Алергии, астма, Сталорал, инжекции...

  • 1 285
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте. Посвещавам тази тема на всички, които имат нещо общо с алергии, астма и, за съжаление, лечение с инжекции и Сталорал. Имах желание да коментирам други статии, но сайтът ме посъветва да създам нова тема понеже са стари.
Нека да разкажа накратко. Аз съм на 22г към 2021г. С баща с алергии съм, майка със синузит и баба и дядо с вечно течащи носове (неизследвани, но все пак..). Откакто се помня съм алергична към риба и полени. В последствие и към котки, прах, и мухъл. Останалите алергии са слаби и се проявяват леко при по-големи количества лешник с люспа, соя и не помня още какво. Няколко години отлагах лепение с алергени, защото алергиите не ми правеха проблем. Дразнеща е била сенната хрема и вечно сутрин вкъщи хрема. Риба съм ядяла като малко дете, но в моя съзнателен живот не съм изяждала повече от един пръст риба, защото е силна алергията. През май месец 2021г. направих астма. Натъпкаха ме с лекарства, пих чайове и се пооправих за месец-два. През август ми се усложниха алергиите и оттогава до  омента 5 месеца пръскам капки 4 пъти дневно иначе не мога да дишам, ям и спя. Оттогава съм имала само 3-4 нощи, в които не съм се будила да отпушвам нос. Преди месец започнах поленови инжекции и Сталорал. Разбира се, не очаквам веднагически ефект. Разбрах, че при някои има ефект, при някои няма. Мисля да посетя УНГ, за да се опитам поне да спра капките. Вече пробвам да карам без тях, пробвах не знам още какви неща, но само тези определени капки отпушват. Сега отключих отново астмата и най-често я отключвам от стрес.

Много информация, НО... посвещавам този пост на всички, които имат въпроси, правят такива лечения, чудят се какво ще излезе и просто желаят да вървим заедно по този път. Аз лично ще се радвам да чуя вашия опит по темата. Успех!

# 1
  • Мнения: 15 223
ММ е с алергия. Има алергия към треви от малък. Дори и да минава покрай хора, които косат трева, пак му се проявяваха симптомите. Почти всяка пролет е стигал до инжекции с Урбазон. Преди 10 години, по препоръка от негов близък, започна да пие коприва на хапчета още от февруари. Първата пролет алергията си протече, както обикновено, на втората по-леко, на третата по-леко и на четвъртата пролет изобщо нямаше алергия. И от тогава повече не се е появявала. Но той продължава всяка година си пие копривата. Подчертавам, че става въпрос за коприва - листа. Че корена от коприва има други свойства Grinning

От тази коприва взима
https://-spam296-/kopriva-list-435-mg-100-kapsuli.html

Последна редакция: ср, 22 дек 2021, 14:31 от Lady Cassiopeia Duval

# 2
  • Мнения: 2
Благодаря за отговора. Аз обмислям да се откажа от сталорала и по-късно евентуално и от инжекциите. Изключително съм недоволна от др Мустаков, при когото се лекувам и влагам толкова много финанси и време за нещо, което макар и рано не дава ефект. Да оставим ефекта, отношението е под всякаква критика. Мислех, че си имам работа с професионалист, а то е едно даване на пари и отношението му е да се чудиш защо е станал лекар като само въздиша по телефона. Няма да препоръчам следователно. Как никой алерголог не препоръча природни средства, а само да финансирам разни фармацевтични компании.

# 3
  • Мнения: 87
Здравейте какво стана с алергията и бихте ли препоръчали добър алерголог в София.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 21
Хора, препоръчвам ви да разгледате за хранителните непоносимости, които не са алергия, но често вървят ръка за ръка с алергиите и подобни симптоми. Така известно време детето ми беше с "алергия", а се оказаха хранителни непоносимости - салицилати и хистаминова непоносимост. Алерголозите много не дискутират относно подобни неща, препоръчвам да намерите подходящ терапевт, който е специализирал в такива неща.

!!! Не казвам, че може да излекувате астма, но може да се опита с цел да се намали симптоматика, тежест, благоразположение и т.н. !!

Общи условия

Активация на акаунт