Термин юни 2022 - тема 2

  • 41 672
  • 725
  •   1
Отговори

Анкета

Какво очаквате?

Опции:

# 570
  • Мнения: 528
Jessy3 каката беше 3 седмици вкъщи, защото е болна. Малката на 1.5 г също си е вкъщи и съм топка от нерви... Само им се карам, защото психически не издържам нито на тяхното мрънкане/искане/нужди, нито на физическата умора, която чувствам. Направо ще е чудо ако успея да износя това бебе до термин. Постоянно съм в движение. А за бебето абсолютно не нищо не е подготвено все още. Кога как ще успея не знам.

# 571
  • Мнения: 177
Аз съм за 3ти юни, но ще се срещнем с нашето второ щастие малко по-рано. Утре ме приемат за предизвикване в 37+3 и не се знае точно колко време/дни ще отнеме. Стискайте ми палци.

Успех ти желая, дано всичко мине наред. И след това да споделиш как е минало. 😊

# 572
  • Мнения: 1 380
Happyday, успех и леко раждане! Чакаме новини за първото ни Бебе! Ех, че вълнуващо!!!

Последна редакция: пн, 16 май 2022, 15:52 от HappyRSmile

# 573
  • София
  • Мнения: 539
Happyday, много леко раждане ти пожелавам и здраво бебенце 🤗 37 пълни седмици са си екстра, доносено бебе 🤗 чакаме с нетърпение новини! Къде ще раждаш?

# 574
  • Мнения: 353
Аз съм в Англия. Приеха ме сутринта. Слушахме тонове, всичко е ок. И после неприятната част -сложиха ми катетър,който се надува между главата на бебето и шийката и трябва да направи разкритие. Може да отнеме доста време ,понеже не е естествена реакция на тялото. Започнаха и контракции,но слаби и на рядко. Раждала съм преди две години ,но бях забравила какво е усещането. Наистина се различават от подготвителните бракстън хикс. Доста по продължителни са, няма как да се усъмните ,че е нещо друго. Поне по една минута трае стягането. За сега са нерегулярни и затова си мисля,че още сме доста далеч. Благодаря ви за палците. Ще ви се похваля,когато имаме бебе вече. ❤️

# 575
  • София
  • Мнения: 539
Оо милата 🤗 Много сили ти пожелавам тогава и да в възможно най-леко, скоро да се похвалиш 🤗

# 576
  • Мнения: 177
Момичетаа друго щях да ви попитам. Понеже Огестана ми свърши и ми остават още 2-3 седмици Да взимам ли друг. Незнам дали продават на блистери. Дали ще е фатално ако не го пия.

# 577
  • Мнения: 353
Имаме си бебе Анна, 3010гр, 49 см, родена по естествен път на 17.05.2022 в 21:35. Леко раждане,момичета. Чувството е прекрасно,няма значение за кой път е.

Последна редакция: ср, 18 май 2022, 08:31 от Happyday❤️

# 578
  • Мнения: 204
Имаме си бебе Анна, 3010гр, 49 см, родена на 17.05.2022 в 21:35. Леко раждане,момичета. Чувството е прекрасно,няма значение за кой път е.

Честито, много да ви радва, вие да я слушате и най-вече всички да сте здрави!

# 579
  • Мнения: 2 585
Имаме си бебе Анна, 3010гр, 49 см, родена на 17.05.2022 в 21:35. Леко раждане,момичета. Чувството е прекрасно,няма значение за кой път е.

Честито, жива и здрава ❤

# 580
  • Мнения: 1 380
Ауууу, прекрасна вест, Happyday!!!
Да ви е жива и здрава Анна, да расте безгрижна и весела. А на мама: леко възстановяване!!!
Отворихме секцията “Нашите Бебета” за първата страница, а? ❤❤❤

# 581
  • Мнения: 177
Имаме си бебе Анна, 3010гр, 49 см, родена по естествен път на 17.05.2022 в 21:35. Леко раждане,момичета. Чувството е прекрасно,няма значение за кой път е.


