Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
В Холивуд и по европейските червени килими на ход са жените с посивели коси, които избират да не се боядисват.

Хелън Мирън, Анди Макдауъл и Джоди Фостър са сред големите звезди, които напоследък пълнят медийните заглавия с цвета на косите си. И трите актриси са с посивели или бели коси, но това явно не им създава комплекси.

Появите им дадоха повод да се заговори за истинска революция в представата за красота... но дали не прибързваме, като мислим, че можем да се преборим с това табу толкова лесно? Дори тук, във форума, много потребители са споделяли крайни и донякъде обидни мнения по адрес на жените с посребрени коси.

Днес публикуваме в блога на BG-Mamma една гледна точка по темата.

Какво мислите за проблема с това задължително ли е боядисването, или не? И дали това е чисто козметичен въпрос, или нещо повече?

Ще се радваме да прочетем коментарите ви!

Последна редакция: чт, 13 яну 2022, 18:27 от Редактор (Петя)

# 1
Мисля, че всеки има право да прави с тялото си каквото пожелае. Има жени, които не се боядисват или не се гримират, или не носят обувки с висок ток. Няма лошо в това щом така се чувстват по-добре.

# 2
  • България
Скрит текст:
В Холивуд и по европейските червени килими на ход са жените с посивели коси, които избират да не се боядисват.[/b][/size]

Хелън Мирън, Анди Макдауъл и Джоди Фостър са сред големите звезди, които напоследък пълнят медийните заглавия с цвета на косите си. И трите актриси са с посивели или бели коси, но това явно не им създава комплекси.

Появите им дадоха повод да се заговори за истинска революция в представата за красота... но дали не прибързваме, като мислим, че можем да се преборим с това табу толкова лесно? Дори тук, във форума, много потребители са споделяли крайни и донякъде обидни мнения по адрес на жените с посребрени коси.

Днес публикуваме в блога на BG-Mamma една гледна точка по темата.

Какво мислите за проблема с това задължително ли е боядисването, или не? И дали това е чисто козметичен въпрос, или нещо повече?[/size][/b]

Ще се радваме да прочетем коментарите ви!
На 49 години съм и боядисвам косата си.
Ако спра, значи съм се предала и вече се чувствам остаряла.
А какво правят другите с косите си, не ме интересува особено. Grinning

# 3
  • София
Не ми е красиво, мърляво ми е, запуснато ми е, живецът някак се е споминал.
Ония красотни снимки на дами с посивели коси и прекрасен стайлинг лъжат много жени, без да знаят, че пак се слага пигмент, пак се играе с тоновете, пак е постигнат ефект и той не е благодарение на природата.

# 4
  • София
Боядисвам се отдавна. Досадно  ми е, на три седмици ми се налага да го правя, не ми се занимава, но не бих си оставила посивелите коси.
Относно изборът на другите - уважавам го, всеки има право да прави това, което му харесва и да изглежда така, както прецени. Важното е с този си избор да бъде щастлив! Но все пак - поддържаната коса изглежда по-добре в моите очи.
Боядисани мъже обаче твърдо не харесвам. На тях им отива сребро в косите.

# 5
Аз съм с много гъста и леко къдрава дълга коса с естествен цвят на косата, никога не съм се боядисвала, харесвам си цвета. На 30 г съм и от няколко години имам бели косми по цялата дължина, не са цели кичури, но и не са единични косми доста имам. За момента се харесвам, не бих казала, че изглеждам неглижирана поддържам се.
Но не знам дали бих търпяла ако почнат да побеляват корените само, това вече е странно на 30 г.

# 6
В последните 3-4 години ту оставям посивелите коси, ту ги боядисвам в студен сребърен цвят. Много ми харесва.
Косата ми е много къса и бързо се получава.
И да, ще ви скандализирам, но за мен е секси. Ползвам син/виолетов шампоан 1-2 пъти седмично, за да неутрализира пожълтяването. Много съм доволна. Сега тъкмо пак съм решила да ги оставя.
За дълга и средно дълга коса не е добре, но за къса е супер. Свобода.

# 7
Не ми е красиво, мърляво ми е, запуснато ми е, живецът някак се е споминал.
Ония красотни снимки на дами с посивели коси и прекрасен стайлинг лъжат много жени, без да знаят, че пак се слага пигмент, пак се играе с тоновете, пак е постигнат ефект и той не е благодарение на природата.
Същото и моето мнение, като особено натъртвам на прекрасния стайлинг. Тези селебритита може и да не се боядисват, но фризурата им няма нищо общо с фризурата на средностатистическата жена на техните години, боядисана или не.
Освен това, бързо чукване и скролване в гугъл показва, че от конкретните цитирани три единствено Анди Макдауъл може да се нарече посивяла. На мен лично не ми харесва как изглежда, на 63 години е, но комбинацията от чертите на лицето и небоядисаната коса подчертават бръчките ù и я правят да изглежда на 80+.

# 8
Естествено сиви и побелели  коси не харесвам. Поддържам мнението, че и възрастните  могат да слагат малко  боя, за да изглежда красиво, защото обеляването понякога не е равномерно.

Иначе всеки е свободен да прави каквото си иска.

# 9
Божке! Задължително ли било боядисването?! Как ги измисляте тези неща? Пак ли напъни за платформа...

# 10
Не се оядисвам и никога не съм го правила. Побеляла съм. Не ми пука. Хората, с които работя не се интересуват какво имам на главата, а какнво имам вътре в нея.

# 11
  • София
Ако косата е добре оформена и без боя изглежда добре. Щастлива съм, че лично аз нямам нужда все още от боя. Ген по майчина линия ми е да побелявам късно. Таман превалих петдесетака и имам само няколко бели косъма.

