Противозачатъчни?

  • 6 323
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Някой пил ли е тези противозачатъчни - Janine? Мисля, че така се пишат, все още не съм си ги купила. Изписа ми ги гинеколожка, заради проблем с кожата на лицето Shocked
Имат ли странични противопоказания, като - гадене, напълняване, окосмяване?
Лекарката, каза че лицето ми след 3м. ще стане като на маникенка Stuck Out Tongue  Shocked

# 1
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Хм, аз Пия Жанин, но не се сещам как се пишат на английски - нещо подобно беше, но са ми вкъщи довечера ще погледна.
Ако са същитъе за сега нямам никакви неприятни странични реакции от тях ( 4 опаковка вече). Даже цикъла ми доста понамаля и като времетраене  и като количество.
С предишпните хапчета не беше така  Sad

# 2
  • Мнения: 2 596
Аз съм употребявала само Марвелон. Нямаше странични ефекти. Лицето ми също се оправи от тях. Но и сега си е добре, не ползвам още след раждането противозачатъчни.

# 3
  • Мнения: 288
Преди 4 дни започнах втора опаковка Жанин. Нямам никакви оплаквания.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Благодаря момичета.
И лекарката така ми каза, но аз нали съм Тома-неверни. Преди години пих Диане и за 3м. качих 13кг Imp

Колко стува една опаковка?

# 5
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Цитат на: Milenika
Благодаря момичета.
И лекарката така ми каза, но аз нали съм Тома-неверни. Преди години пих Диане и за 3м. качих 13кг Imp

Колко стува една опаковка?

Мдам и аз преди години пиех Диане и пълнеех. Тогавашния доктор каза, че не е хапчетата, но аз ги спрах и пълнеенето спря.
Сегашната ми лекарка каза, че наистина от Диането се пълнеело  Imp

# 6
  • Мнения: 3 146
Моят гинеколог ми препоръча някакви , които още не са внесени в България, но по света ги има навсякъде - Jasmin.От март ще ги внесат.Били върха на сладоледа - никакво пълнеене, бради и мустаци.Последен писък с две думи.Смятам да ги опитам.Някой да ги е чувал?

# 7
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Цитат на: mama kenga
Моят гинеколог ми препоръча някакви , които още не са внесени в България, но по света ги има навсякъде - Jasmin.От март ще ги внесат.Били върха на сладоледа - никакво пълнеене, бради и мустаци.Последен писък с две думи.Смятам да ги опитам.Някой да ги е чувал?

Да и вече би трябвало да ги има в БГ..
Kато бях на преглед преди месец на моята лекарка и донесоха такива да ги предлага на пациентите с рекламна цел. Продукт са на същата ф-ма, която прави Жасмина, саме че тези са Йасмин.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Колко стува една опаковка Жанин Confused:

# 9
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Цитат на: Milenika
Колко стува една опаковка Жанин Confused:

 Около 14 лв, но сигурно цената варира в различните аптеки

# 10
  • Germany
  • Мнения: 7 923
Цитат на: mama kenga
Моят гинеколог ми препоръча някакви , които още не са внесени в България, но по света ги има навсякъде - Jasmin.От март ще ги внесат.Били върха на сладоледа - никакво пълнеене, бради и мустаци.Последен писък с две думи.Смятам да ги опитам.Някой да ги е чувал?


И на мен ми ги препоръча моята гинеколожка и вече ги пия от няколко дни, но още не мога да споделя впечатления. Иначе се притеснявам че пише да не се пият при мигрена а аз имам доста често силни главоболия и незнам дали ще ми понесат, но ще пробвам.

# 11
  • Мнения: 3 146
Oткъде ги купи и колко струват?

# 12
  • Germany
  • Мнения: 7 923
Не съм ги купувала. Тя ми даде мостри и каза че ще ми дава 3 месеца. Иначе според нея ще ги има по аптеките от февруари.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Момичета, не знам дали си въобразявам, но почнах да пия Жанин от 5 дена и да Ви кажа честно - постоянно съм гладна. Едвам се сдържам. Изпитвам постоянно глад. Close
Дали е от хапчетата?
Мисля да си изпия опаковката, но ако продължава така, 2-ри месец няма да ги взимам.

