Данъчни облекчения за деца

  • 33 152
  • 536
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 6 874
Благодаря🍀
Надявам се до края на седмицата,месеца да сме готови😇

# 301
  • Пловдив
  • Мнения: 40 722
Момичета, има ли телефон на който да се обади човек и да пита има ли проблем с декларацията? Колежка още няма превод, няма мейл, нищо...а повечето ги получиха.

# 302
  • Мнения: 490
070018700
Или на сайта на НАП в контакти да намери за нейния компетентен офис телефони на отдел Услуги за клиенти

# 303
  • Мнения: 10 373
А получих мейл, потвърдих линка за получаване на акта и след 2 дни имах превод. Общо около 20тина дни от подаване (Пловдив).

# 304
  • София
  • Мнения: 412
Днес ми се обадиха за да помолят да верифицирам линк на мейла, до 7 дни ще чакам превод. Заради грешката е егн-то цялата декларация е минала проверка

# 305
  • София-Младост
  • Мнения: 23 336
ПИК Може да се получи в който и да е офис на НАП.

# 306
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Здравейте, на всички!
Пуснах декларация 50 чрез ПИК, съответно попълних за двете си деца.
На следващия ден, получих сума от 690 лв за двете деца, което някак си ме обърка...
Някои има ли сходен казус?
Годишният ми доход е бруто- 8560,00 а нето около 7 и нещо, по данни на работодател. Ако това има някакво значение

# 307
  • София-Младост
  • Мнения: 23 336
Здравейте, на всички!
Пуснах декларация 50 чрез ПИК, съответно попълних за двете си деца.
На следващия ден, получих сума от 690 лв за двете деца, което някак си ме обърка...
Някои има ли сходен казус?
Годишният ми доход е бруто- 8560,00 а нето около 7 и нещо, по данни на работодател. Ако това има някакво значение
А колко пише, че е удържания данък върху дохода на тези 8560 лв? Толкова са ви върнали. Това при положение, че не сте ползвали данъчното облекчение през работодател частично.
Другият родител може да получи останалата сума, ако отг. на условията.

# 308
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Здравейте, на всички!
Пуснах декларация 50 чрез ПИК, съответно попълних за двете си деца.
На следващия ден, получих сума от 690 лв за двете деца, което някак си ме обърка...
Някои има ли сходен казус?
Годишният ми доход е бруто- 8560,00 а нето около 7 и нещо, по данни на работодател. Ако това има някакво значение
А колко пише, че е удържания данък върху дохода на тези 8560 лв? Толкова са ви върнали. Това при положение, че не сте ползвали данъчното облекчение през работодател частично. Другият родител може да получи останалата сума, ако отг. на условията.

Много благодаря за отговора!!!
За първи път подавам и имам доста неясноти...
Не съм ползвала частично облекчение от работодател. 691,80 е сумата която се генерира автоматично

# 309
  • Мнения: 11 967
Това е данъчно облекчение. Върнали са ви толкова, колкото сте внесли данък, няма как да ви възстановят 1200 лева, защото нямате толкова внесен данък в хазната.

# 310
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Това е данъчно облекчение. Върнали са ви толкова, колкото сте внесли данък, няма как да ви възстановят 1200 лева, защото нямате толкова внесен данък в хазната.
Благодаря 🤗
Светли празници, Ви желая!!!

# 311
  • Мнения: 263
Здравейте, подадох декларация на 10 март, но заради грешка ми преведоха само 119лв.( имам право на 890). Подадох нова на 17 март, но превод няма. Ходих до НАП на 7 април, направиха справка,че втората декларация е приета и да очаквам техен колега да се свърже с мен за приспадане. Още нищо, а става месец.
Дайте съвет какво мога да направя, моля.

# 312
  • Мнения: 490
Изчакайте да минат 30 дни от датата, на която сте подали втората декларация и ако след това никой не ви се е обадил, подайте Искане за прихващане или възстановяване (така се казва формуляра), за да задвижите процеса ...можете и от електронните услуги да го попълните Wink

# 313
  • Мнения: leet
Момичета подадох с пик на ММ, защото тои е с по-високи доходи и имаме остатък.
В моята сметка парите пристигнаха след 3 дни, при него утре става 1 месец, нямам никаква информация, влезнах да проверя и на статус декларацията е коригирана, обаче с какво, защо, нямам идея.
Съвет какво да направя?

# 314
  • София
  • Мнения: 412
Звъннете на телефона на НАП или в местния клон по ЕГН и настоящ адрес и питайте. До момента служителките са супер любезни и помагащи,от три години им звъня за съдействие. Успех

Общи условия

Активация на акаунт