Пътуване с кемпер из Европа

  • 13 052
  • 330
  •   1
Отговори
  • Мнения: 428
Реших да стартирам тази тема, тъй като не открих подобна, а вярвам, че има много семейства практикуващи този тип пътешествия. Ще се радвам да споделяме полезна информация, да разказваме със снимки и защо не  да качваме тук пътеписи за нашите пътувания 🚚
Като съвсем новаци в този тип изживявания, ще се радвам на всякакви идеи, места за диво къмпингуване, готини кемпер стопове във България и Европа, където сте имали положителни емоции Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 11 977
В България не съм чувала да има добри кемпер стопове.
За сметка на това има нелоши къмпинги, с две ръце препоръчвам Термален къмпинг Велинград.

През последните години правим по около 20 хиляди километра годишно.
Тази година основното ни пътуване бе до Крит, миналата година бяхме в Турция.

Скрит текст:

# 2
  • Мнения: 428
Страхотно Simple Smile Вие сериозни км навъртате Simple Smile
Ще се радвам някой път да споделиш повече информация за пътешестването, макар, че аз лично те следях в темата за Гърция и точно това ви пътуване още повече отключи желанието да вземем по-скоро и ние нашия кемпер😍
За термалния къмпинг Велинрад чух супер отзиви и скоро ще го пробваме и ние. Ние още се дообзавеждаме, за да сме подготвени за зимни условия, но място като Къмпинга там ще е подходящо точно за първи опит си мисля Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 11 977
За Велинград ви трябва задължително резервация предварително.

Ако имаш въпроси относно оборудването, с радост ще помагам.

# 4
  • Мнения: 428
Ще съм ти много благодарна за съвети Simple Smile Ние сложихме някои неща - втори акумулатор, два солара, инвертор, специална бутилка за газ с мултиклапан (уж трябва да можем да зареждаме навсякъде с нея, но не е точно така, отказват ни повечето бензиностанции). Имаме двоен под, но искаме да сложим мокет, та се чудим къде може да ни поставят такъв?
Също така - тъп въпрос, ама къде си зареждате водата при първоначално тръгване? Можем ли да отидем на някой кемп стоп и да си налеем ей така вода? В Европа предполагам повечето стопове предлагат обслужване?

# 5
  • София
  • Мнения: 11 977
Ние зареждаме вода на паркинга, където местодомува кемпера. Нашият е до двореца Врана. Има място за източване на мръсната вода, за почистване на химическата тоалетна, може да се сипе чиста вода, може и да се включва към ток, но само когато сте там.

Има не малко подобни паркинги за кемпери и каравани.

В Гърция и Турция е лесно зареждането - вода има навсякъде.

Мокет НЕ препоръчвам да слагате. Ще се набие толкова пясък, че няма как да го изчистиш.

# 6
  • Мнения: 428
Ние зареждаме вода на паркинга, където местодомува кемпера. Нашият е до двореца Врана. Има място за източване на мръсната вода, за почистване на химическата тоалетна, може да се сипе чиста вода, може и да се включва към ток, но само когато сте там.

Има не малко подобни паркинги за кемпери и каравани.

В Гърция и Турция е лесно зареждането - вода има навсякъде.

Мокет НЕ препоръчвам да слагате. Ще се набие толкова пясък, че няма как да го изчистиш.
Ние сме в Пловдив, на паркинга ни казаха, че имат вода, но от сонда и явно нея ще пълним, а е хубаво, че на другите места няма да имаме този проблем със зареждането Simple Smile
За мокета и аз си го мислех това за пясъка, но пък за да е по-топло зимата го препоръчват, ще си вземем прахосмукачка и ще видим. Напролет може да го махнем.

# 7
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 172
Да се разпиша и аз Simple Smile

Разбираемо, с нашия бус и размер, си го пълним с туба от вкъщи. После - където намерим.

По-късно ще пиша и за някои наши пътувания.

Последна редакция: вт, 14 дек 2021, 16:18 от ЕлиТ

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 2 514
Чудничко, време си беше за такава тема Simple Smile
Ние нямаме кемпер, а взимаме под наем. За по-дълго каране и бързо - кастен, за по-удобно - голям.
Не знам дали сте си изтеглили park4night, ние много го ползваме. Има приятни места /кемперстопове/ и в България, но всичко зависи от сезона в смисъл ходим по морето, когато не е много натоварено и е извън сезон. Е, не бих отишла и в сегашното време, де Simple Smile
С 2 ръце препоръчвам бивак Тунджа, много готини хора. Държи се от местния клуб по кану-каяк и по принцип е безплатно, но ние винаги оставяме за ползване на ток, вода, баня..... Също така препоръчвам къмпинг Оазис Сливен, пак с 2 ръце поне. Огромна територия, а не набутани 23 места едно връз друго. На практика сме били винаги все едно сами - има зелена поляна, сянка под дърво....каквото си пожелае човек. А младежът, който го държи, е страшен мераклия - евала на такива млади надъхани хора.
За зимата освен термалния във Велинград може да се ходи и на Варвара. Има място за паркиране, а басейнът работи и зимно време. Има и ресторант.

