Пътуване с кемпер из Европа

  • 13 105
  • 330
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 11 983
Не мога да не се покажа, малко като барабар Петко с мъжете е положението

# 211
  • Мнения: 99
Здрвейте,
Записвам се в темата с голямо удоволствие. След 10години къмпингуване и караванинг, със съпруга ми най-накрая се решихме и си купихме кемпер. След 2 седмици ни предстои първо пътуване до Гърция. Лека напрежонка изпитваме зарсди габаритите, но всички казват, че лесно се свиква

# 212
  • Мнения: 6 679
На добър път Simple Smile

# 213
  • София
  • Мнения: 11 983
Здрвейте,
Записвам се в темата с голямо удоволствие. След 10години къмпингуване и караванинг, със съпруга ми най-накрая се решихме и си купихме кемпер. След 2 седмици ни предстои първо пътуване до Гърция. Лека напрежонка изпитваме зарсди габаритите, но всички казват, че лесно се свиква

Честито!
Какво купихте?
И накъде ще се запътите?

# 214
  • Мнения: 99
Благодаря!
Купихме полуинтеграл на базата на Дукато, 2012г.
Като за първо пътуване с кемпер, ще направим 4 дни на къмпинг Талата. Искаше ни се да отидем някъде наблизо за уикенд, но или времето беше скапано или болни. Като цяло ни влече повече дивото къмпингуване, но ще видим как ще ни се получат нещата Simple Smile

# 215
  • София
  • Мнения: 11 983
А караванната част каква марка е? Колко е дълъг?
Какво е разпределението вътре.

Не се кара трудно, бързо ще свикнете.
Пожелавам много щастливи километри.

# 216
  • Мнения: 99
Тек Ротек лифт 652, 7м, ето и линк:
https://m.youtube.com/watch?v=TkqVmf-18Uo

# 217
  • София
  • Мнения: 11 983
Прекрасен е. Влюбих се в кухнята.
Много сходен е с нашия, обърнати са местата на кухнята и банята, но имаче няма съществени разлики.

Ето го нашия
https://youtu.be/l6f73ZKxkeQ
Има разлика в пердетата, някои цветове. При нас няма прозорец в банята, имаме само капандура. Други разлики няма.

Последна редакция: пн, 09 май 2022, 19:09 от змия

# 218
  • Мнения: 99
Благодаря, надявам се да сме направили добър избор. И аз много се радвам, че ще разполагам с голям плот в кухнята. В допълнение, имаме и фурна на мястото на един от шкафовете до хладилника. Наистина са сходни, а ако и вашия е с голям хладилник-завиждам. Simple Smile

# 219
  • Мнения: 435
Благодаря, надявам се да сме направили добър избор. И аз много се радвам, че ще разполагам с голям плот в кухнята. В допълнение, имаме и фурна на мястото на един от шкафовете до хладилника. Наистина са сходни, а ако и вашия е с голям хладилник-завиждам. Simple Smile
Добре дошла и Честита къща! Чуден е Purple Heart Желая ви прекрасни пътешествия заедно! Направо ви завидях за фурната Simple Smile Много вкусни ястия да споделяте!

Ние сме с Лайка и също от скоро се сдобихме с него, но вече сме напред с няколко пътувания Yum
Гърция ще ви е супер за първо пътуване. И аз съм загледала в къмпинг Талата и се надявам да успеем и ние през май да отидем някъде Simple Smile

# 220
  • София
  • Мнения: 11 983
Който няма фурна, може да си купи тенджера Омния. Пекла съм и баница в нея.
https://bulgaria.desertcart.com/products/23266319-omnia-oven-you … n-as-a-wonder-pot

# 221
  • Мнения: 369
Ето това е моята кухня. Отгоре 4 котлона, грил и фурна отделно. Закуската от уикенда тази седмица.

# 222
  • Мнения: 99
Благодаря, надявам се да сме направили добър избор. И аз много се радвам, че ще разполагам с голям плот в кухнята. В допълнение, имаме и фурна на мястото на един от шкафовете до хладилника. Наистина са сходни, а ако и вашия е с голям хладилник-завиждам. Simple Smile
Добре дошла и Честита къща! Чуден е Purple Heart Желая ви прекрасни пътешествия заедно! Направо ви завидях за фурната Simple Smile Много вкусни ястия да споделяте!

Ние сме с Лайка и също от скоро се сдобихме с него, но вече сме напред с няколко пътувания Yum
Гърция ще ви е супер за първо пътуване. И аз съм загледала в къмпинг Талата и се надявам да успеем и ние през май да отидем някъде Simple Smile
Благодаря много. Аз успях да изчета цялата тема и съм в час вече. Simple Smile
Ще разкажа за Талата. Ние ще сме 20-24ти с 2 дъщери на 4 и 11. Кемпера го купихме февруари, но още не сме им казали. Искаме да ги изненадаме в деня на тръгване. Малката е голям ентусиаст за кемпер и все повтаря "чакам, чакам за кемпер, ама той все не идва". На касата в Лидл все се молеше да ни дадат кемпер със здрав двигател, а и в баницата за нова година й се падна кемпер, та си го чака с голямо нетърпение.
 Наясно съм, че красивите инстаграм снимки, с макрамета и растения, са несъвместими с реалността, особено като идеята е да не сме статични, но пък обичам уюта и тъй като все още обзавеждам, ще съм много благодарна на всякакви" хакове" и съвети по домакинската част

# 223
  • Мнения: 99
Здравейте,
Имам един доста лаишки въпрос. Плануваме двуседмично европейско пътуване през юли и се чудя как да подходя.
Когато планирате пътуване с повече от една спирка, смятате ли колко км средно на ден ще изминете, за да предвидите къде ще нощувате и съответно ако е необходима резервация за къмпинг или като се изморите за деня или стане привечер, гледате през приложенията къде е най-подходящо?
Също така по къмпингите през лятото необходими ли са резервации за кемперите,(не визирам Гърция) тъй като поне за БГ наблюденията са ми, че за кемпери винаги се намират места.

# 224
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 179
Аз винаги набелязвам приблизително местата, където да огледам за нощувки, с оглед км и времето за минаването им.
Чертая си по мапса и си правя карти с набелязаните точки, както и забележителностите, които искаме да видим. От там и ровя за евентуални къмпинги и полека-лека се нарежда маршрутът. Не, че не се променя в движение, но се чувствам една идея по-спокойна Simple Smile
За резервациите - не мога да помогна.
Спомням си един април, когато обиколихме 3-те набелязани къмпинга в Будапеща, уж работещи по това време според нета. От тях работеше 1 и в неделя имаше 1 пазач, говорещ само унгарски. Пусна ни, де. На другият ден вече имаше и рецепционист и се разбрахме Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт