Откровеното ви мнение за жените, които не боядисват посивелите си коси?

  • 30 399
  • 757
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 28 874
На мен ми допада с тази прическа. Изглежда доста по-млада.

# 241
  • Мнения: 10 253
Всичко зависи от индивидуалното излъчване на жената. Познавах една прекрасна жена, работеше в една галерия. Тя носеше такива дрехи, с които повечето жени биха изглеждали като плашило, на нея й стояха прекрасно и й придаваха неповторим вид. Тя си беше намерила своя стил. Виждала съм я и с официални дрехи, също хубаво подбрани, без да бият на очи.
Дълга коса след определена възраст не стои добре на всеки и не всяка коса е подходяща. Освен това боядисана коса, особено в домашни условия, много по-трудно може да се пусне дълга в добър вид. Не виждам защо жена, която има хубава и здрава коса и й се занимава да се грижи за нея, да трябва да я подстриже, защото някой го е казал.
За ноктите - и аз харесвам хубав маникюр, но все нещо правя с ръцете си и в повечето случаи маникюра ми се свежда до добре изпилени и загладени нокти 2-3 мм. Мен също ме влудява счупен или драскащ нокът.

# 242
  • Мнения: 3 281
Ауу Ернестина бързо да ходи на фризьор, много я харесвам, намирам я страшно чаровна, ама както си беше преди малко под рамената на пластове подстригана беше чудесна. Прекалено е дълга тази коса и стои тежка и фризи.
Иначе аз не харесвам прекалено дълги коси на който и да е, и тук визирам дължини под кръста. Изглеждат ми гнусни, съжалявам че го казвам, но наистина така ми изглежда. Постоянно виждам млади жени с такива абсурдно дълги коси, видимо нетретирани и здрави коси, но прекалено дълги.  Изглежда все едно имаш одеяло на главата, прическата носи теб, не ти нея. Отделно и доста често скрива едно младо и хубаво лице.

# 243
  • Мнения: 2 920
За дългата коса да кажа, виждам че се заформи спор.
Така - и под 50 рядко има жена с хубава дълга коса - говоря под раменете и плешките. Обикновено е една проскубана и единственото и качество е, че е дълга. Така че, аз дълги коси харесвам само на млади момичета - до към 30. След 40 косата става рехава и тънка, кой каквото ще да ми говори, единици са тези с буйни гриви над 40, а ние говорим за общия случай, така че ги изключвам. Неподдържано и мръсно ми е, точно като дълги нокти - гледам ги и си мисля какво ли има отдолу.  Neutral Face Като къса пола на жена над 50 - нито е зряло, нито достолепно, нито е красиво. Възрастта си личи. А посивяла дълга ми е пълен абсурд - като баба Яга.
Това е моето мнение, съвсем нормално е да има хора, които го намират странно.

Интересно, във всяка тема, в която се говори за нещо по принцип почват да се вадят изключения - да, изключения има във всичко, но те са точно това - изключения. Вероятността да попаднем сред правилото е доста по-голяма.

# 244
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Greene,
не споделям това мнение. Аз също я харесвам и смятам, че е хубава, но възрастта вече е дълбоко изписана на лицето й. Ако го няма фееричният ефект на косата, може и да заприлича на средностатистическа пенсионерка.
Всяка жена с къса,сива коса би могла да мине за средностатистическа пенсионерка.
Особено без филтри,светлини и специален грим.

# 245
  • София
  • Мнения: 38 209
Аз съм от тези с буйните гриви над 40. Обаче вече не мога да я трая, тежи ми! По време на първия локдаун я бях отгледала, обаче като отвориха фризьорските салони и я отрязах!
От друга страна и къса коса ми е лелско.

# 246
  • Мнения: 14 668
То има няколко къси тип гарсон подстрижки, които са точно лелчо-бабешки.
Хубава къса коса за мене е на Джуди Денч. Има куп млади жени с такава прическа също, но нали говорим за побелели.

# 247
  • Мнения: X
Боже, зачетох се в последните мнения за дългата коса на Ернестина Шинова и се замислих... Ако, косата  ми беше гъста и растеше бързо, щях да я поддържам дълга чак под раменете, независимо дали съм на 30, 40 или 60 - сет години. Не мисля, че е гротескно. Има чудесни фризури за дълги коси. Всяка жена заслужава, да се чувства красива  и щастлива по начина по който го разбира.

Последна редакция: пт, 21 яну 2022, 17:01 от Анонимен

# 248
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
Много слабо ме интересуват въпросните дами от червения килим, нямам никаква причина те да са ми критерий за нещо. Да си ходи кой както иска, само да не ми налага всекидневно модата на сивата коса, която за мен е неприемлива, изглежда мърлява и запусната. И състарява. Аз бих искала да изглеждам по- млада, който не иска негов си избор.
Точно същото мисля и аз.

# 249
  • Мнения: 2 518
Късата коса, вярно, не отива на всяко лице. Но не е задължително непременно да е лелчинско-бабешко. И жени на възраст може да имат супер красиви къси прически, дори с прошарени коси. Асиметрия, обем, игра с пластове, с бретон...
Дълга коса на дадена възраст, дори да е гъста, рядко е подходящо решение.

Последна редакция: чт, 20 яну 2022, 20:34 от pepa57

# 250
  • Мнения: 10 967
Боже, зачетох се в последните мнения за дългата коса на Ернестина Шинова и се замислих... Ако, косата  ми беше гъста и растеше бързо, щях да я поддържам дълга чак под раменете, независимо дали съм на 30, 40 или 60 - сет години. Не мисля, че е гротескно. Има чудесни фризури за дълги коси. Всяка жена заслужава да се чувства красива  и щастлива по начина по който го разбира.
Амин!

# 251
  • Мнения: 3 281
Пепа, ако не се лъжа преди на профилната ти снимка беше ти с къса коса? Спомням си снимката и стоеше много добре, определено имаш лицето за такава прическа.

Понятието дълга коса е много обширно, в случая на Ернестина както беше преди, пак беше дълга, но добре оформена. Косата й е прекалено гъста за тази дължина и права подстрижка, аз съм със същата плътност на косата, ако нямам пластове стои точно така- като одеяло.

# 252
  • Мнения: 2 518
Аз съм най-върлия фен на много късата коса Grinning Цял живот съм така. Дава ми усещане за свобода. И откакто периодически си оставям прошарената коса, още повече.

# 253
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
Мога само да си мечтая за разкошна дълга коса. Ако я имах, щях да си я нося с кеф, независимо на каква възраст съм.
Сега нося дължина малко до над раменете, каре, боядисана в естестения ми цвят, с който съм свикнала цял живот.

# 254
  • Мнения: 14 668
Внушението, че човек трябва да крие хубавото у себе си, е долно. Ако ще да е хубава коса. Аман от завист.

Общи условия

Активация на акаунт