Модни тенденции в прическите и всичко за косата: 19 Зимна тема

  • 59 969
  • 811
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 2 603
Аз съм с къдрава коса и реша мокра с маска намазана или преди измиване с маслен преуош. Реално мога да си я среша и на сухо, но бухва и...знаете. Обаче ако я среша докато е суха, намокря я и я вържа на плитка, се получават много хубави вълни.
 
Не ми се къса като я реша мокра с продукт, не мисля, че е грешно.

# 316
  • Мнения: 8 802
Мократа коса е най-уязвима. Да не се търка с хавиена кърпа, да не се реши.
Най-полезно е да си изсъхне естествено.
Фризьорите в салона нямат избор, те бързат за следващия клиент и сушат с най-мощни сешуари, решат мокри. Поне слагат препарати за по-лесно разрешване - маски, балсами. Има и неотмиваеми препарати.

# 317
  • Мнения: 22 865
И корените ѝ са уязвими, разхлабват се фоликулите и пада.

# 318
  • HH
  • Мнения: 3 257
Моята е чуплива и я реша преди да я измия и след това мокра, преди да почна да в суша. Абсурдно е да в чакам да изсъхне, защото ще трябва да се оскубя. Пробвала съм да не се реша преди миене, в резултат на което след това пада голямо скубане и ми пада още повече коса.

# 319
  • Мнения: X
Чуплива коса да съхне от самосебе си- няма шанс. Моята е гъста и голяма, ще получа схващане на врата, ако я чакам 6 ч да изсъхне. Купих си професионален сешоар, другите горят и не стават.

# 320
  • Мнения: 3 307
Аз съм с права коса и пак я реша докато е мокра, но с едрия гребен. После само отгоре я суша със сешоара (само по посока на косъма) и имам точно нула фриз.
Но моята коса не се заплита, и маска и балсам да не сложа пак няма да се заплете.

# 321
  • Мнения: 8 802
накъдрени (студ. къдрене) коси пък се решат само мокри и после не се разрешват, само се намокрят. Тук вече няма значение полезно/вредно, студеното къдрене си е вредно и с ресане мокра добавяш още малко вреда, (по-малка).

# 322
  • Мнения: 17 986
Реша в банята, след като съм сложила маската. Ако я реша суха сякаш повече я дърпам

# 323
  • Мнения: 1 118
А някакви хиртинки за по-лесно разрешване?

Колко често се решите иначе ?

# 324
  • Мнения: 302
Благодаря за съветите и споделянето.
И на мен ми е най-удобно след маската, но ще спра да го правя щом на чуплива коса е противопоказно.
Просто при мен пада мноого коса и така ми беше доста удобно, но сега ще го правя преди миене.
  Аз се сресвам в зависимост от прическата 😅.
Ако съм с изправена коса- почти няма смисъл да я реша. Ако нищо не съм ѝ правила я сресвам или ако ще ѝ правя прическа я сресвам.
Харесвам с гребен

# 325
  • Мнения: 1 948
Реша се всеки ден, по няколко пъти на ден. Сутрин, през деня ако има нужда, след работа, преди сън. С права коса съм, фин косъм. За мен е неприемливо и ненормално, колкото и да ми е нежна косата, да не я реша. Реша я така, че нито падат косми, нито се късат, не съм останала без коса от решене. Така съм научена от малка и така я поддържам и днес. Всеки си преценява какво да си прави с неговата.

# 326
  • Марс
  • Мнения: 615
Реша само след къпане, с нанесени продукти, иначе при мен е невъзможно, ако не е изправена Simple Smile Падащата коса я обирам с ръка. На сухо, ако забия четката сигурно ще трябва да я отрежа Sweat Smile

# 327
  • Мнения: X
Здравейте! Имам нужда от съвет!

Правя си балеаж от около 6 г, глобалният ми цвят е рус. Все по-често се замислям дали не ми е омръзнало и мисля, че искам промяна. Естественият ми цвят е натурална 7, студена. В момента по дължините съм 9-10.

Косата ми е гъста, чуплива, но я изправям. Корените ми са естествени.

Чудя се какво да правя. Хем не искам да си върна просто естествения цвят, хем май не искам повече да съм руса. Ако си сложа боя на цялата коса, за да върна естествения, ще пада адски бързо, защото се къпя през ден (понеже тренирам).

Иначе съм с тъмно сини очи и кожа с розов подтон.

# 328
  • Мнения: 3 307
Защо не пробваш "mushroom brown" сега е много актуално и е в студената гама.

# 329
  • Мнения: X
Гугълнах, много красиво седи! Но дали ще пада бързо цвета? Понеже никога не съм се боядисвала. Реално се обезцветявам и слагам мат чат-пат, който пада бързо, ама нямам драма с това.

Не искам да сложа цвят и след няколко измивания да съм като рижа лисица 😂

Общи условия

Активация на акаунт