# 9
  • София
  • Мнения: 11 977
С кастен наистина е много по-бързо. Обаче с буса на ЕлиТ е още по-бързо. Wink
Аз обаче съм лигла и искам да ми е просторно вътре.

Park4night и ние много ползваме. Дори сме добавяли места в приложението.

Друго улеснение, за което се сещам, е инсталирането на навигация за камион. Можеш да въведеш височина, дължина и ширина, за да не те води по разни кози пътеки към целта.

Ако се пътува към Италия, е добре да се монтира качествена аларма с датчик за газ. Там имат навика да приспят спящите в кемпера, за да си тарашат на спокойствие.

Ние добавихме втори резервоар за чиста вода и вече имаме около 250 л.
Системата за зареждане с газ позволява да го правим на всяка бензиностанция.
Снимката е от нета

# 10
  • Мнения: 428
Чудничко, време си беше за такава тема Simple Smile
Ние нямаме кемпер, а взимаме под наем. За по-дълго каране и бързо - кастен, за по-удобно - голям.
Не знам дали сте си изтеглили park4night, ние много го ползваме. Има приятни места /кемперстопове/ и в България, но всичко зависи от сезона в смисъл ходим по морето, когато не е много натоварено и е извън сезон. Е, не бих отишла и в сегашното време, де Simple Smile
С 2 ръце препоръчвам бивак Тунджа, много готини хора. Държи се от местния клуб по кану-каяк и по принцип е безплатно, но ние винаги оставяме за ползване на ток, вода, баня..... Също така препоръчвам къмпинг Оазис Сливен, пак с 2 ръце поне. Огромна територия, а не набутани 23 места едно връз друго. На практика сме били винаги все едно сами - има зелена поляна, сянка под дърво....каквото си пожелае човек. А младежът, който го държи, е страшен мераклия - евала на такива млади надъхани хора.
За зимата освен термалния във Велинград може да се ходи и на Варвара. Има място за паркиране, а басейнът работи и зимно време. Има и ресторант.
Ех, благодарско за хубавите препоръки Simple Smile Започвам да си записвам местенца за посещения.
Изтеглили сме си park4night, да както и приложението "Чешмите" Simple Smile
С кастен наистина е много по-бързо. Обаче с буса на ЕлиТ е още по-бързо. Wink
Аз обаче съм лигла и искам да ми е просторно вътре.

Park4night и ние много ползваме. Дори сме добавяли места в приложението.

Друго улеснение, за което се сещам, е инсталирането на навигация за камион. Можеш да въведеш височина, дължина и ширина, за да не те води по разни кози пътеки към целта.

Ако се пътува към Италия, е добре да се монтира качествена аларма с датчик за газ. Там имат навика да приспят спящите в кемпера, за да си тарашат на спокойствие.

Ние добавихме втори резервоар за чиста вода и вече имаме около 250 л.
Системата за зареждане с газ позволява да го правим на всяка бензиностанция.
Снимката е от нета


Благодаря отново за полезните съвети Hug
Направо се стреснах с това тарашене в Италия Flushed...Направо ще се разтърся по натам за аларма.
Иначе нашата бутилка е такава:
https://shop.dimbo.bg/gazova-butilka-s-multiklapan-gotrip11kg.html
Би трябвало и тя да е подходяща за зареждане навсякъде, но ни отказаха на две бензиностанции, не били виждали такава..

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 2 514
С кастен наистина е много по-бързо. Обаче с буса на ЕлиТ е още по-бързо. Wink
Аз обаче съм лигла и искам да ми е просторно вътре.
Ей заради това не сме стигнали до единно семейно становище какво да купим, два няма да са, та взимаме под наем Stuck Out Tongue

И аз съм против мокета. По-практично е килимчета/чергички, които да се изтупват лесно. А няма разлика с усещането за топлина между тях и мокет.

# 12
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 172
Хаха, Змия. Явно много те е впечатлило.
Общо взето се движим като кола.
Има си минуси - тясно е, има само външен душ и кубче-тоалетна, не става за зимата и ски и т.н.

Преди да го правим, ползвахме алковени под наем. Обикаляли сме из Гърция, Унгария и Хърватска под наем.
С буса продължихме из гръцко основно, отскочихме и до Турция за дълъг уикенд.

Парк4найт го ползваме много.

Мисля, че Бивак Тунджа вече има такса, символична, но... Мернах някъде из форумите. И на нас много ни хареса миналото лято.

Във Велинград бяхме в края на декември 2020. Добре беше и с буса. През нощта падна до - 5 навън, но вътре беше добре с подходяща завивка.

# 13
  • София
  • Мнения: 11 977
Йоана, аз лични впечатления от Димбо нямам, но не си спомням да съм чувала добри отзиви.

# 14
  • Мнения: 428
Йоана, аз лични впечатления от Димбо нямам, но не си спомням да съм чувала добри отзиви.
Ние лично сме много доволни от обслужването, а и имахме и познати, които си наемат от тях кемпери и също казаха, че са читави. Та аз не съм чувала лоши отзиви за тях.
То проблема с бутилката е, че по нашите ширини не са им познати такива бутилки, с автоматични клапани и се налага да се обясняваме...Надявам се в Европа да няма такива драми Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт