Продължителна менструация

  • 376
  • 2
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 190
Трябва ми съвет.
В продължение на около година приемах противозачатъчни " Марвелон", поради изчезването им от пазара и препоръка от моя гинеколог минах на "Джаз". До тук добре, но след "Джаз" въобще не се чувствах добре и реших, че с последното хапче, приключвам и техния прием.
  Първия месец след като ги спрях, цикъла си ми беше както с тях 5 дни ( важно е да кажа, че без хапчета съм със 7 дни цикъл, доста обилен и болезен - дисменорея от първи цикъл).
  Този месец ми дойде на 1ви - всичко нормално до 7мия ден когато трябваше да спре, но не би. От 8мия ден и до сега си имам леко кафеникаво зацапване, не постоянно и определено е много оскъдно (може би няколко капки за 24 часа).
  До сега не ми се е случвало и честно казано съм доста паникьосана.
  При лекар най - рано в петък.
Ако някоя е преминала през това, ще се радвам да чуя мнение и има ли от какво да се притеснявам сериозно.

# 1
  • Мнения: 9 436
Навярно имаш хормонален дисбаланс. Посещението ти при лекар е неизбежно. От форума няма как да получиш достоверна информация какво ти има.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 190
Навярно имаш хормонален дисбаланс. Посещението ти при лекар е неизбежно. От форума няма как да получиш достоверна информация какво ти има.

 Оставям отговор тук, за да се вижда, ако има жени в моята ситуация.
   Вчера бях на дежурен гинеколог - след прегледите установиха, че имам хиперовулажия в следствие от спирането на противозачатъчните.
  Изписаха ми Пикозитол, за 3 месеца, по едно саше на ден.
   Надявам се да бъде полезен коментара 😊
    Благодаря ти за отговора, Светли празници! 😊

Общи условия

Активация на акаунт