Пътуване с кемпер из Европа

  • 13 121
  • 330
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 830
Именно, попитах точно заради височината. Няколкото места, на които съм ходила с колата не са дотатъчно високи.
Благодаря и аз ще отида в Рено.

# 181
  • Мнения: 454
Подгрявате ли подвижните къщички за пролетния сезон? времето се оправя Simple Smile Някой пътувал ли е някъде скоро?
Ние сериозно закотвихме нашия на паркинга след Февруарското кратко пътешествие...Така и не се организирахме никъде.
Тази седмица започваме да мислим на къде да се разходим - тук във България или Гърция.
Знаете ли хубави местенца в района на яз. Кърджали?

# 182
  • София
  • Мнения: 11 987
От началото на годината сме ходили 3 пъти до Гърция и веднъж до Турция. В четвъртък тръгваме пак за дълъг уикенд.
После съм планирала едни 17 дни от Великден до Гергьовден.

# 183
  • Мнения: 454
От началото на годината сме ходили 3 пъти до Гърция и веднъж до Турция. В четвъртък тръгваме пак за дълъг уикенд.
После съм планирала едни 17 дни от Великден до Гергьовден.
Вие сте моето вдъхновение Stuck Out Tongue Браво на вас Simple Smile

# 184
  • Пловдив
  • Мнения: 2 516
От началото на годината сме ходили 3 пъти до Гърция и веднъж до Турция. В четвъртък тръгваме пак за дълъг уикенд.
После съм планирала едни 17 дни от Великден до Гергьовден.

Няма емотикон "завиждам", така че да го напиша Smiley

# 185
  • Мнения: 454
Kaliméra 😊
Включване от първото ни диво къмпингуване в Гръцко. Преместихме хоум офиса за няколко дни тук.
Времето е приятно, само вятъра вкарва малко хлад.

# 186
# 187
  • Мнения: 454
Божествено 😍 Ей на това казвам свобода!
И понеже със Змия се оказахме по едно и също време по Гръцко, споделям и аз хубава гледка , на която се наслажадвах, докато си работя от нашия кемпер. Района около Кавала е това:

# 188
  • Враца
  • Мнения: 2 225
А в Кавала и Солун има ли къде да се спре, да се разгледат градовете и да се преспи на спокойно и тихо място /градски туризъм, без разпъване на каквото и да е било/. Има ли подходящи охраняеми места? Правят ли някакви проблеми местните? За началото на месец май е питането ми, преди активния сезон.
Допълвам питанто си- освен горното, и къде може да се нощува на диво извън града там в този район, евентуално да съчетаем двете неща, или пък да сме през деня в градовете, а вечер да излезем от тях... нещо такова Wink

# 189
  • София
  • Мнения: 11 987
В Кавала може да се паркира на пристанището.
За Солун не мога да помогна.

# 190
  • Мнения: 454
А в Кавала и Солун има ли къде да се спре, да се разгледат градовете и да се преспи на спокойно и тихо място /градски туризъм, без разпъване на каквото и да е било/. Има ли подходящи охраняеми места? Правят ли някакви проблеми местните? За началото на месец май е питането ми, преди активния сезон.
Допълвам питанто си- освен горното, и къде може да се нощува на диво извън града там в този район, евентуално да съчетаем двете неща, или пък да сме през деня в градовете, а вечер да излезем от тях... нещо такова Wink
В Кавала бяхме следобяд на разходка и вечеря, спряхме на пристанището, по в края, където имаше спрели камиони, точката взехме от park4night. До нас имаше кемпер, който остана да нощува там, мисля, че беше Free.
Върнахме се да нощуваме назад, в посока летището на Кавала, на красивия плаж (от снимката по-горе). Там предполагам, че няма да може да се спира в сезона, но ние прекарахме два дни там без проблем. Втория ден дойде и още един кемпер.
Може да погледнете има доста подходящи точки (в park4night), около самата Кавала, но ги оставихме за следващия път.
В Солун не сме ходили с кемпера, а то и с колата пада много търсене на удобен паркинг и затова и не мога да дам инфо Simple Smile

# 191
  • Враца
  • Мнения: 2 225
Мерси и на двете! Ще сваля Park4 night и ще го разгледам, може да изскочи нещо полезно.

# 192
  • Мнения: 454
Мерси и на двете! Ще сваля Park4 night и ще го разгледам, може да изскочи нещо полезно.


Със сигурност, досега (моя скромен опит, де) само от там сме си намирали места, на които да нощуваме Simple Smile

# 193
  • София
  • Мнения: 11 987
Аз съм малко претенциозна и често ми се случва да не харесвам местата в парк4найт.
Разглеждам коментарите, а след това и сателита на Гугъл мапс.

# 194
  • Враца
  • Мнения: 2 225
Разбира се, коментарите са полезни при всички случаи. Все пак е въпрос на късмет. Мен като че ли най-много ме тревожи безопасността на дадено място. Шум, светлини и др. просто не ги търпим и се местим спонтанно, но ако е опасно- това е сериозен проблем.
Досега само в БГ сме ходили и всичко е било добре, но в чужбина има всякакви случки по форумите- къде вярни, къде не се знае... Wink

Общи условия

Активация на акаунт