Модни тенденции в прическите и всичко за косата: 19 Зимна тема

  • 59 964
  • 811
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 22 845
Едно меме пазя за темата отдавна Simple Smile:
Скрит текст:

# 556
  • Мнения: 1 099
Момичета, в унисон с последното меме, прясна история.

Не съм се подстригвала от края на март и краищата ми се бяха накъсали. Бях на почивка и реших да пробвам салон с добри отзиви . Казах им, че искам два пръста да ми вземат, тъй като си я пускам дълга.

Косата ми е на черта и обикновено я разделят на части и почват от най-долната на скъсяват, после по/горната и тн.. Накрая подравняват дясната и лявата страна.

Тази жена не ми раздели косата на секции, направи път и подстрига цялата коса на един път , никакво подравняване - това нормално ли е? Такова подстригване никой не ми е правил до сега.

За има няма 30 минути направи измиване, подстрижка и сушене. И разбира се повече от 2 пръста, които казах че искам.

Писна ми да ходя на фризьор и след това да не съм доволна. Но този случай ме фрапира с претупването.

# 557
  • Мнения: 795
Здравейте, къде мога да намеря или поръчам пяна за коса с мокър ефект за мъже? Гледала съм в нашите сайтове, магазини - рибки, арлен т.н. Имаше адна марка с Л, не се сещам цялото име, но май сега никой не я представя за България и не мога да я намеря. Може би по салони ако сте виждали или пък тук сайтове, ако аз съм пропуснала?

# 558
  • Мнения: 18 551
Аз се подстригах вчера.
Взехме поне 3,4 см от косата и направихме етажи от брадичката надолу.
Исках даже още да отрежем от дължината, но отложих засега, че и без това доста голяма промяна ми се видя+имам и бретон.
Есента мога да отрежа пак или по Коледа.
Много се харесвам. А фризьорката каза, че лицето ми е светнало с тази прическа.
Бях като захлупена.
Сега ще видим как ще стои начупена и изправена.

# 559
  • Мнения: 19
Подстригах се сама. Обаче ще отида на фризьор за да я направи в U shape. Малко да  порасне още и ще я направя. Къносвам се у дома.  https://imgur.com/a/SQwlgwt

https://imgur.com/a/yYOQjqD

Ползвам къна тъмен кестен. По върховете имам малко черна къна, затова е по-тъмна там.

Последна редакция: пн, 15 авг 2022, 14:34 от LaceDettaiills

# 560
  • Мнения: 4 403
Някой питаше за потъмняване на коса с/след бременност. Ето на какво попаднах сега:

"След като блондинката роди първото си бебе, косата й обикновено потъмнява, тъй като нивата на естроген в кръвта намаляват. След раждане на второ дете косата потъмнява още повече. Именно намаляването на естрогена в организма обяснява защо има толкова малко естествено руси жени над тридесетгодишна възраст."

# 561
  • Мнения: 1
Здравейте,
Бихте ли ми препоръчали фризьор, който да подстригва добре късо. Иска ми се тотално да си сменя прическата. Много ми харесват прически а ла Силвена Роу или д-р Радина Денкова.
Някой да знае къде се подстригват те? Ще бъда благодарна, ако някой знае да сподели...може и на лични.

# 562
  • Мнения: 2 602
Някой питаше за потъмняване на коса с/след бременност. Ето на какво попаднах сега:

"След като блондинката роди първото си бебе, косата й обикновено потъмнява, тъй като нивата на естроген в кръвта намаляват. След раждане на второ дете косата потъмнява още повече. Именно намаляването на естрогена в организма обяснява защо има толкова малко естествено руси жени над тридесетгодишна възраст."

Ами явно има нещо вярно. Аз не съм руса, но пак забелязвам. Този ефект така ме дразни, че имам час за кичури за септември. Joy

# 563
  • Мнения: 8 799
Цветът на косата се определя от цветния пигмент меланин, който се съдържа в космения фоликул. С естрогенът не знам да има връзка.

# 564
  • Мнения: 573
Нямам възможност скоро да отида на фризьор и трябва да се боядисам в домашни условия. Не съм сигурна, че ще се справя с професионална боя затова моля да ми препоръчате марка боя, която е подходяща за новобранец

# 565
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 386
То няма нищо сложно в профи боите.
Какъв цвят се боядисваш?

# 566
  • Мнения: 573
Смесват ми на Лакме 6 и 6.1 като 1 боя не стига и добавят. Мисля, че трябва да си купя 2 бои, но не знам какъв оксидант. от тук разбрах, че има 6 и 6.0 не знам кое точно слагат. Правилно ли съм разбрала, че в корените трябва да сложа 6 , а в останалата част от косата 6.1
Направи ми впечатление трайна боя за коса с масло от Макадамия и жен-шен Altissima Permanent Hair Color 100ml в Арлен и е на добра цена обаче съм боса какво точно да поръчам

# 567
  • Мнения: 2 602
Цветът на косата се определя от цветния пигмент меланин, който се съдържа в космения фоликул. С естрогенът не знам да има връзка.

За естрогена не знам, но и аз четох, че производството на меланин може да се увеличи в следствие на хормонални промени като раждане, менопауза и тн.

# 568
  • Мнения: 1 661
Здравейте, моля за мнение че се двоумя между 2 шампоана.
1. URIAGE DUO DS HAIR нежен бслансиращ шампоан
2.RENE FURTERER NATURIA нежен мицеларен шампоан за честа употреба.

# 569
  • Мнения: 761
URIAGE DUO DS HAIR е много добър. Използвам го от време на време за баланс, когато прекаля с протеин/хиратиращите продукти.  Отразява се добре на скалпа, успокоява раздразнения. Подновявам вече 3-ти път. ММ също го харесва, дори мия с него и 8 г. ми дъщеря. За RENE FURTERER не мога да кажа нищо, не съм го пробвала за да направя сравнение.

Общи условия

Активация на акаунт