Графики на БТ - коментари

  • 23 620
  • 290
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 702
Здравейте момичета отново.Ако може Денис или някой който повече разбира да ми каже как ви се вижда графиката ми?Както писах по нагоре за първи път меря БТ този месец...меря я орално...и видях двете чертички преди няколко дни...та въпросът ми добре ли е графиката...това,че малко падна днес Т дали е проблем ?Кога да отида на доки ?Благодаря ви момичета.Дано всичко е нормално,че ще се пукна от притеснение...

# 226
  • Варна
  • Мнения: 779
Надежда, честита бременност! Hug

Не се притеснявай - ту малко ще пада, ту ще се вдига, въпросът е да е в горния регистър. Просто спирай да мериш вече. Няма нужда.

Това, което на мен ми е препоръчвала Денис след положителния тест, е да пусна:

- ЧХГ, прогестерон
- TSH, FT3, FT4
- желязо, ЖСК, феритин, трансферин, хемоглобин
- вит.Д, вит.Б12

Дано все пак се включи и тя, защото може и да пропускам нещо. Отново - честито и лека бременност!

# 227
  • Мнения: 1 702
Надежда, честита бременност! Hug

Не се притеснявай - ту малко ще пада, ту ще се вдига, въпросът е да е в горния регистър. Просто спирай да мериш вече. Няма нужда.

Това, което на мен ми е препоръчвала Денис след положителния тест, е да пусна:

- ЧХГ, прогестерон
- TSH, FT3, FT4
- желязо, ЖСК, феритин, трансферин, хемоглобин
- вит.Д, вит.Б12

Дано все пак се включи и тя, защото може и да пропускам нещо. Отново - честито и лека бременност!

Благодаря ти много за пожеланията..дано всичко да е наред.
Имам пускани изследвания на 23.05 без трансферин,феритин и жск и витамините...витамините съм изследвала 2 месеца преди да забременея...витамин д ми е в дефицит под долна граница е,а б12 беше около 400...можеш ли да ми кажеш какво витамини и добавки започна да пиеш след като разбра,че си бременна и веднага ли ги почна...на мен ендокринолога ми изписа някакви големи дози фолиева от 5мг ,витамин Е и б12 още от сега...Ето и резултатите ми..

# 228
  • Варна
  • Мнения: 779
За витамин Д започнах Вигантол по 7-8 капки, докато го вдигна в прилична стойност, а вмомента съм в 8 месец и го поддържам само с 1 капка на ден, но имам и в комбинираните витамини някакво количество от него.

Фолиева пих метилирана от 400мг. Ти да не би да си с някакви мутации, че ти е изписана такава висока доза? Хубаво е, че ще пиеш и вит.Б12 отсега. Вероятно и желязото ще пада. Моят хемоглобин също беше над 130, но с течение на бременността падаше и започнах да приемам и желязо на спрей.
Иначе за другите изследвания не мога да коментирам. Ако Денис не се включи, нека лекар да каже. Hug

# 229
  • Мнения: 1 702
Много много ти благодаря за отговорите...за мутаций незнам да имам...не съм правила никога изследвания...ти пиеше ли и к2 с витамин Д...

# 230
  • Варна
  • Мнения: 779
Много много ти благодаря за отговорите...за мутаций незнам да имам...не съм правила никога изследвания...ти пиеше ли и к2 с витамин Д...

Не, само Вигантол и пусках контролни изследвания на 4 седмици да видя как го усвоявам.

# 231
  • Мнения: 78
Здравейте! Да се включа и аз в тази тема.
Бях на фоликуметрия на 14ден и имаше доминантен фоликул около 16мм. Каза ми, че до 2-3 дни ще се спука. Освен това на този ден беше и първия положителен тест за О.
Меря БТ всеки ден по едно и също време, обаче според нея изглежда, че точно тогава е била. О.

Минаха 4 дни от прегледа. Би трябвало да се е спукал, нали?
 

Последна редакция: пт, 16 юни 2023, 18:52 от purple_heart

# 232
  • Варна
  • Мнения: 779
Графиката показва, че се е спукал и то изглежда,  че наистина е било точно тогава - на 14 ден. Може би вечерта след прегледа. Стискам палци!

# 233
  • Мнения: 78
Графиката показва, че се е спукал и то изглежда,  че наистина е било точно тогава - на 14 ден. Може би вечерта след прегледа. Стискам палци!

