Откровеното ви мнение за жените, които не боядисват посивелите си коси?

  • 30 541
  • 757
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 14 379
Абе, и според мен състарява бялата коса в общия случай. Макар че Анди Макдауъл била изглеждала на 80, ама друг път. И все пак много по-трудно е да се изглежда женствено и поддържано с посивяла коса.
Аз имам 10-20 бели косъма и ги късам, когато ги докопам израснали (някои са отзад и трудно се докопват Wink). Радвам се, че не стои пред мен поне засега дилемата дали да се боядисвам, защото от една страна - горното, от друга - не ми се занимава, а и не ми се цапа с химии излишно.

# 46
  • Мнения: 107
Много ми харесва! Възхищавам се на такива жени, според мен излъчват смелост, защото не им пука за общественото мнение и разбиват нормите за красота. Показват, че няма нищо лошо да се обичаме и харесваме такива, каквито сме. Heart Според мен трябва да се нормализира още повече естествената красота!

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 6 303
Аз съм винаги за златната среда.Нито крайности като пластмасова визия на възрастни жени харесвам, нито прекалено занемарени.Нещо приемливо, средно и естетично най-вече.

# 48
  • София
  • Мнения: 23 075
Откровеното ми мнение е, че не искам да изглеждам като вещица и с 20 години отгоре заради сиво-бяла коса. Ще се боядисвам до дупка. Другите не ме вълнуват. Всеки има право на избор.

# 49
  • Мнения: X
Открих линк с примери, за тези, които биха искали да разгледат. На някои жени, наистина им отива :
https://dama.bg/gallery/estestvena-krasota-18-dami-koito-ne-se-p … ta-kosa/28087?i=1

# 50
  • Мнения: 29 307
Повечето са на около 40 г., а изглеждат поне на 50.... Не ми допада на мен тази визия.

# 51
  • Мнения: 1 750
Кой как изглежда зависи от  наследствената линия , от ген-а и от начина на живот. На 62 съм и изглеждам добре и не само в собствените си представи. Боядисвала съм косата си в естествения цвят от младини тъмно кестеняв, само , за да видя как изглеждам . Не се харесах . Правих опити с руси кичури - хареса ми много. После преди около 3 години  - разноцветни кичури : е ,беше върхът !!!  И като оставих косата ми да израсне без  боя се оказа, че изглежда сякаш съм със сребърни кичури. Даже са ми питали кой ми е фризьора Grinning . Така ,че ще продължа да си живея без боя , само ,защото така ми харесва. Искам единствено да запазя блясъка в очите, красотата на думите и любовта в сърцето, докато тупти.

# 52
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Точно казано.
На мен лично варианта сребро ми допада повече


А когато ми омръзне да се боядисвам с , най вероятно ще се  постарая да докарам цвета до това

# 53
  • Мнения: 3 597
Опитвам се да го разбера този лаф - “Бъди себе си , разбий стереотипите за красота” , ама сякаш не мога … не намирам за яко да си 100 кила и да ходиш с дънки в дупето , да ходиш занемарен , дори и тези хипер корекциите , които вместо да се разкрасят , се загрозяват . Вярно е , че всеки е свободен да ходи както реши , но има общоприети норми , и всичко извън тях е странно за останалите .
Лично аз като видя една позната с посивяла коса , всеки път се чудя защо не се боядиса , или да си направи кичури … не е от единиците , които са поддържани и без боя , а няправо си изглежда изоставена . И това има голямо значение .

# 54
  • Мнения: 14 832
От последния линк повечето жени са много добре фризирани и или имат добър ген, или са просто млади. И поради това не изглеждат зле. Има една снимка на жена с израснали корени и кестеняви краища. Очевидно е млада. Може , вместо да се прави на индивидуално красива с мързеливо не-боядисване на 20 см коса (моята в момента е толкова дълга), просто да си отреже цветните краища.
Снимките на sl същата работа. 'Преди' - проскубани, невчесани, сериозни и натюр в лицето, 'след' - подстригани, изправени, издухани, гримирани и усмихнати. То така и баба ми знае.

# 55
  • Мнения: 3 302
От снимкките на СЛ дамите ми изглеждат еднакво гримирани и усмихнати на снимките преди- след.
Какво искаш да кажеш, че ако решиш да ходиш със сива коса трябва да махнеш грима, усмивката и хубавите дрехи ли?

# 56
  • София
  • Мнения: 35 082
Не, че е препоръчително да ги сложиш.

# 57
  • Мнения: 14 832
На снимките на възрастните жени , където са с израснали корени, си личи, че не са гримирани и бузите им са увиснали. Също, и на трите снимки със сивата коса си личи, че са боядисани, на първата и чупливото каре се вижда синкаволилавия оттенък, заради който трябва да се ползват тониращи шампоани. Конкретно карето пък е балеаж, виждат му се черните корени. Такъв вид е абсолютно невъзможно да се постигне с 'оставяне като ми омръзне боядисването'. Единствено средната снимка изглежда горе-долу естествен 'сол и пипер', но става със сешоар.
Ама сте странни, не обръщате ли внимание как излизате от фризьор и как излизате седмица по-късно от банята?

# 58
  • Мнения: 29 307
Последните снимки ни показват жени, които са с небоядисани корени и без фризура, за разлика от вторите снимки, където са пипнати от фризьор. Ако първите снимки бях добре боядисани и с прическа, сигурна съм, че сивото щеше да е по-лошата комбинация.

Нарциса ме изпревари.....

А когато ми омръзне да се боядисвам с , най вероятно ще се  постарая да докарам цвета до това


Защо мислиш, че това не е боядисано? Дори поддръжката му изисква много повече усилия.

# 59
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Не се заяждам, но какво означава "невчесани" .

Не мога да разбера един странен феномен.
Защо на някой му е важно да критикува друг.
За да бъде човек щастлив е важно да е в мир в себе си .
Когато се изживява като съдник на другите,  на човек обикновено му е необходимо да се увери в собствената си гледна точка.
Soul Free.Защо реши че мисля , че този цвят е без обработка.Мисълта ми беше, че когато се изморя да се правя на брюнетка (защото тъмния цвят    вече няма да бъде оптималния вариант)   ,
"ще се постаря да докарам цвета", а не  че ще го оставя "сам да се докара"   Wink .
Също така написах и "От красиво изглеждаща сива коса, до нетретирана и побеляла има огромна разлика.:
Винаги ме е развеселявала тенденцията, да се подценява опонента.

Последна редакция: сб, 15 яну 2022, 10:27 от sl

Общи условия

Активация на акаунт