# 14
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Цитат на: Milenika
Момичета, не знам дали си въобразявам, но почнах да пия Жанин от 5 дена и да Ви кажа честно - постоянно съм гладна. Едвам се сдържам. Изпитвам постоянно глад. Close
Дали е от хапчетата?
Мисля да си изпия опаковката, но ако продължава така, 2-ри месец няма да ги взимам.

Да знаеш, че сигурно си въобразяваш Grinning  Тъй кат много подозрително подходи към хапчетата и си мислеше, че от тях ще започнеш да пълнееш и сега ти се струва, че ето на наистина от тях ще да се пълнее. Поне това е моето виждане

# 15
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Още един въпрос Confused:
Блистера на Жанин, са на 3 реда от понеделник до неделя /за 21дена/.
Първия ред е със срелкички от ляво/понеделник/ на дясно/до неделя/,
а втория ред започват от дясно/понеленик/ на ляво /неделя/.......та аз не съм догледала и втория ред започнах да ги пия пак от ляво на дясно/т.е. обратно на показаните срелкички/.
Проблем ли, че обърках реда на дните?   Thinking

И още един въпрос Confused:
Кога евентуално ще се повлияе, кожата на лицето ми от приема на хапчетата? Thinking
За сега не усещам никаква промяна, дори на моменти кожата на лицето ми пак се възпалява. Close

# 16
  • София
  • Мнения: 1 636
Има такива хапчета(противозачатъчни), за които има значение кое точно хапче си изпила, но ако е така трябва да са в различни цжетове, розово и жълто или нещо такова. Аз пиех марвелон, но той изчезна от пазара и сега съм на регулон. За тях няма значение кое поред хапче си изпил, затова не съм много наясно с тази схема. Но погледни на листовката дали не пише нещо.

# 17
  • Varna
  • Мнения: 333
Цитат на: mama kenga
Моят гинеколог ми препоръча някакви , които още не са внесени в България, но по света ги има навсякъде - Jasmin.От март ще ги внесат.Били върха на сладоледа - никакво пълнеене, бради и мустаци.Последен писък с две думи.Смятам да ги опитам.Някой да ги е чувал?

Аз пия Jasmin. Първите три месеца безплатно от гинеколога. Днес започнах втората опаковка. Засега не съм напълняла, а и косми не виждам Laughing

# 18
  • Мнения: 493
Stuck Out Tongue  
здравейте,
аз преди пиех Жанина, но от него получих страничен ефект .
Сега съм на Логест и съм адски доволна дори понякога ми се случва да искам дами доиде с 10 дни по рано и променям графика и пак не ми се е случвало да имам проблеми.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Цитат на: BuNNy
Stuck Out Tongue  
здравейте,
аз преди пиех Жанина, но от него получих страничен ефект .
Сега съм на Логест и съм адски доволна дори понякога ми се случва да искам дами доиде с 10 дни по рано и променям графика и пак не ми се е случвало да имам проблеми.

Какъв страничен ефект?

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Цитат на: gato
Има такива хапчета(противозачатъчни), за които има значение кое точно хапче си изпила, но ако е така трябва да са в различни цжетове, розово и жълто или нещо такова. Аз пиех марвелон, но той изчезна от пазара и сега съм на регулон. За тях няма значение кое поред хапче си изпил, затова не съм много наясно с тази схема. Но погледни на листовката дали не пише нещо.

Всичките са бели.
В листовката не пише нищо за това, ако се обърка реда.
Има указания, само ако се прескочи поредното хапче.

# 21
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Цитат на: Milenika
Цитат на: gato
Има такива хапчета(противозачатъчни), за които има значение кое точно хапче си изпила, но ако е така трябва да са в различни цжетове, розово и жълто или нещо такова. Аз пиех марвелон, но той изчезна от пазара и сега съм на регулон. За тях няма значение кое поред хапче си изпил, затова не съм много наясно с тази схема. Но погледни на листовката дали не пише нещо.