16мм е доста малко обаче, не знам дали е имало годна яйцеклетка Sad Да видим.. Благодаря иначе!

# 234
  • София
  • Мнения: 35 897
Здравейте! Да се включа и аз в тази тема.
Бях на фоликуметрия на 14ден и имаше доминантен фоликул около 16мм. Каза ми, че до 2-3 дни ще се спука. Освен
Скрит текст:
това на този ден беше и първия положителен тест за О.
Меря БТ всеки ден по едно и също време, обаче според нея изглежда, че точно тогава е била. О.

Минаха 4 дни от прегледа. Би трябвало да се е спукал, нали?
 
Здравей!
Според графиката дотук, О. може да е била на 16/17 ден от МЦ.
Тестът за О. показва, кога ще бъде О. ( а тя настъпва от 12 до 48 часа след пика на ЛХ)
О. настъпва при големина на ДФ средно 23мм .. или ако на:
14 ден е бил 16мм
15 ден - 18
16 ден -20
17 ден  22мм.. и като се има предвид, че ДФ нараства и повече от 2мм през последните 1-2 дни преди О., вероятността О. да е настъпила 16/17 ден от МЦ е голяма.
Може да изследваш Прогестерон и Е2 на 24 ден от МЦ.
Дано да е станало Simple Smile

# 235
  • Мнения: 78
Здравейте! Да се включа и аз в тази тема.
Бях на фоликуметрия на 14ден и имаше доминантен фоликул около 16мм. Каза ми, че до 2-3 дни ще се спука. Освен
Скрит текст:
това на този ден беше и първия положителен тест за О.
Меря БТ всеки ден по едно и също време, обаче според нея изглежда, че точно тогава е била. О.

Минаха 4 дни от прегледа. Би трябвало да се е спукал, нали?
 
Здравей!
Според графиката дотук, О. може да е била на 16/17 ден от МЦ.
Тестът за О. показва, кога ще бъде О. ( а тя настъпва от 12 до 48 часа след пика на ЛХ)
О. настъпва при големина на ДФ средно 23мм .. или ако на:
14 ден е бил 16мм
15 ден - 18
16 ден -20
17 ден  22мм.. и като се има предвид, че ДФ нараства и повече от 2мм през последните 1-2 дни преди О., вероятността О. да е настъпила 16/17 ден от МЦ е голяма.
Може да изследваш Прогестерон и Е2 на 24 ден от МЦ.
Дано да е станало Simple Smile

Благодаря, Денис! На 18-и ден и следващите вече е късно за опити, нали?

# 236
  • София
  • Мнения: 35 897
purple_heart
Опити се правят докато БТ не се задържи трайно висока... а при теб, все още, това не се е случило.
Трайно висока означава, да е по-висока с 0,3 градуса от средната стойност ... поне 3 дни.
Средната при теб е 36.5, според мен... това приложение малко по-ниска ти я посочва, но в последствие е възможно да се коригира само.

# 237
  • Мнения: 39
Здравейте! От няколко месеца следя базалната температура. С поликистоза съм, Хашимото и ИР, като всички хормони от последни изследвания са в норми. Приемам почти всички добавки, които Денис препоръчва. Първият месец успях да засека овулация, но тогава не правихме опити. Следващият цикъл беше ановулаторен -50дни, дойде ми пак на 01.08, но беше много оскъдна менструация, към края на която БТ "скочи" до 36,8. На какво може да се дължи това?

# 238
  • Мнения: 502
Здравейте, при прием на утрогестан във лутеална фаза покачва ли се базалнта температура и с колко?

# 239
  • София
  • Мнения: 35 897
Здравейте, при прием на утрогестан във лутеална фаза покачва ли се базалнта температура и с колко?
Здравей!
Или се повишава малко ( до 2 десети от градуса, максимум), или не се повишава.
Напр. ако е 36,5 да стане 36,7 ... като това, при правилно измерване ( сутрин рано - до 7.00/7.30 най-късно, веднага след сън, анално измерване) е ниска БТ за О.... но, все пак трябва да се погледне цялата графика - 1-2-5 стойности нищо не показват, трябва да се мери от М до М... т.е. постоянно.
Ако е напр. 37,1 да стане 37.3, си е направо супер... почти е 100% сигурно, че е имало О.

Общи условия

Активация на акаунт