаунт