Графики на БТ - коментари

  • 23 993
  • 301
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 25
Здравейте,мили момичета. За известно време бях престанала и да влизам тук, защото усетих, че ми става фикс,а това с нищо не помага. Дори около 2 месеца и температура не мерих. От миналия месец започнаха отново,но такава не ми се е случвало до сега. Може ли съвет какво трябва да означава това за естрогена? Малко са дните,но все пак е странно.

# 121
  • София
  • Мнения: 35 935
Здравейте,мили момичета. За известно време бях престанала и да влизам тук, защото усетих, че ми става фикс,а
Скрит текст:
това с нищо не помага. Дори около 2 месеца и температура не мерих. От миналия месец започнаха отново,но такава не ми се е случвало до сега. Може ли съвет какво трябва да означава това за естрогена? Малко са дните,но все пак е странно.
Здравей!
Не е проблем, нищо не означава.
Оралното измерване е много неточно.
Провери си терм-ра, може да се поврежда.

# 122
  • Мнения: 25
Здравейте,мили момичета. За известно време бях престанала и да влизам тук, защото усетих, че ми става фикс,а
Скрит текст:
това с нищо не помага. Дори около 2 месеца и температура не мерих. От миналия месец започнаха отново,но такава не ми се е случвало до сега. Може ли съвет какво трябва да означава това за естрогена? Малко са дните,но все пак е странно.
Здравей!
Не е проблем, нищо не означава.
Оралното измерване е много неточно.
Провери си терм-ра, може да се поврежда.
Базална е, не орална, по всички правила като време , място и т.н. Проверих и термометъра,наред си е. Но вече 4 дни едно и също. Затова се притесних.

# 123
  • София
  • Мнения: 35 935
Базална - вагинална или анална... то разликата е много малка, но ако тази Т. е 36,2, това означава, че акселарната е 35.7, което не е много нормално. Нещо не е както трябва?! ( причините са в терм-ра, начина на измерване, средата - да спиш на много студено, под 16-17о С ... нещо от този род.... не е от хормоните )
Друга причина, да не държиш терм-ра достатъчно дълго време:
- живачен ( и неговите аналози) - 10 мин.
- дигитален, 3-4 мин. след сигнала

Как проверяваш терм-ра дали е наред?!

# 124
  • Мнения: 25
Базална - вагинална или анална... то разликата е много малка, но ако тази Т. е 36,2, това означава, че акселарната е 35.7, което не е много нормално. Нещо не е както трябва?! ( причините са в терм-ра, начина на измерване, средата - да спиш на много студено, под 16-17о С ... нещо от този род.... не е от хормоните )
Друга причина, да не държиш терм-ра достатъчно дълго време:
- живачен ( и неговите аналози) - 10 мин.
- дигитален, 3-4 мин. след сигнала

Как проверяваш терм-ра дали е наред?!
Спя на естествена температура, климатик не ползвам никога. Не съм променила нищо в средата.Според инструкциите го държа докато спре звуковия сигнал напълно. Ползвам го от половин година само него. На третия ден вече ми направи впечатление, че показва едно и също и я премерих следобяд - беше различната. Сега пак я премерих целенасочено -36.9( от 2-3 часа се търкалям в леглото). Но четвърти ден сутрин в 6:30 е това. Може и да търся под вола теле, дано да е така , просто ми стана странно. Като си гледам стари графики всеки ден е било различно. Слагам една стара за сравнение и Благодаря за усилията ти винаги да си ни в помощ 🙏🏻❤️❤️❤️

# 125
  • София
  • Мнения: 35 935
Няма значение какво пише в инструкциите - ако не се изключва, опитай да го държиш още 3-4 мин., след последния сигнал... или докато Т. не спре да се повишава. ... но, тази проба я направи като мериш акселарно., така дори може да ме махаш терм-ра.

Друга причина да си с Хипофункция на ЩЖ Simple Smile ... като причина за по-ниската БТ.

# 126
  • Мнения: 25
Няма значение какво пише в инструкциите - ако не се изключва, опитай да го държиш още 3-4 мин., след последния сигнал... или докато Т. не спре да се повишава. ... но, тази проба я направи като мериш акселарно., така дори може да ме махаш терм-ра.

Друга причина да си с Хипофункция на ЩЖ Simple Smile ... като причина за по-ниската БТ.
Благодаря от ❤️, ще знам на къде да се насоча. Ще пусна TSH и другите ако продължава така. Отново благодаря, бъди здрава и благословена.🍀

# 127
  • Мнения: 1 289
Мила, Денис, извинявам се за офтопика, но поради това, че тук стана въпрос по темата...Искам да ти благодаря много за съвета за часа за прием на Еутирокс. За месец и половина TSH спадна:

fT4       0.970       ng/dl    (реф. 0.700 - 1.480)   
TSH   1.159       uIU/ml    (реф. 0.350 - 4.940)   
fT3       2.580       pg/ml    (реф. 1.580 - 3.910)

Все още обаче Ft4 не е в горните 25%. Това притеснително ли е, не знам. Ще посетя и лекар след няколко дни контролно. Пак сърдечно благодаря! Flowers Rose

# 128
  • Мнения: 48
Здравейте ! Денис може ли коментар на графиката ми този месец …дали е имало овулация до момента ? Т е мерена ректално сутрин в 6.00.

# 129
  • София
  • Мнения: 35 935
Здравейте ! Денис може ли коментар на графиката ми този месец …дали е имало овулация до момента ? Т е мерена
Скрит текст:
ректално сутрин в 6.00.
  Здравей!
О. може да е била на 20/21 ден от МЦ. БТ трябва да с задържи висока и да не пада - над 36.8 до 37.00

Малко ти е ниска БТ за ректално измерване - провери си терм-ра. Може да не го държиш достатъчно дълго време?!

Този (+) тест за О. на 10 ден от МЦ е малко притеснителен... или си с ПКЯ или има някакъв ЗФ/киста... или не е бил категорично положителен, което е най-добре Simple Smile
Желателно е да те видят и на УЗ.

Ако е имало О. и има зачеване, дори да има киста/ЗФ, не е проблем, но трябва да се следи на УЗ

Ще чакам да споделиш, ако все пак отидеш на АК

ПП. Ако 21/22 ден от МЦ е късна О. за теб - това не е проблем... при късната О., се зачеват повече момиченца Simple Smile

# 130
  • Мнения: 48
Благодаря Денис ,това за момиченцата ме накара да се усмихна рано сутринта 😊Относно теста за овулация мисля ,че наистина може да не е бил категорично положител .Температурата и мен ме озадачи този месец ,по принцип през Фф поддържам 36.6 -36.5 .Ще пиша отново когато има развитие на нещата 😊

# 131
  • Мнения: 54
Добро утро, момичета. Прикачвам снимка на графиката ми за този месец, утре би трябвало да ми дойде М. Знам, че Т трябва да е малко по - висока, но се надявам този път да е станало. Стискайте палци 😊

# 132
  • Мнения: 48
Lallova ,стискаме 🍀

# 133
  • София
  • Мнения: 35 935
Добро утро, момичета. Прикачвам снимка на графиката ми за този месец, утре би трябвало да ми дойде М.
Скрит текст:
Знам, че Т трябва да е малко по - висока, но се надявам този път да е станало. Стискайте палци 😊
Да е добро и за теб!

Графиката е добре, нещо не мериш много правилно и малко играе - през ЛФ... не че е проблем, но ако причината е в теб, просто внимавай дали спазваш всички условия.
О. според мен е била на 13/14 ден от МЦ. Дано да е станало Peace

# 134
  • Мнения: 54
Меря я ректално, в 6:30 понякога в 7:00, но мисля, че 30 мин. не са проблем. Събуждам се през нощта, но не ставам. Не знам на какво се дължи.


Добро утро, момичета. Прикачвам снимка на графиката ми за този месец, утре би трябвало да ми дойде М.
Скрит текст:
Знам, че Т трябва да е малко по - висока, но се надявам този път да е станало. Стискайте палци 😊
Да е добро и за теб!

Графиката е добре, нещо не мериш много правилно и малко играе - през ЛФ... не че е проблем, но ако причината е в теб, просто внимавай дали спазваш всички условия.
О. според мен е била на 13/14 ден от МЦ. Дано да е станало Peace

Общи условия

Активация на акаунт