# 12
Срещала съм прекрасни жени с посивели коси. Смятам, че и аз бих била една от тях.
Сериозно обмислям дали да не се острижа 0 и с перука известно време докато не ми израстат сивите коси.

# 13
Откровеното ми мнение е, че най-важното е косата да е поддържана - добра подстрижка и форма, която отива и подчертава останалите красиви черти на жената.

Боядисвам се в много светъл цвят и да си призная, не прекарвам време в разузнаване, дали и колко бяла коса имам.
Но имам няколко познати - живеят в чужбина, които поддържат много хубави сиви коси, които много им отиват. На едната страшно й завиждам за страхотното каре - с моята мека коса само мога да мечтая за такава форма.

# 14
Срещала съм прекрасни жени с посивели коси. Смятам, че и аз бих била една от тях.
Сериозно обмислям дали да не се острижа 0 и с перука известно време докато не ми израстат сивите коси.
Хич не се хващай, първо може доста да почакаш, второ перуката изисква подръжка. Моят шеф изтърпя само няколко месеца, хем не беше цяла.  То пране, то козметика.

# 15
Не мисля, че ще е чак толкова сложно. Аз и сега съм с къса коса.

# 16
  • София
Аз се боядисвам отдавна.
Всеки има право на избор и да поддържа косата си, както се харесва. За мен лично сивата коса, особено дълга, много състарява.

# 17
  • INFJ
Ако някой се харесва така, ок, но наистина белите коси състаряват.

Това ми е малко като... за и против обезкосмяването под мишниците за жените. Мхм, файн, ако на някоя дама й е удобно и приятно да ходи така, но защо всички останали трябва да се чувстваме притиснати да ахкаме и охкаме пред такваз естествена красота?
Усеща се малко една нотка... ако не харесвате това и онова, значи сте лоши, повърхностни хора.

Аз си харесвам естественият цвят. Като започна да побелявам, ще се боядисам в друг цвят, който също харесвам. На този етап не ми се занимава, а няма и нужда.

# 18
  • София
В Холивуд може и баби в техния емо период да се разхождат с лилави, зелени, червени и всякакви шано цветове. Какво като овчици трябва да ги следваме Grinning Аз не бих се боядисвала, но не защото някоя известна го прави.

# 19
Откровено мнение - странни са ми.
Не разбирам мотивите на млади жени да ходят така. Просто не мога да го разбера.
Стана мода сякаш напоследък. Не го приемам, за мен загрозява, не бих тръгнала така никога.
Имам приятелка, която упорито отказва да се боядисва, а е с прекрасна коса, но много прошарена.
Да изглежда така, че тези които не ни харесва това сме много нетолерантни и закостенели,едва ли не не можем да оценим подобна смелост и естественост.
Прокламира се с тая нова мода някакви криворазбрани идеали за естественот, за непреходността на женската красота във времето и такива глупости..
Ами не, не ме кефи. Точно и аз усещам едно натрапване.
Няма шанс тази мода да ми хареса.
Особено при млади жени.
То физиономията ти се променя тотално.
Зорлем да се състарявам, не, мерси.
Мисля, че скоро и това ще отшуми.

Последна редакция: чт, 13 яну 2022, 20:36 от Caroline_Bingley

# 20
Откровено - тяхна си работа.
Но действително, познавам жени с посивели коси, които изглеждат добре и без изключение слагат пигмент и полагат и други грижи.
И оцветена, и неоцветена коса може да е добре поддържана или докарана до вид на разплетена дамаджана.

# 21
# 22
Точно това коментирахме сега в темата за прическите Grinning
Много зависи от това първо как изсветлява косата, и от това каква е кожата на дамата. На студена кожа според мен стои много добре, особено в комбинация с по- драматичен грим. Също така и много харесвам ефекта сол- пипер.
Не смятам за мит че светлата коса подмладява една жена, много хора смятат и че заради това природата естествено известлява косите ни.

# 23
Дамата е прекрасна,но е с боядисана коса.Нали говорим за естествено посивели коси и небоядисването им?Тази е пипната отвсякъде.Не разчита на натурална красота.

# 24
  • София
Съжалявам, но дамата от линка изглежда по-възрастна, отколкото е. Един кафяв цвят на косата ще я направи поне 10 години по-млада на вид.

# 25
  • INFJ
Тя има качена снимка, на която е с русолява коса. Разликата е потресаваща в моите очи. Не разбирам настоящите й избори.

# 26
  • София
Всеки е свободен да се поддържа, както намира за правилно, сивото не е моят избор. Боядисвам се от много години, за мен е важно косата и да е поддържана, освен боядисана.

# 27
Точно ей това "10 години по- млада" е което ми бърка в здравето. Защо все точно 10 години по- млади трябва да изглеждаме. Защо например когато сме на 40 не може да изглеждаме на 40, защо все хвърчат онези досадни въпроси "Колко години ми даваш ?"
Не е само до сивите коси, безброй са жените, които се докарват до депресия гледайки се в огледалото, съдейки се непрекъснато за появата на бръчки, за текстурата на кожата, за промяната на телата си и т.н. До такава лудост е стигнало всичко че жени на по 20 си слагат ботокс.
Посланието на тази "мода" не е да се занемариш, а да се нормализира остаряването.
Съжалявам, но алтернативата на това да си стар не е да си млад, за жалост това не е опция, друга е алтернативата... и е гадна.

# 28
  • София
Ами, съжалявам, това е реалността. На горната снимка жената излежда на около 50, сигурно е на 40 и нещо, ако се боядиса ще изглежда на около 35 г.

Всеки има избор как да изглежда и аз уважавам това право. Не бих казала на някой - изглеждаш стар/млад/красив/занемарен/дебел/слаб или каквото и да е определение.

# 29
И според мен белята коса състарява . Свекървата на моя приятелка се подстрига късо и спря да се боядисва , защото и било омръзнало всеки месец да поддържа косата … ами , реално сама си вдигна годините на вид . Повечето хора се стараят да изглеждат по-млади , дори все повече мъже се боядисват по тази причина . Калко предавания да преобразяване сме гледали - съвсем различно е като се боядиса , гримира и облече човек .

Иначе , няма лошо да ходят така , щом се харесват , но лично за мен не бих го избрала .

# 30
  • INFJ
Защото младостта е символ на красота и здраве, Glossycherry. Нормално е хората да се стремят към това, а не другото.

# 31
Точно ей това "10 години по- млада" е което ми бърка в здравето. Защо все точно 10 години по- млади трябва да изглеждаме. Защо например когато сме на 40 не може да изглеждаме на 40, защо все хвърчат онези досадни въпроси "Колко години ми даваш ?"
Не е само до сивите коси, безброй са жените, които се докарват до депресия гледайки се в огледалото, съдейки се непрекъснато за появата на бръчки, за текстурата на кожата, за промяната на телата си и т.н. До такава лудост е стигнало всичко че жени на по 20 си слагат ботокс.
Посланието на тази "мода" не е да се занемариш, а да се нормализира остаряването.
Съжалявам, но алтернативата на това да си стар не е да си млад, за жалост това не е опция, друга е алтернативата... и е гадна.

Жената има цена само докато е млада и привлекателна. После става невидима.

# 32
Смятам, че тези известни дами имат голям брой добри стилисти, които да се грижат за тях и да им помогнат да постигнат перфектна визия. Само, че в живия живот ние не си го позволяваме, поне не ежедневно и не в тоя вид. Затова мисля, че всеки може да си ходи с каквато коса си иска.

Аз посивяла не бих се оставила. В момента съм с балеаж, с русичко, но имам 2 бели косъма, затова съм с естествен корен. Побелея ли повече, ще боядисвам и корена. Иначе ще изглеждам доста състарена, сивото не прави по-млад човека.

# 33
Не е до това към какво се стремиш, а до това към какво се докараш.

# 34
Една от причините да го обмислям е точно, защото ми втръсна да ме подценяват, мислейки ме за по-млада, “руса” и тн.
Догодина ставам на 50, ако искам да променя стила си, ще трябва да ми личи по нещо, че съм на години..)

# 35
Много слабо ме интересуват въпросните дами от червения килим, нямам никаква причина те да са ми критерий за нещо. Да си ходи кой както иска, само да не ми налага всекидневно модата на сивата коса, която за мен е неприемлива, изглежда мърлява и запусната. И състарява. Аз бих искала да изглеждам по- млада, който не иска негов си избор.

# 36
А аз не мога да разбера цялостното решение на образа на уверената 50+. Побеляла не за годините коса (на повечето хора на 50 косата им е леко към средно прошарена, а не напълно сива/бяла) + изсветляване на клепачите (повечето хора имат пигментирани клепачи, които потъмняват още повече още след 30) + изгладен неконтуриран порцеланов тен + свежарски младежки розовеещ руж на бузите. Всичко това огряно от ярка 360° светлина, за да се избегнат сенките и да се създаде впечатление, че кожата не е докосната от времето, нищо, че първите мимически бръчки се появяват в средата на 20те. Значи, хем косата се прави с цвят на много по-късна възраст, хем гримът е като за тийн, хем се крият бръчките. Гордейте се с годините и визията си, няма що.

# 37
  • София
Ааа, точно това като Нарциза щях да кажа. Следвах една мацка в Инстаграм, ама страшно досадна. Всеки ден - вижте ми сивата коса, съвършено фризирана, гримирана, облечена, осветена.
Ами това не е натурално! Пак е някакъв псевдо инста имидж!
Реално жена с посивяла коса изглежда запусната, а като не се гримира и облече каквото и да е - съвсем.

Последна редакция: чт, 13 яну 2022, 23:42 от Rockstar

# 38
  • Бургас
Много рано побелях. Боядисвам се сигурно 25 г, сега съм на 54.Не на 3,а на втората седмица белите корени светваха и ме докарваха до лудост.Но изтрайвах още седмица и на боядисване...
Докато не направих алергична реакция и то към боя, която ползвам години. Тръгнах по лекари, пих лекаства, купувах специализирани шампоани.Минаха месеци докато си въстановя скалпа.
 Сега след година съм на късо каре, което подържам на 4 седмици. Мия се със шампоан и балсам за сиви коси и се харесвам.
За мен добрия вид на косата е по важен от цвета. Когато не си запусната и самочуствие имаш.

# 39
Бел, ще се радвам да те видя. И мен белите корени ме влудяват и постоянното боядисване.

# 40
  • Бургас
Аз също рано започнах да побелявам, мисля, че в горния пласт имам направо бели кичури, но отдолу е тъмна.Т.к по едно време трябваше да се боядисвам на две седмици, защото ми опадваше боята, оттам я направих на нищо взех решение да се къносвам и вече доста години съм така и имам хубава коса.Не мога да си представя да я оставя, при положение, че лицето ми е младолико.
Някой ден, когато цялата побелее и не се харесвам с къна или не ми се получава хубав цвят, може да я направя сива.Докато мога да я поддържам, ще я поддържам.Дори и възрастен, човек трябва да изглежда максимално естетично според възможностите си.Винаги съм се възхищавала на възрастни жени, които се грижат за себе си, и не само външно,  и остаряват красиво.

