Данъчни облекчения за деца

  • 33 287
  • 538
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: leet
Ще се обадя утре, вижте какво излиза в справка на задълженията

# 316
  • София-Младост
  • Мнения: 23 336
Аз така като гледам са ви взели, а не са ви върнали. Какво декларирахте в самата ГДД?

# 317
  • Мнения: leet
Ала Бала и аз така мисля, но няма за какво.
Декларирала съм подадените от работодател данни.
Задължения няма никакви.

# 318
  • София-Младост
  • Мнения: 23 336
Ако говорим за работещ само на ТД, тази декларация изобщо не трябва да излиза в справката за задължения. Свали само част 4 и дай да видим там какво излиза. Ако е имало коригиране е извършено от вас, НАП не коригират така нещата.

# 319
  • Мнения: leet
Да само на ТД, ще кача снимка малко по късно. Добавям част 4.
Извинявам се,но не мога да ги скрия.
Благодаря.

Последна редакция: пт, 14 апр 2023, 10:01 от Fireche

# 320
  • Мнения: 3 372
Здравейте! Имам две деца, ползвах данъчно облекчение само за едното през работодател. Сега реших да пусна декларация и да ползвам останалата част за другото дете през НАП. Не знам дали правилно съм попълнила декларацията, но всичко ми беше в зелено, получих и имейл, че е приета. Излиза ми това на справка за задължения и не знам дали е нормално

Също като потребителката в горния пост ми излиза една сума с минус. Даде ми да си попълня банкова сметка. Би трябвало да ми възстановят тази сума нали или нещо съм сгрешила?

# 321
  • Мнения: 492
Fireche, видимо сте подала две декларации - първата на 15.03.2023 - която явно е била грешна - защото сте получили данък за внасяне, вместо за възстановяване, и втората на 12.04.2023 - която вече /от това което сте снимала/ е вярна - дотолкова че сте получила данък за възстановяване в размер на 600 лв - 0,01 лв., която ви излиза в справката за задължения е закръглената стотинка /понеже сумите се закръгляват до пълен лев/- само че не мога да го видя ясно - за 600лв ли иде реч или за 640 ??? - най-добре изчакайте да ви се обадят - със сигурност ще ви се обадят, тъй като сте подала втора декларация и парите няма да тръгнат автоматично.

*Darklady* и при вас - от това което сте снимала се вижда само закръглената сума - не може да се разбере дали декларацията ви е коректна или не - в нея трябва да сте вписала и двете си деца и да сте чекнала в прил.10 данъчно облекчение за две деца и на края да сте получила сума за възстановяване 600 лв /ако имате толкова удържан данък/
Ако искате пишете ми на лично и двете с повече подробности, мога да помогна Simple Smile

# 322
  • Мнения: leet
ЗориБ благодаря ти за отговора, подадох нова да, сумата е 640лв,вече нищо няма да пипам, ще чакам да изпратят email.
Още веднъж благодаря.

# 323
  • Пловдив
  • Мнения: 1 431
Здравейте.Колко е данъчното облекчение за едно дете ?

# 324
  • Пловдив
  • Мнения: 40 746
Здравейте.Колко е данъчното облекчение за едно дете ?
600лв.

# 325
  • Мнения: 1 797
Сумата фиксирана ли е или зависи от размера на дохода?

# 326
  • Мнения: 11 984
Данъчното облекчение е до 6000 лева, т.е от облагаемият годишен доход се приспадат до 6000 лева и се връща.надвзетия за тях данък, тле връщат до 600 лева на дете. Сумата зависи от размера на данъка, който сте платили. Ако сте платили по-малко данък, ще Ви върнат само толкова колкото сте платили.

# 327
  • Мнения: 1 797
Здравейте, тази година ще подавам за първи път документи. Тъй като ще ходя лично да подавам, какви документи ще са ми необходими? Ако това има значение, работя на трудов договор, също така имам кредит към банка. Благодаря!

# 328
  • Мнения: 511
Здравейте, тази година ще подавам за първи път документи. Тъй като ще ходя лично да подавам, какви документи ще са ми необходими? Ако това има значение, работя на трудов договор, също така имам кредит към банка. Благодаря!
Ако не подавате годишна данъчна декларация за физически лица (т.е. работите единствено на трудов договор без граждански договори), може да подадете декларацията за облекчението при работодателя. Кредитът не би трябвало да има отношение към облекчението.
Повече информация от сайта на НАП

# 329
  • Мнения: 1 797
Благодаря, до май месец т.г бях при друг работодател, от него ще трябва ли нещо да вземам?

Общи условия

Активация на акаунт