В момента чета ... 73

  • 36 584
  • 737
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 5 911
Удхаус. Каквото и да е от него. Чета си го периодически, макар че почти го знам наизуст. Особено като ми е нервно и депресивно.

# 706
  • Мнения: 10 157
Напълно подкрепям мнението за Удхаус- винаги ми е бил забавен и разведряващ.

# 707
  • Мнения: 36 470
И аз съм за Удхаус и Пратчет - и двамата са ми любимци Simple Smile

# 708
  • Мнения: 1 577
Мен много рядко ме разсмива книга, която ми е препоръчана като забавна от друг човек, с чувството за хумор е много особено. Мъжът ми много се забавлява с книгите на Юнас Юнасон, но на мен не само не са ми смешни, ами и ги намирам за страшни глупости неговите измишьотини. "Клошмерл" на Г. Шевалие е друго емблематично произведение, на което близките ми се смеят до сълзи, но аз намирам за досадно. Или книгите на Сан Антонио. Джером Джером също никак не ми е смешен. Донякъде разказите на Хашек ме разсмиват, но по-скоро се сещам къде е смешката, но не ми е наистина смешна.
Чувството за хумор на Бакман страхотно ми допада и макар неговите книги да не са забавни, точно с тях най-искрено и най-много съм се смяла.

# 709
  • София
  • Мнения: 2 006
Джером Джером ме е разсмивал до разреваване и разхълцване като го четох за пръв път на 12-13 години. Десетина години по-късно реших да си го припомня и се отказах, за да не си разваля прекрасния спомен. Така и не разбрах като малка на какво съм се смяла.
Изгълтах "Погубени" на Карин Слотър. Чудесен трилър, Уил Трент ми е много симпатичен и с нетърпение чакам следващите от поредицата. За сметка на това "Кодекс 632" е разочарование. Все едно някой фен на Дан Браун е прочел няколко негови книги, гугълнал е малко инфо за шифри и кодове и е сътворил един бъркоч. Една трета мина и замина без да се е случило нищо. Все едно чета чернова или работни бележки на автор, който си е нахвърлял идеи. Ще й дам шанс, защото се чувствам щедра днес Simple Smile

# 710
  • Мнения: 1 577
Друг пример е Джерълд Даръл - би трябвало да е много смешен, но ако не се смееш на този хумор, умираш от скука. Иво Сиромахов също пише в този жанр, но както сам казва - по-трудно е да разсмееш читателите, отколкото да ги разплачеш. Мен не успява да ме разсмее, нито пък Алек Попов. Все пак споменавам тези автори, защото може потребителката, която търси забавно четиво, да намери за себе си.
И Уди Алън, разбира се.

# 711
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
Приключих "Златната клетка" на Лекберг, след поредицата и за Фелбака, тази книга ми се стори много блудкава, трудно ми тръгна, но нямах друго под ръка. После взе, че ми стана интересна и прочетох на един дъх. Сега нямам идея с какво да продължа.

# 712
  • Мнения: 10 157
Iveto_11, една книга на Сантуш е сред малкото започнати и оставени недочетени от мен книги. Точно както описваш - приличаше ми идейно на Дан Браун
Скрит текст:
(когото тогава харесвах, но сега вече не бих чела негова книга -нито отново от старите, нито нова, ако има, с времето се промениха читателските ми предпочитания)
, но много тромаво вървеше и я зарязах. След това не съм и поглеждала към този автор.
На Лекберг още ли няма тук отзиви за новата ѝ книга- Box?

# 713
  • Мнения: 3 039
За ВСВ помня да са ме впечатлили: "Крадецът на книги", "Момчето с раираната пижама". Със сигурност има и други стойностни, но не мога да се сетя в момента.
И един симпатичен филм по темата мога да препоръчам, гледах го наскоро с детето: "Джоджо заека", харесахме го всички - атрактивно поднесен, но и отразява моменти от миналото.

# 714
  • Мнения: 10 157
Ален мак, като спомена и филм- веднага се сетих за “Животът е прекрасен” на Роберто Бенини. Чудесен филм за толкова тежка тема.
Но по книжната тема за мен изборът е Едит Егер (Изборът и Дарът).

# 715
  • Мнения: 9 003
Комиксите са забавни. Независимо на каква тема са. Такава им е природата - забавна. В големите книжарници има отделна секция за комикси. Хем са забавни,хем ви връщат в детството.

# 716
  • София
  • Мнения: 940
Приключих "Златната клетка" на Лекберг, след поредицата и за Фелбака, тази книга ми се стори много блудкава, трудно ми тръгна, но нямах друго под ръка. После взе, че ми стана интересна и прочетох на един дъх. Сега нямам идея с какво да продължа.
След поредицата за Патрик Хедстрьом чак не ми се вярваше, че това наистина е написано от Камила Лекберг. Видя ми се "плитка", все едно за сефте тръгва да пише. Много секс ...., през страница. Слушах я в Storytel. Освен това въобще не ми хареса начина на четене. Сега слушам продължението - Сребътните криле. Пак чете същата актриса, но доста по-добре от първата книга.

# 717
  • Мнения: 960
Прочетох Къщата на седемте гряха от Мари Пау Домингес.
Книга, написана въз основа на исторически факти.
В Интернет ще намерите информация за къщата и легендите, свързани с нея.
След Филипа Грегъри, това е другата авторка, която успя да ме заинтригува.
Разказва се за крал Филип ||  Испански и съпругата му Анна Австрийска.
По-точно, за интригата между Филип и неговата любовница . За угризенията на съвестта и изкуплението.
Диалозите са малко, но останалото не е пълнеж, нито клише. Написано като приказка, но с елементи на размишления на психолог.
 
Приготвила съм си Шутът на кралицата и Укротяването на кралицата от Ф. Грегъри. Не си водя списък на прочетените книги и може да се окаже , че съм ги чела вече.Simple Smile
Започнах Зимата на нашето недоволство на Стайнбек.

# 718
  • София
  • Мнения: 1 781
Преполових Били Съмърс, идеална е, интересна, приятна и бързочетяща се. Ноооо…
Скрит текст:
постоянно очаквам нещо типично Кингско, ще се случи ли 🙃? Нещо по-така, по-странно, необяснимо, свръхестествено ☺

# 719
  • Мнения: 6 346
Мишчица, няма нищо свръхестествено или необяснимо в "Били Съмърс" и това е една от причините да харесам книгата толкова много. Wink Вярно, не я включих сред номинациите ми за книга на годината, но доста се колебах дали все пак да не я добавя. "Новият" Кинг ми харесва повече, въпреки че той всъщност стана известен точно със "свръхестествените" си романи.

Общи условия

Активация на акаунт