# 41
  • някъде под слънцето...
От красиво изглеждаща сива коса, до нетретирана и побеляла има огромна разлика.
Лично аз се боядисвам.
Никога не съм била руса, защото няма русо , което ми отива.Светли тонове също.
Брюнетка съм  и за сега не мисля да спра да се боядисвам, макар и вече да започва да ми омръзва , но ако спра , ще използвам специализирана  козметика за побелели коси която изчисва жълтите отенъци и добавя сребрист пигмент.

Последна редакция: пт, 14 яну 2022, 12:22 от sl

# 42
Има жени на които им отива. За себе си смятам, че не бих била една от тях.
Какво ли няма като идеи и модни тенденции вече. Има всичко и всеки е свободен да бъде себе си и да се чувства щастлив с начина по който е избрал да изглежда. Има жени, които се занемаряват и им личи. И тук не визирам косата, а цялостната визия. Без грижа за себе си, без поддръжка.

# 43
Аз съм на 37 и се боядисвам от много години (косата ми започна да посивява рано, също като при майка ми).
Според мен, сивата коса състарява. Дори при млади хора - имаше мода тийнове да се боядисват в сребристо.

И при мен понякога се виждат сивите корени, но не мога да боядисвам непрекъснато - доколкото знам е и вредно. Така че търпя.

# 44
  • Варна
На 51г. съм. С много тъмно кафява къдрава коса . И имам бели коси само на бретона, не повече от 50 броя. .  Дразнят ме, но още не се боядисвам. Но тази година ще имам абитюрент, после сватба ще правим на щерката, така че трябва да се боядисам вече. Леко съм мързелива и не ми се занимава и то само заради няколко бели косъма. Някои може да ме мислят за немарлива.

# 45
Хаха разсмя не заглавието. Откровеното ми мнение е - тяхна си работа. Всеки може да изглежда, както си иска.
Лично за мен - благодаря, държа да си боядисвам косата и да се епилирам, докато мога.

# 46
  • Пловдив
Абе, и според мен състарява бялата коса в общия случай. Макар че Анди Макдауъл била изглеждала на 80, ама друг път. И все пак много по-трудно е да се изглежда женствено и поддържано с посивяла коса.
Аз имам 10-20 бели косъма и ги късам, когато ги докопам израснали (някои са отзад и трудно се докопват Wink). Радвам се, че не стои пред мен поне засега дилемата дали да се боядисвам, защото от една страна - горното, от друга - не ми се занимава, а и не ми се цапа с химии излишно.

# 47
Много ми харесва! Възхищавам се на такива жени, според мен излъчват смелост, защото не им пука за общественото мнение и разбиват нормите за красота. Показват, че няма нищо лошо да се обичаме и харесваме такива, каквито сме. Heart Според мен трябва да се нормализира още повече естествената красота!

# 48
  • Бургас
Аз съм винаги за златната среда.Нито крайности като пластмасова визия на възрастни жени харесвам, нито прекалено занемарени.Нещо приемливо, средно и естетично най-вече.

# 49
  • София
Откровеното ми мнение е, че не искам да изглеждам като вещица и с 20 години отгоре заради сиво-бяла коса. Ще се боядисвам до дупка. Другите не ме вълнуват. Всеки има право на избор.

# 50
Открих линк с примери, за тези, които биха искали да разгледат. На някои жени, наистина им отива :
https://dama.bg/gallery/estestvena-krasota-18-dami-koito-ne-se-p … ta-kosa/28087?i=1

# 51
  • София
Повечето са на около 40 г., а изглеждат поне на 50.... Не ми допада на мен тази визия.

# 52
Кой как изглежда зависи от  наследствената линия , от ген-а и от начина на живот. На 62 съм и изглеждам добре и не само в собствените си представи. Боядисвала съм косата си в естествения цвят от младини тъмно кестеняв, само , за да видя как изглеждам . Не се харесах . Правих опити с руси кичури - хареса ми много. После преди около 3 години  - разноцветни кичури : е ,беше върхът !!!  И като оставих косата ми да израсне без  боя се оказа, че изглежда сякаш съм със сребърни кичури. Даже са ми питали кой ми е фризьора Grinning . Така ,че ще продължа да си живея без боя , само ,защото така ми харесва. Искам единствено да запазя блясъка в очите, красотата на думите и любовта в сърцето, докато тупти.

# 53
  • някъде под слънцето...
Точно казано.
На мен лично варианта сребро ми допада повече

А когато ми омръзне да се боядисвам с , най вероятно ще се  постарая да докарам цвета до това

# 54
Опитвам се да го разбера този лаф - “Бъди себе си , разбий стереотипите за красота” , ама сякаш не мога … не намирам за яко да си 100 кила и да ходиш с дънки в дупето , да ходиш занемарен , дори и тези хипер корекциите , които вместо да се разкрасят , се загрозяват . Вярно е , че всеки е свободен да ходи както реши , но има общоприети норми , и всичко извън тях е странно за останалите .
Лично аз като видя една позната с посивяла коса , всеки път се чудя защо не се боядиса , или да си направи кичури … не е от единиците , които са поддържани и без боя , а няправо си изглежда изоставена . И това има голямо значение .

# 55
От последния линк повечето жени са много добре фризирани и или имат добър ген, или са просто млади. И поради това не изглеждат зле. Има една снимка на жена с израснали корени и кестеняви краища. Очевидно е млада. Може , вместо да се прави на индивидуално красива с мързеливо не-боядисване на 20 см коса (моята в момента е толкова дълга), просто да си отреже цветните краища.
Снимките на sl същата работа. 'Преди' - проскубани, невчесани, сериозни и натюр в лицето, 'след' - подстригани, изправени, издухани, гримирани и усмихнати. То така и баба ми знае.

# 56
От снимкките на СЛ дамите ми изглеждат еднакво гримирани и усмихнати на снимките преди- след.
Какво искаш да кажеш, че ако решиш да ходиш със сива коса трябва да махнеш грима, усмивката и хубавите дрехи ли?

# 57
  • София
Не, че е препоръчително да ги сложиш.

# 58
На снимките на възрастните жени , където са с израснали корени, си личи, че не са гримирани и бузите им са увиснали. Също, и на трите снимки със сивата коса си личи, че са боядисани, на първата и чупливото каре се вижда синкаволилавия оттенък, заради който трябва да се ползват тониращи шампоани. Конкретно карето пък е балеаж, виждат му се черните корени. Такъв вид е абсолютно невъзможно да се постигне с 'оставяне като ми омръзне боядисването'. Единствено средната снимка изглежда горе-долу естествен 'сол и пипер', но става със сешоар.
Ама сте странни, не обръщате ли внимание как излизате от фризьор и как излизате седмица по-късно от банята?

# 59
  • София
Последните снимки ни показват жени, които са с небоядисани корени и без фризура, за разлика от вторите снимки, където са пипнати от фризьор. Ако първите снимки бях добре боядисани и с прическа, сигурна съм, че сивото щеше да е по-лошата комбинация.

Нарциса ме изпревари.....

А когато ми омръзне да се боядисвам с , най вероятно ще се  постарая да докарам цвета до това

Защо мислиш, че това не е боядисано? Дори поддръжката му изисква много повече усилия.

# 60
  • някъде под слънцето...
Не се заяждам, но какво означава "невчесани" .

Не мога да разбера един странен феномен.
Защо на някой му е важно да критикува друг.
За да бъде човек щастлив е важно да е в мир в себе си .
Когато се изживява като съдник на другите,  на човек обикновено му е необходимо да се увери в собствената си гледна точка.
Soul Free.Защо реши че мисля , че този цвят е без обработка.Мисълта ми беше, че когато се изморя да се правя на брюнетка (защото тъмния цвят    вече няма да бъде оптималния вариант)   ,
"ще се постаря да докарам цвета", а не  че ще го оставя "сам да се докара"   Wink .
Също така написах и "От красиво изглеждаща сива коса, до нетретирана и побеляла има огромна разлика.:
Винаги ме е развеселявала тенденцията, да се подценява опонента.

Последна редакция: сб, 15 яну 2022, 10:27 от sl

# 61
  • София
Тоя цвят е по-капризен от най -капризните.

# 62
  • някъде под слънцето...
Никъде не съм написала , че не харесвам капризните цветове.
В момента съм с много тънмо кестенява коса с изразен ливаво син отенък.
Определено не е лесен цвят,.Шилавия нюанс изисква  доста грижи, иначе се отмива и червенее , нещо което лично аз не харесвам.

Последна редакция: пт, 14 яну 2022, 16:10 от sl

# 63
  • София
Тоя цвят е по-капризен от най -капризните.
Баш.
Ако някой ми обясни как да изглежда косата ми по този начин, без да е боядисана, много ще съм му благодарна!

На доста от показаните снимки повечето жени не са толкова естествени, колкото се изкарват. Някакъв тренд ли стана да ходиш натурален в главата, не знам, но половината жени ми се струват, че са го направили колкото да са на гребена на вълната и надали са се задържали дълго в този си вид.

# 64
  • София
Не се заяждам, но какво означава "невчесани" .

Не мога да разбера един странен феномен.
Защо на някой му е важно да критикува друг.
За да бъде човек щастлив е важно да е в мир в себе си .
Когато се изживява като съдник на другите,  на човек обикновено му е необходимо да се увери в собствената си гледна точка.
Soul Free.Защо реши че мисля , че този цвят е без обработка.Мисълта ми беше, че когато се изморя да се правя на брюнетка (защото тъмния цвят  започва  вече няма да е оптималния вариант)   ,
"ще се постаря да докарам цвета", а не  че ще го оставя "сам да се докара"   Wink .

С кое те подценявам?
Цветът е труден за постигане и поддържане. Не е като да е естествено сива коса, каквато се обсъжда в темата.

# 65
  • някъде под слънцето...
С това, че не съм наясно, че не е естествен цвят.
Тонка, сега ако някой ми покаже къде съм написала , че това е естествен цвят, цена няма да има.

Последна редакция: пт, 14 яну 2022, 15:56 от sl

# 66
  • София

А темата е....?

# 67
Невчесани е точно невчесани. Сравни как на снимките 'преди' хвърчат наелектризирани косъмчета, косата е клепнала и кичурите са всеки с лична посока, а на снимките 'след' косата е чудесно загладена и с обем (да не се бърка с чалгарско обемчи). Това заглаждане на косъма и да ти го направят в салона, след първото измиване и пренощуване вече го няма.
Тези снимки, дето ги гледате - няма нещо на тях, което да не иска почти ежедневна поддръжка. С едното миене и сушене нито дългата коса седи права като стъкло или с романтична букла в края, нито карето седи на едно място, нито най-късото пикси застава в желаната форма. Поддържала съм всички дължини от пети номер до педя под раменете, косата ми е естествено съвсем леко начупена, в никакъв случай непокорна и твърде жива, и определено вкъщи със сешоар, наведена глава и кръгла четка не става.

# 68
  • някъде под слънцето...

А темата е....?
Темата е насочена към хейт на  жени , за които боядисаната коса не е приоритет.
Не обсъждам чужди лични избори, които не навлизат в моето пространство.,
Дадох моя прочит на "сребристо сива коса" .
Никъде не съм написала, нито, че е естествен цвят, нито ,  че не изисква време и умения да се постигне.

На който му харесва ок, на който не му харесва пак съм ок.

Няма лошо.

Последна редакция: пт, 14 яну 2022, 16:10 от sl

# 69
  • София
Темата е "Откровеното ви мнение за жените, които не боядисват посивелите си коси?" и всеки изказва мнение. Това, че на теб не ти допадат част от постовете, е друг въпрос...!

Винаги ме е развеселявало фръцването, когато нещо не му допада на човек...

# 70
  • някъде под слънцето...
Радвам се , че съм те развеселила.
 Simple Smile
Чие менение в темата изкритикувах?
Всеки има Право на мнение.
Уважавам чуждото мнение
, стига да не ми натрапват своето Wink .
Между другото наясно ли си с козметиката за сребрист ефект .?
Тонери, пигменти,  оцветяващи шампоани ,   балсами , маски и дори подхранващи терапии с леко нюансиране ?
Или всичко това се слага под знаменател "боядисване" .

Последна редакция: сб, 15 яну 2022, 10:28 от sl

# 71
  • София
До три нюанса не се брои Joy

# 72
  • София
Харесвам естествено сребърните коси. Любими визии са ми:

Но според мен и при двете този резултат е постигнат с боя, наподобяваща бели коси.
Независимо от това е страхотен, бих пробвала нещо такова с напредването на възрастта.

# 73
Не харесвам. Изглежда че нямаш пари да се поддържаш в добър вид.

# 74
Че нали темата е затова, дискутираме и всеки си казва мнението. Как ли пък не да кажа, че ми харесва небоядисаната побеляла коса, за да не прекърша хатъра на някого. Няма да е зле да си контролираме подскачането.

# 75
  • някъде под слънцето...
Наистина няма да е зле да се контролира.
Особено когато се подскача без да се чете.

# 76
  • онче бонче бонбонче
Реално жена с посивяла коса изглежда запусната, а като не се гримира и облече каквото и да е - съвсем.
Тцъ. Дали изглежда запусната е въпрос на прическа и личностно излъчване. Давам примерчета.
Скрит текст:

# 77
На мен лично рядко ни харесва жена с посивяла коса. Странно ми е също, когато видя млади жени на по 30, с много сиви коси, които не се боядисват. Изглеждат ми много по-възрастни от истинските си години.
Някой каза в началото на темата, че известните личности, които не се боядисват, често изглеждат супер, защото ги правят професионални фризьори, гримират и и са доста поддържани. Средностатистическа жена, която работи от 9 до 6, има сто задачи и често не се наспива добре, трудно ще изглежда свежа и млада с посивяла коса. Лично мнение. Но това не значи, че няма и "еднорози", които да ме опровергаят.

# 78
Предпочитам боядисаната коса пред побелялата. Виждала съм много малко жени, на които сребърната или чисто бяла коса отива. Свекърва ми е изключително бледа германка, от онези, които и зимата ще изгорят на прозореца и ще станат като домати. Тя е с много студен подтон и като цяло естествената й коса е била почти бяло руса, със сини очи е. Бялата коса й съои много миловидно, отива й. Само че си прилича на стара жена и тя като цяло не се поддържа. Майка ми е на същите години и е с гъста, боядисана коса до малко под раменете, поддържа се като цяло и въпреки, че е на 57, често мислят, че е малко над 40. Ако не се боядисваше, щеше определено да изглежда доста по-възрастна. Косата и прическата като цяло играят голяма роля в това отношение, на когото му е важно естествено.

Има жени, на които сивата коса отива, да, но са наистина малко според мен и винаги със сини очи и студен подтон. Лично мнение...

# 79
Горните снимки никак не са от полза за почитателите на прошарените коси. Даже и с прически и след фризьор, пак изглеждат запуснати и по-възрастни. А пък са около 30+. Ако не са усмихнати, пък съвсем. Защо не пуснете на 50, 60 годишни жени такива снимки.

# 80
Greene,съгласна съм с теб! Даже всички тези дами ще изглеждат с 10 години по-млади (ако не и повече), ако са боядисани.

# 81
О, снимки. Аз как мога да се докарам на снимки ехееййй… първа ‘убавица. Това са стилизирани и фризирани дами, да не говорим, че прошареното им не е естествено, а боядисано. Побеляването не става ей тъй  - събуждаш се и си с достолепен вид сол и пипер. Точно от гледането на снимки колко сълзи са се изревали за съсипани коси. То едно е на снимка, друго е вид коса, телосложение, кожа, цялостно излъчване …

# 82
  • София
Наистина няма да е зле да се контролира.
Особено когато се подскача без да се чете.

Точно ти си тази,  която подскача, че съм я обидила, като съм споменала,  че снимката не е естествена, а боядисана.

# 83
  • някъде под слънцето...
Обидила?
Ти сериозно ли?
Мнението на  непознати  не е  сред  нещата , който могат да ме засегнат.

Напротив.
Забевен ми е  хъса с който се атакува , без дори да се знае  позицията на опонента.
Никъде в темата не съм написала ,  че  необгрижвана прошарена  коса  е сред нещата, които харесвам.
Но пък ако някой се харесва така, коя съм аз за да му налагам моята гледна точка Simple Smile .

Последна редакция: пт, 14 яну 2022, 17:28 от sl

# 84
Явно нещо не се разбрахме.

Скрит текст:
Какво означава когато ми омръзне да се боядисвам? Да спреш изобщо, или да спреш с настоящия цвят. Защото тук се говори за спиране изобщо, а ти постваш снимки на боядисани.

# 85
  • Бургас
Сива коса стои добре на отлично оформено каре на косата.
На дълга и вълниста коса-НЕ!

# 86
  • някъде под слънцето...
И пак не разбрах къде съм написала, че една жена не трябва да полага усилия за външния си вид.

