Нова Година 21/22 и пиратките

  • 3 445
  • 65
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 872
Те не те ръфат. Като ми влезеш в периметъра, който е сигурно с едни 150-200 метра радиус около стадото, което си пасе на някой склон, те се втурват към теб и спират на едни 4-5 метра от теб озъбват се и са като побеснели. Пиратките са с фитил или с такова за драскане, аз нося такива за драскане. Раницата ми има по един джоб от двете страни на колана и там ги държа, аз ги виждам кучетата още като се затичат към мен и докато дойдат съм извадил пиратка, става за секунди. Пистолет едно, че тежи и второ къде да го нося, би ми пречил отвън, а вътре в раницата е безсмислено.

# 61
  • Мнения: 3 277
Е, щом си отработил ефективна система, наистина няма нужда.
Пробвал ли си с ултразвукова свирка как им действа?

# 62
  • София
  • Мнения: 299
Харесвам много фойерверки, ненавиждам пиратките. Много отдавна трябваше да са забранени със закон.

Съпругът ми за първи път от 14 години насам ме изненада неприятно с гърмене на пиратка в полунощ. Посрещна новата година със скандал. Каква беше тази пиратка, не зная, прозорците дрънчаха половин минута.

От няколко години празнуваме в едно подбалканско селце. Заря има за около 5 до 10 минути в полунощ. Нашата беше много красива и абсолютно безшумна. Хората излизат навън, гледат фойерверките и се поздравяват помежду си..

# 63
  • Мнения: 43
Не харесвам ни пиратки, ни бомбички, ни подобни, защото звука от тях ме побърква... пук пук пук ...всеки път нещо в тялото ми подскача. Но не виждам съседите да се отказват от тях. На нова година са като обезумели кой ще гръмне повече и повече... наистина за мен това тяхно удоволствие е напълно неразбираемо
Докато аз мога да се скрия вкъщи, то дворното ни куче не може - то се страхува от всякакви гърмежи и пушеци

# 64
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 274
Харесвам фойерверките.Но пиратките е крайно време да бъдат забранени със закон.
Шумът е много неприятен.Опасно е-малко ли хора се осакатиха точно с пиратки...Виждала съм групи хлапета на 8-10години да хвърлят пиратки.
Често не гледат и къде ги хвърлят-бях свидетел как пиратка хвърлена през балкона гръмна на метър от бременна жена вървяща на тротоара.Голяма простотия и безотговорност.

За кучетата в планината-всяка година сме 1 месец на планина и всеки път ,когато сме на разходка в гората се случва да срещнем стадо животни и да ни залаят каракачанки или немски овчарки..
 Като ни залаят кучетата и тръгнат към нас заставаме на едно място и не мърдаме,докато не дойде овчаря.Даже и детето вече се научи,че не трябва да бяга.
Овчарите реагират адекватно,спират кучетата,извиняват се..Кучетата просто пазят стадото.Казвали са ми,че е важно да не пипаш животни от стадото-кози,овце...тогава кучето директно напада..

# 65
  • Мнения: 6 872
Какъв овчар/пастир да дойде като него изобщо го няма? Оставил е кучетата да пазят и е отпрашил нанякъде. А стадото е далече за да го пипаш. Знам, че пазят стадото, но да се научат от кого да го пазят. Пиратката много бързо разрешава породилата се неприятна ситуация и има обучаващ ефект.

Общи условия

Активация на акаунт