Студенти в UK - 15

  • 76 812
  • 745
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 937
Моята дъщеря в Манчестер ще учи 4 години общо и излиза Meng
Образователните системи на Англия и Шотландия са различни.

# 181
  • София
  • Мнения: 2 037
Здравейте, надявам се че приемате нов член в групичката Simple Smile
Моята девойка сега завършва 10 клас и проявява интерес да учи строго профилирана специалност - Game concept design, която в БГ няма (не съм 100% сигурна). Учи в момента Графичен дизайн и има добро ниво на владеене на анг.език. Миналата лято взе FCE Grade A. По принцип резултатът й е достатъчен за кандидатстване, но ще е с давност повече от 2 години (прочетох, че университетите изискват до 2 г.). Сега съм в чуденка за кой изпит да се подготвя евентуално за следващото лято - TOEFL или IETLS в посока кандидатстване принципно в UK.
Като ще се влагат много усилия и фин.средства ми се иска университета да е на ниво. Бихте ли ми посочили актуален ranking list на университетите, защото намерих няколко различни и честно се обърках Innocent
По-добре е да гледам общ или по-конкретната специалност/направление?
Като цяло сега започваме "борбата" и имам много въпроси Simple Smile

# 182
  • София
  • Мнения: 1 103
Здравейте, надявам се че приемате нов член в групичката Simple Smile
Моята девойка сега завършва 10 клас и проявява интерес да учи строго профилирана специалност - Game concept design, която в БГ няма (не съм 100% сигурна). Учи в момента Графичен дизайн и има добро ниво на владеене на анг.език. Миналата лято взе FCE Grade A. По принцип резултатът й е достатъчен за кандидатстване, но ще е с давност повече от 2 години (прочетох, че университетите изискват до 2 г.). Сега съм в чуденка за кой изпит да се подготвя евентуално за следващото лято - TOEFL или IETLS в посока кандидатстване принципно в UK.
Като ще се влагат много усилия и фин.средства ми се иска университета да е на ниво. Бихте ли ми посочили актуален ranking list на университетите, защото намерих няколко различни и честно се обърках Innocent
По-добре е да гледам общ или по-конкретната специалност/направление?
Като цяло сега започваме "борбата" и имам много въпроси Simple Smile
Здравейте,

за сертификатите погледнете страницата на университета, обикновено подробно описват, кои сертификати приемат. В много случаи - и двата. Синът ми ходеше на по-удобния за него курс - за САЕ. В неговия университет беше описано на самата специалност съвсем подробно, кои сертификати приемат и с какви прагове. При някои по-технически специалности премат с по-ниски точки, а при хуманитарни - право, политически науки и т.н. - искат по-високо ниво на АЕ, което е напълно разбираемо.

За ранкинга - ние сме ползвали този и този (преди ги имаше на първа страница на темата Rolling Eyes)


Моля обърнете внимание, че това са само ориентировъчни класации и е хубаво подробно да се разгледат критериите за ранкиране (има ги описани на сайтовете). При много университети има разминаване при общия ранкинг и ранкинга по определен предмет. Напр. някои университети са на топ позиция, но когато се зададе определен subject, напр. Математика, отиват назад в класацията. Предполагам, така е и по другите предмети, самите университети се специализират в някои области.

# 183
  • Мнения: 408
Хубаво е да гледате и дали завършилите даден университет с висок рейтинг са успели да се реализират и какъв е % на реализираните; студентска удовлетвореност също е добре да следите. Ще видите изненадващи неща.

# 184
  • София
  • Мнения: 2 037
Благодаря ви много за отговорите Hug
Относно изпита най-вероятно ще се ориентираме към IETLS Academic.
Специалността, която девойката иска е по-рядко срещана и изборът реално не е много голям.
За момента ще проучваме тези: University of the Arts London, University for the Creative Arts и Staffordshire University.
Някой има ли коментар за изброените?
Благодаря и усмихнат ден Hug

# 185
  • Мнения: 408
На мен не са ми познати посочените университети. Но ако трябваше аз да избирам, бих мислила така: 1. В кой от трите населени места искам/ не искам да живея;
2. Кой университет, ако завърша, ми дава по-добра възможност за реализация
3. Какви са учебните програми и има ли в някой университет предмет, който не бих искал да уча.
4. Каква е университетската подкрепа за студенти
5. Стипендии
6. Бих потърсила да прочета мнения на студенти- учещи, завършили, реализирани
7. Не по- малко важно е и близост на летища и транспорт, защото ще отива/ прибира
8. Студентско настаняване - разгледайте снимки , цени, хранене
Само един рейтинг не е достатъчен.

