Интериорен и екстериорен дизайн по аматьорски - тема 76

  • 45 702
  • 752
  •   1
Отговори
# 255
  • sofia
  • Мнения: 2 257
Златни сте, благодаря ви! ❤️
peneva_a, може ли и за спалнята да напишеш кой ключ кое контролира🌷

# 256
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 725
Да се похваля с новите си щори

В спалните са по-плътни.

# 257
  • Мнения: 8 024
Едния е за два контакта до прозорците, сложила съм декоративно осветление между пердето и стъклото ("светлинна завеса", нисък етаж и така спирам видимостта навътре) и друго върху скрина - декоративни нощни лампи, комплет с таванния полилей и стенните лампи до спалнята. Една локална вградена в тавана лампа (направо невидима), свети над една ниша с ъглов прозорец над цвете, акцентно я пускам вечер. Основната е на тавана, най-рядко се включва Wink
Малко ни е яд, че не сложихме изключване на таванната до спалнята, но пък то е 1 крачка, спирам я преди да легна Thinking
Контактите за осветление са малко по-различен цвят (бяло + цвета на стената, другите са бели), да е ясно, че там не се включва друг консуматор и че в тях няма ток, като не светят лампите Wink

ПП: Тина, много интересна лампа Simple Smile

# 258
  • sofia
  • Мнения: 2 257
Моля за препоръка за голям магазин за осветителни тела с добро съотношение цена-качество. Simple Smile

# 259
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 725
При мен осветителните тела са на Новодорски, взех ги от Polaris Lighting. Там ми направиха и схемите за осветеност, както и по-специфични осветителни тела.

# 260
  • Мнения: 12 473
Аз съм доволна от Декор Център на Околовръстното.

# 261
  • sofia
  • Мнения: 2 257
Благодаря ви! С електро проекта ли отивате или не е задължително?

# 262
  • Мнения: 12 473
Не сме ходили с проект, ММ всичко си разпита, получи добри съвети и си харесахме лампи

# 263
  • София
  • Мнения: 2 431
Магазинът на EGLO в Хаджи Димитър. От там си взех две от осветителните тела.

# 264
  • Мнения: 1 208
Благодаря ви! С електро проекта ли отивате или не е задължително?
За осветелението, освен електро проекта е хубаво да имате точна идея, кое къде ще ви бъде разположено като мебели,  за да може да се направи по прецизно частта с осветелението.
За мен лично при един ремонт всичките части трябва да вървят едновременно, за да се предвиди максимално всичко. Даже е добре първо поне по вид да се изберат мебелите и спрямо тяхните размери да се разположат вече контакти, ключове, осветителни тела.
Така вероятността да остане контакта зад дивна например се свежда до минимум.

# 265
  • Мнения: 12 473
Ние най-накрая сме почти готови.

Остана да чакаме само една стъклена витрина и да си купим цветете, което харесахме  за дупката между дивана и фотьойла.

Последна редакция: нд, 23 яну 2022, 10:13 от AnMary

# 266
  • Мнения: 1 208
Много добре се е получило. Със здраве да си го ползвате.
Много ми е на сърце това розово:).

# 267
  • Мнения: 2 259
Много приятна комбинация на съвременен стил с неокласически елементи, Angel_wing, браво!

# 268
  • Мнения: 2 874
Много е хубаво, Angel_wing! Kухнята сива ли е?

# 269
  • Мнения: 12 473
Много е хубаво, Angel_wing! Kухнята сива ли е?

По-скоро е пясъчна. Цветът е меланж и много се мени в зависимост от светлината, пердетата също. Различно изглежда по всяко време на деня..)

Общи условия

Активация на акаунт