Как изглежда Макдауъл си е нейна работа.
Не намирам нищо интересно в това да обсъждам  нечии избори.
Още повече , че на Макдауъл и е все едно какво пише за прическата и в бг мама

# 87
Не е точно нейна работа, когато бива давана за пример. Дали ù пука - ако имах нейния бекграунд, възможности и достъп за всичко, сигурно и на мен нямаше да ми пука. Само че тя е Анди Макдауъл , актрисата, активистът и лицето на куп рекламни кампании, което си е постлала, когато е била млада, красива и боядисана, а аз съм Нарциса от Долно уйно и работя всеки делник, за да си платя тока. Работата ми е свързана с хора и трябва да изглеждам представително, а не като току-що станала от леглото. Ама наистина току-що станала, а не псевдото, което се докарва за фотосесия от дузина коафьори и гримьори.

# 88
  • София
Вярно ли не разбра за какво е темата?

Поддръжка с пигменти, тонери и кичури не е посивял перчем оставен на времето и природата.

# 89
Красивата коса е много важна част от визията на жената. Бяла коса няма как да ми е красива.

Последна редакция: пт, 14 яну 2022, 20:30 от marigold_

# 90
  • някъде под слънцето...
Вярно ли не разбра за какво е темата?

Поддръжка с пигменти, тонери и кичури не е посивял перчем оставен на времето и природата.
Вярно ли не разбра какво е становището ми по темата?

Нарциса,   няма как да мислиш като Анди Макдаул, нито тя като теб.

Последна редакция: пт, 14 яну 2022, 19:28 от sl

# 91
  • Somewhere beyond the moon and stars
Зависи и как побеляват. Някои (напр. от естествено черно) побеляват в елегантен сребристобял цвят и първоначално със сол-пипер ефект. Аз ще побелея в сиво, което наистина изглежда просто неподдържано. Малко са дамите, на които им стои добре.
Възнамерявам да използвам липсата на меланин за всякакви шантави цветове, които изискват обезцветяване и затова към момента ги избягвам. Grinning

# 92
  • София
Хубаво те разбрах, но не си по темата Wink

# 93
  • някъде под слънцето...
Значи за да е по темата, трябва да бъде явен хейт или обсъждане  на "една  запусната жена" .
Ок.
Излизам от темата Simple Smile .

# 94
  • София
За да е по темата не трябва да обикаляш през Пловдив, че да кажеш - ще се боядисвам в сиво, няма да се оставя натюр.

# 95
Мнението ми за жени, които не се боядисват е, че изглеждат запуснати и състарени. Според мен, предпочитат да стоят до печката и да готвят по 3-4 часа, но не и да отделят 15 мин за себе си и да се боядисат.

# 96
  • онче бонче бонбонче
А пък са около 30+. Ако не са усмихнати, пък съвсем. Защо не пуснете на 50, 60 годишни жени такива снимки.
На тебе ти изглеждат на 30, а може пък да са на 50 всъщност 🤣

# 97
  • София
Имам една 30 годишна прокламаторка на естественото великолепие с пирги под дупето и бели кичури. Никакъв “секс” в тая жена, никакъв живец.
Майка ми на 60 е топ парче и си съвсем си знае годините и визията.

# 98
Май нямам право да говоря по тази тема, защото съм облагодетствена от страна на баба ми. Бог да я прости на 84 почина без нито 1 бял косъм, е и без нито един зъб обаче:grinning:. Не знам дали имам бели коси, защото по почина на Angel_wing си остригах косата на нула преди 3 години и от тогава съм към първи номер. От време на време виждам някой бял косъм, ама общо взето не личи, че и съм русолява. А и на 51 години съм. За сега така ми е добре, пък по натам ще видим.

Последна редакция: пт, 14 яну 2022, 23:06 от Tortilla Flat

# 99
За мен запуснато е да станеш сутрин, да се облечеш и преди да излезнеш като се погледнеш в огледалото да не ти харесва какво виждаш и да не правиш нищо по въпроса. И това да е всеки ден, просто се предаваш, казваш си "мех" и излизаш въпреки това.
Това да се харесваш по определен начин не те прави запуснат.

# 100
Аз от темата разбрах, че бг-мамата на 60 изглежда по-секси от Анди Макдауъл, щото се боядисва с "Импресия". Мда, добре Stuck Out Tongue

# 101
  • София
Аз от темата разбрах, че бг-мамата на 60 изглежда по-секси от Анди Макдауъл, щото се боядисва с "Импресия". Мда, добре Stuck Out Tongue
Нищо не си разбрала.

# 102
Здраве да е Wink Мен генът ми за коса е идеален, та и темата - далечна. Иначе Анди не я мислете. Снимката е от 2020
https://www.imdb.com/title/tt10449052/mediaviewer/rm1219810049/

# 103
  • София
И аз така. Ще ми е не мъчно, но ангажиращо като се наложи да вапцам хубавата си лешниково- руса коса.

Анди е радетелка, колкото аз за веганството.

# 104
  • София
Аз побелявам като майка ми. Тип "скункс" - бяло по средата и на слепоочията, тъмно останалото. Не искам да го виждам даже.

# 105
  • Варна
Като видях заглавието на темата, първите жени които ми изникнаха бяха Емилова и бившият вицепрезидент Маргарита Попова, чак след това няколко американски актриси.
Да, Емилова гони 80-те, но тя от много години си ходи побеляла.
За нито една от двете не мисля, че е запусната!

За жените, които не боядисват посивелите си коси, не мога да имам мнение слагайки ги под общ знаменател.
Мога да имам мнение за всяка по отделно, само след като знам и нещо повече за тях освен посивелите им коси.

Боядисаната коса не е достатъчно условие за поддържаност.
Колко боядисани неподдържани жени има.....!

Аз не бих тръгнала с очеизвадно посивяла коса, то дори и да искам все още не мога. Но сивата коса сама по себе си не ми е определяща какъв е човека.