# 186
  • София
  • Мнения: 2 037
i_nenova, благодаря за коментара Blush

# 187
  • Мнения: 108
Здравейте!Искам да попитам някой знае ли при подписан договор за  апартамент в общежитие  ако се окаже, че съквартиранта ти не спазва хигиена в общите помещения има ли някакво решение? На практика излиза като, че ли нищо не може да направиш. Подписали сте договор и това е.Някакъв съвет?

# 188
  • Мнения: 408
За съжаление, няма решение. Дъщеря ми си почистваше едно кътче на плота, слагаше подложка или кухненска ролка и готвеше. Пръскаше плота с Детол. Но котлоните често са с остатъци от храна и това е много неприятно. По едно време каквото можеше предварително, подготвяше в стаята, в кухнята само ползваше печка/ котлони. Дори си купи собствен кетъл.
Не само в общежитията е така. Беше една година на стаж, на квартира в къща- същата работа, за съжаление- мръсни чинии с мивката/ имаха миялна/; ходеха с обувки в кухнята; остатъци в тиганите на 26 градуса по една седмица. Добре, че хазяите се намесваха и имаше добър вид кухнята за седмица. После всичко мръсно. Имаха и чистачка, която се виждаше в чудо, защото почиства общите части, но от натрупани съдове не можеше . Общо взето тоеа е положението навсякъде..,

# 189
  • Варна
  • Мнения: 6 865
Прочетете общите условия на общежитието, там би трябвало да са описани правилата,, включително и хигиенните норми и изисквания както и санкциите при неспазването им.
Подаване на сигнали, оплаквания и т.н. до управата на общежитието и ако е на университета, и до там.
Друг е въпроса доколко са толерантни със случващото се.
Моята дъщеря пътека направи както се казва по повода, но резултата беше само предупреждения. Въпреки, че имаше регламентирани глоби. В първи курс беше на общежитие и беше страшно.
Не знам как да кача едно клипче

Втората година сега си живя с българчета само в къща нещата бяха ок горе долу.
Сега в Лондон пак ще е в общежитие... ще видим какво ще е .

# 190
  • Бургас
  • Мнения: 747
Момичета, известно време само ви четях, защото синът ми прекъсна за една година. Сега му предстои да за върне в UK за да довърши образованието си. Имам въпрос: Европейската здравноосигурителна карта все още включва ли Великобритания?
Благодаря ви!

# 191
  • Мнения: 1 937
Момичета, известно време само ви четях, защото синът ми прекъсна за една година. Сега му предстои да за върне в UK за да довърши образованието си. Имам въпрос: Европейската здравноосигурителна карта все още включва ли Великобритания?
Благодаря ви!
Аз бих ви посъветвала да питате директно НЗОК, имаше изключения за тези, които са се установили в страната преди приключвнето на преходния период.
Също така ми се струва важно синът ви да провери актуалното състояние на статута си - след определено отсъствие е възможно да има промяна при временния такъв.

# 192
  • Мнения: 108
Синът ми е само с един човек, българче. Но как е възможно да има толкова мързеливи и мръсни хора? Според мен попиват това, което са видяли в къщи. Понеже моето дете не е свикнало на мръсно и разхвърляно това  го дрразни много. Общежитието не е на университета и е прилично вътре. Защо трябва да го правиш кочина?

# 193
  • София
  • Мнения: 5 643
Здравейте,
има ли завършващи студенти тази година? Получиха ли си вече резултатите от изпитите?

# 194
  • Мнения: 1 079
Моят син завърши бакалавър в Глазгоу, последният изпит беше около средата на май, получи резултати около средата на юни. Постоянно ги хейти колко са тромави.

Общи условия

Активация на акаунт