Честито нека бъде жива и здрава малката Анна, а на мама бързо възстановяване. 😘

# 582
  • Мнения: 98
Честито бебе Анна 🥰♥ Да е жива и здрава и още много щастие 🎀

Момичета ,да ви питам ,как сте с кръвното ?

# 583
  • Мнения: 177
Честито бебе Анна 🥰♥ Да е жива и здрава и още много щастие 🎀

Момичета ,да ви питам ,как сте с кръвното ?


Моето винаги е ниско.
Happyday❤ ако можеш разкажи как мина раждането. 😊😊

# 584
  • Мнения: 353
Вече сме си вкъщи от вчера и след една безсънна нощ мога да поразкажа. Моето раждане беше предизвикано заради промяна в бързината на растежа. Тоест тя пак си показваше,че е нормални размери,но най-напред качи рязко нагоре,после падна рязко и не им хареса на лекарите. Всичко започна понеделник,приеха ме и ми сложиха катетър балон,който се надува между главата на бебето и шийката и прави разкритие по естествен начин без система, по-щадящо и оставящо тялото само да действа уж. Стоях с него 12 часа и имах два см разкритие, достатъчно,че да ми спукат водите. Но заради по-малко персонал явно по нощите ме оставиха и чак вторник следобяд ме настаниха в родилното и ми спукаха водите. Таткото остави каката при приятели,че нямаме роднини при нас и дойде при мен. Болките започнаха веднага почти ,увеличавайки се постепенно и някъде към 5-6 вече бяха непоносими ,а аз се облекчавах само с газ на маска и дишаш през него. Помага да те позамаи,ама за болка не кой знае колко. Говорех едно завалено от него като надрусана. Казах,че искам епидурална. Дойде доктора да обяснява за нея викам да да искам хайде. Провериха ме бях все още само 2-3см. Казаха,че ще я сложат, за да ми олекне малко,а после и окситоцин ,за да тръгне малко по-бързо и да направя разкритие. И едно туткане беше ,страшно много време отне докато я сложат чак в 9. И е много гадно,че не трябва да мърдаш,за да я вкарат на точното място.Седнала настрани на леглото с главата паднала към гърдите. А анестезиолога чака да мине контракцията,за да мога да спра да мърдам. Сложи я най-накрая. Мислех,че трябва веднага да подейства. Бях чувала прекрасни истории как си поспиват жените докато трае епидуралната и си правех и аз такива планове хаха. Ама тя действала след известно време и продължих да имам още болезнени контракции като с времето ставаха по поносими наистина ,обаче взех да усещам и напъни. Пък нали уж само 2см. Това става към 9 вечерта. Викам на акушерката ,тя вика всичко е възможно ,ама толкоз бързо да прогресира ,че да става за напъване едва ли. Пък на мен ми познато чувството от първото раждане. Точно все едно ти се ходи по голяма нужда. Тя ме видя ,че ме напъва ,а се стискам да не се. Контракциите отминаваха по-бързичко вече. Живееше се сякаш вече. Вика ще те проверя за разкритие. А, Ами тя главата е тука ,я напъни. Викам кво ? Напън един, втори ,бебето излезе. То си чакало на изхода да излиза вече милото. Та не можах да поспя. Епидуралната ме е отпуснала толкова,че бързо съм направила нужното разкритие и всичко прогресира много бързо. 21:35 е родена Анна. Таткото преряза единия край на пъпната връв , а аз другия. И не ми се сбъдна мечтата да поспя 😂По-късната епидурална се оказа полезна за шевовете имах малко разкъсване,ама нищо не усетих от шиенето. Не можех и до тоалетна да ида ,заради нея, а в опасно заради инфекции и ми сложиха катетър,който пак не се усети. И така после в стая ме настаниха. Мъжът ми се прибра да е. С каката, а на другия ден след обстойно прегледи на мен и на бебето, късно следобяд ни изписаха и вече сме си вкъщи щастливи. Успех и леко раждане момичета. Силни сме,можем да се справим с всичко и всичко ще е наред. Бъдете много положително настроени. Важно е . Целувки от Анна малко преди да ни изпишат е това.

Общи условия

Активация на акаунт