Възпаление след вадене на кътник, моля за съвет!

  • 1 677
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте! Миналата седмица в сряда ми беше изваден долен кътник. Ваденето беше доста трудно, около половин час, зъба се раздроби, имаше гранулом. Оттогава съм с температура 37-37.5, обща отпадналост, от три дни и с малки болки в ухото от страната на извадения зъб. Бях на зъболекар отново още два пъти, промиваха дупката и й сложиха лекарство. Температурата и отпадналостта продължават. Единият зъболекар каза, че тази температура изобщо не може да е от зъба. Искам да попитам, възможно ли е възпалението да е отишло към ухото и затова да са тези симптоми? Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: X
Всичко е възможно. Намерете спешно добър стоматолог.

# 2
  • Мнения: 13 527
Консулатация с друг стоматолог и УНГ, не отлагай.

# 3
  • Мнения: 13
Има две мнения от зъболекари, извън доктора, който ми извади зъба. И двамата казаха, че е възможно да е от зъба, или от нещо друго.

# 4
  • Мнения: 921
Пуснете си ПКК и ЦРП. Ако е високо, значи има инфекция. Според мен температурата и болката са тревожни симптоми и без антибиотик няма да минете. На мен ми вадиха 2 зъба и двата пъти стана инфекция и се наложи да пия антибиотик. Нямах температура, но болеше много и се поду раната. Успех и вземете бързи мерки.

# 5
  • Мнения: 13
Да, аз пих антибиотик Зинат още от деня преди ваденето на зъба.

# 6
  • Мнения: 162
Освен болката към ухото, има ли болка в областта на извадения зъб?

# 7
  • Мнения: 13
Onewomann, първоначално имаше болка в зъба, после отмина и сега има малка болка в ухото.

Общи условия

Активация на акаунт