Всичките са бели.
В листовката не пише нищо за това, ако се обърка реда.
Има указания, само ако се прескочи поредното хапче.

Няма проблем ако объркаш реда, тези дни санаписани за твое улеснение

# 22
  • Мнения: 493
Milenika страничния ефект беше, че имах кравотечение слабо и много ми се повдигаше.

# 23
  • Мнения: 493
кръвотечение де, уффф човек като е свикнал да пише на латиница така е Laughing

# 24
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Аз забелязах, че 2 сесеца след като започнах жанина менструацията ми стана съвсем оскъдна  Grinning

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Благодаря Ви момичета!
Повече, няма да Ви занимавам с моите хапчета Wink

# 26
  • Мнения: 3 146
Айде бе , къде го тоя Йасмин - докато се появи ще взема да забременея.Пфу да му се не види.

# 27
  • Мнения: 3 146
Днес си купих опаковка "Ясмин"Ама като прочетох листовката и ми щръкна косата.Пиещите това чудо нека споделят как се чувстват - имат ли мустаци, станали ли са 100 кила , гонят ли ги депресии.....!15, 70 струва

# 28
  • Мнения: 493
аз от тоя месец почнах пак Логеста
искам да питам някой от тук дали е правил номера с пропускане на менструация като :
пиеш 21 таблетки и след това почваш новата опаковка ( без почивката от 7 дена )
целта е да пропуснеш една менсруация по уважаващи причини ????????
Confused:  Confused:  Confused:
П.С. в листовката пише,че може но ми е чудно някои от вас да му се е налагало да прави тоя номер ???

# 29
  • Germany
  • Мнения: 7 923
Цитат на: mama kenga
Днес си купих опаковка "Ясмин"Ама като прочетох листовката и ми щръкна косата.Пиещите това чудо нека споделят как се чувстват - имат ли мустаци, станали ли са 100 кила , гонят ли ги депресии.....!15, 70 струва


Здравей,
Аз също пия Ясмин и сега ще почвам втората опаковка ама нещо не съм съвсем доволна.. Мустаци и напълняване не се появиха, но ме тресе доста силно депресийката, ама незнам дали не е от съчетанието с ужасните колики на бебо:( Решила съм да пробвам още един месец и ако пак съм така ще ги спра. Иначе доколкото знам те всички противозачатъчни не са много добър вариант за такива лабилнички хора като мен / нали ти объркват хормоните, а те депресиите и неврозите оттам идват/, ама реших да пробвам пък ще видим.

# 30
Цитат на: Moni
Цитат на: mama kenga
Днес си купих опаковка "Ясмин"Ама като прочетох листовката и ми щръкна косата.Пиещите това чудо нека споделят как се чувстват - имат ли мустаци, станали ли са 100 кила , гонят ли ги депресии.....!15, 70 струва


Здравей,
Аз също пия Ясмин и сега ще почвам втората опаковка ама нещо не съм съвсем доволна.. Мустаци и напълняване не се появиха, но ме тресе доста силно депресийката, ама незнам дали не е от съчетанието с ужасните колики на бебо:( Решила съм да пробвам още един месец и ако пак съм така ще ги спра. Иначе доколкото знам те всички противозачатъчни не са много добър вариант за такива лабилнички хора като мен / нали ти объркват хормоните, а те депресиите и неврозите оттам идват/, ама реших да пробвам пък ще видим.

Мони, и аз съм като тебе,ама вярвай ми не е от хапчетата.По-скоро от ежедневието.

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Цитат на: mama kenga
Днес си купих опаковка "Ясмин"Ама като прочетох листовката и ми щръкна косата.Пиещите това чудо нека споделят как се чувстват - имат ли мустаци, станали ли са 100 кила , гонят ли ги депресии.....!15, 70 струва
Ясмина не е Жанин нали? Rolling Eyes

# 32

Общи условия

Активация на акаунт