Откровеното ви мнение за жените, които не боядисват посивелите си коси?

  • 30 545
  • 757
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 14 833
Да де. Оценки на кило. Или трябва да си прост, или кьорав, или да не ти дреме, в краен случай си длъжен да си мълчиш.
За нечетящите с разбиране сигурно ще е изненада, че още в заглавието се пита за откровеното ни мнение. Сега се оказа, че и не можем да го дадем, защото ... защо, всъщност? Мен не ме интересува, че баба Гина не може да схване колко далеч е нейната хвърчаща сива косица от фризираната и обезцветена за червения килим коса на баба Хелън.
Надявам се никой тук не очаква сериозно да се извинявам, че не съм чак толкова проста или кьорава, или че си имам мнение.

# 391
  • Мнения: 11 069
За нечетящите с разбиране сигурно ще е изненада, че още в заглавието се пита за откровеното ни мнение. Сега се оказа, че и не можем да го дадем, защото ... защо, всъщност?
Бях с впечатление, че мненията по въпроса са ясно изказани едно 15-20 страници назад и както всяка тема, и тази се развива естествено към офтопик. За баба Гина разбрахме отдавна.
Ако баба Гина е, например, професор, чиновник, хирург, счетоводител, детска учителка или пенсионер, дали пак важи същият естетически стандарт, както към Хелън Мирън - и дали на баба Гина й пука как според теб трябва да носи косата си, как мислиш? За да сме по темата поне малко от малко.

# 392
  • София
  • Мнения: 2 839
Що се отнася лично до мен, ако аз съм баба Гина, не бих имала никакво намерение да се давам на Хелън Мирър и много би ми пукало за косата ми.

# 393
  • Мнения: 2 039
Не разбирам за какво спорите! Естествено ,че всеки сам решава дали да се грижи за външността си или не.Това го изяснихме отдавна.
Относно Цветана Манева,изглежда потресаващо.Жалко за хубавата жена.

# 394
  • Мнения: 2 585


Ако се има предвид такъв цвят - не ми харесва. Всеки обаче може да си ходи както си иска.

# 395
  • София
  • Мнения: 38 475
Това е прекрасна ... фризьорска работа.😉

# 396
  • Мнения: 2 039
Това е специално боядисана и фризирана коса.Който иска и непобеляла коса може да боядиса в сиво-бяло.

# 397
  • Мнения: 2 585
Изобщо не твърдя, че това е естествен цвят. Сложих снимката за да покажа какъв краен резултат не ми харесва. Без значение как е постигнат. Simple Smile

# 398
  • Мнения: 11 069
Да оставим актьорите. Вижте например Моника Галиано (Monica Gagliano, но разгледайте повече снимки от фотошопната за TedX, има и видеа). Световноизвестен еволюционен биолог, който прави единствени по рода си изследвания на интелигентността на растенията. Не е много възрастна. Изглежда ужасно според всякакъв бг-мамски критерий, косата особено. Дали й пука? Дали липсата на балеаж прави живота й по-малко пълноценен?

# 399
  • Мнения: 2 585
Не смятам, че един живот е “пълноценен или не” в зависимост дали имаш идеална прическа, бяла коса, къща на пет етажа, Ферари или куче..
Всеки може сам да прецени как иска да изглежда и как това го кара да се чувства, какво да има и какво да няма.
Зависи от личното усещане за света около теб.

# 400
  • Мнения: 4 144
Хелън Мирън може да носи бели коси (плод на опитен фризьор), но по лицето й много сериозно е играл нож, нищо че не е с идеално гладка кожа и има бръчки. Няма абсолютно никакво увисване на контура на челюстта, очите й са издайнически дръпнати и пр. Винаги облечена елегантно и с вкус.
Поддръжката е голяма и сериозна, умело имитираща "прекрасно, естествено остаряване".

Разбира се, че всеки сам преценява, как се чувства добре в кожата си, просто са ми странни жени, които отрано загърбват женственост и суета, в името на удобството.

Последна редакция: чт, 27 яну 2022, 12:03 от Tess d`Urberville

# 401
  • Мнения: 2 585
Това май е до човек. Да си боядисаш косата не отнема кой знае колко време. Отделно тъмните цветове се получават отлично и вкъщи - тоест не е скъпо удоволствие.

Нещо като… да си изгладиш ризата и полата не отнема кой знае колко време, ама има жени не им пук и с неизгладени дрехи си носят.

Човек ако има желание да поддържа външния си вид по определен начин то ще го направи, останалото са удобни извинения.

Интересно ми е на мен има ли жени, които повече се харесват с бели коси или просто много не им пука и правят компромис?

# 402
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 006
Не разбирам за какво спорите! Естествено ,че всеки сам решава дали да се грижи за външността си или не.Това го изяснихме отдавна.
Спорът е дали боята за коса изчерпва всичката поддръжка или не, както и дали човек трябва да се съобразява с ограничена група мнения или да се води по водещи световни тенденции.

# 403
  • Мнения: 14 833
Не смятам, че един живот е “пълноценен или не” в зависимост дали имаш идеална прическа, бяла коса, къща на пет етажа, Ферари или куче..
Всеки може сам да прецени как иска да изглежда и как това го кара да се чувства, какво да има и какво да няма.
Зависи от личното усещане за света около теб.
Напълно съм съгласна с това.
Но! На Х не би му дремало, че У не харесва изборите му, освен ако самият Х не се чувства несигурен и бъркащ. За което обаче не е виновен У.

# 404
  • Мнения: 11 069
Но! На Х не би му дремало, че У не харесва изборите му, освен ако самият Х не се чувства несигурен и бъркащ. За което обаче не е виновен У.
Нарциса, да се връщаме ли към азбучната истина, че не всеки, който защитава правата на гейовете и н*грите, е чернокож гей, а съвсем спокойно може да си е привилегирован, хетеро бял, че и с поддържана коса?
Къде намеси тук несигурност и бъркане?

Общи условия

Активация на акаунт