Последна редакция: сб, 15 яну 2022, 00:56 от VassiLea

# 106
Аз побелявам като майка ми. Тип "скункс" - бяло по средата и на слепоочията, тъмно останалото. Не искам да го виждам даже.
Дай да се разменим, аз побелявам тип сол- пипер. Цвета е направо блестящо бяло, но косата ми е страшно плътна и изрусител просто я съсипва, не мога да я докарам толкова светла, ще мине доста време докато мога да се направя добре сива.
Винаги съм харесвала кичурите тип скункс, не знам защо, знам че ги водят демоде и т.н.

# 107
  • Бургас
Д-р Емилова дали е натюр? На мен ми се струва,че е тониран цвета, защото не жълтее като естественото бяло.Аз случайно разбрах веднъж за човек, който е отдавна с бяла коса, че използва някакви бои ли са, шампоани ли са за да сивее. Това ми се струва съвсем лесно и достъпно ако е с някакъв шампоан-оцветител.

# 108
С тази снимка - защо си скубем косите тук?

В клип на тема защо японските пенсио се боядисват в лилаво чух, че жълтото в побеляла коса идвало от мръсотия.

# 109
Анди се появи на наградите в Кан миналата година, т.е. 2021, с прошарени свободно веещи се коси. Собствените й дъщери са й казали, че изглежда зле, ама тя решила да си е "автентична". На изкуфяване е тръгнала работата там.

# 110
За средно дълги, а особено за дълги коси изглежда зле. Колкото и да е соанирана и поддържана. Това е за късо каре деграде и най-вече много късо пикси, дори асиметрично.

# 111
Разсмя ме, Параход. Нито Анди е секси, нито всяка българка се боядисва с Импресия.

# 112
  • София
Да, аз се постригах късо май 2021. Есента я оставих около 2 месеца на тониращ шампоан. Мъжът ми каза, че било много добре. Обаче като успея да я вържа и седи грозно на челото. Затова я боядисах пак и полека я пускам.
Конкретно за моята коса ще е много повече работа да я поддържам сива, отколкото руса.

Последна редакция: сб, 15 яну 2022, 09:29 от Rockstar

# 113
И на дълга коса може да седи добре прошареното, ако е наистина прошарено. Тук май го нарекохте скункс Grinning Но израсли корени , ако някой си въобразява, че приличат на натурален балеаж, е в дълбока заблуда - на всякаква прическа стоят немарливо и състаряващо.

# 114
Здраве да е Wink Мен генът ми за коса е идеален, та и темата - далечна. Иначе Анди не я мислете. Снимката е от 2020
https://www.imdb.com/title/tt10449052/mediaviewer/rm1219810049/
И къде ѝ е бялата коса на Андито на тая снимка.

На снимка всички можем. На снимка с професионален стилист и фотограф можем още повече. На живо искам да я видя АндитУ, на живо. Да не се окаже, че е като средностатистическа леля.

Сигурна съм, че във форума има много добре изглеждащи, поддържани жени. И от другите има. Но не съм съгласна, че бг-мама с две-три деца отгледани собственоръчно не може да изглежда по-добре от холивудска звезда в свободното си (а и не само) време. Българките са много поддържани жени, надявам се натуралната мода да ни подмине.

# 115
Разсмя ме, Параход. Нито Анди е секси, нито всяка българка се боядисва с Импресия.
Тъй де, това е целта на иронията. Дори не знам има ли Импресия още Simple Smile

Остаряването си има много letdowns, цветът на косата да е проблемът. Нито изрядният маникюр ще направи дебелата леля по-хубава, нито поддържаната прическа ще скрие бръчките и посивяването на кожата. Важното е човек да се чувства спокоен с тези процеси и да ги управлява разумно, че иначе стават карикатури.

# 116
От цитираните примери с артистки,само Анди Макдаул ми изглежда натурално посивяла.Стои и ужасно и много я състарява.
Хелн Мирън не е с натурална коса.Побеляла е,но косата е обработвана.Освен това тя е натурална блондинка/от руски произход/така,че бялата коса и подхожда.
Косата трябва да е поддържана,а дали ще се боядисва е личен въпрос.

# 117
  • Най-красивата страна
Познавам възрастна жена-82 години ,която е с чисто бяла коса,но с прическа и изглежда много добре.

# 118
Познавам възрастна жена-82 години ,която е с чисто бяла коса,но с прическа и изглежда много добре.

На тази възраст е най-добре бяла, но стилизирана коса. Но на 50, 60, по-добре не.

# 119
Зависи от цвета на лицето ,очите,веждите.Представете си една от момите на Майстора,с бяла  коса.

# 120
Маслинова, светла кожа + бяла коса изглежда много болнаво. Но едва ли ще ми пука толкова като чукна 80-те. Докато ми пука обаче, ще избягвам тази комбинация и ще мажа боя. Joy

# 121
  • София
Всеки да прави каквото си иска с косата си, е откровеното ми мнение. Аз се водя млада, но имам тук-там бели косми, въпреки това и се боядисвам. Смятам да продължавам.

# 122
  • Пловдив
Офтопик - маслинова кожа не значи ли тъмна, мургава?

# 123
Не. Значи със зеленикаво-жълт или зеленикаво-сив подтон,но може да е светла, средна или дори чернокожа.

# 124
Побелялата коса стои добре на много малко жени. Това зависи най-вече от косата. Силна, хубава и гъста коса, особено ако е права, е добра и побеляла. Също зависи и как е побеляла - виждала съм коси, равномерно прошарени - те стоят добре. Ако е побеляла на неравномерни кичури - стои запусната. Но слаба, изтощена коса, когато е побеляла придава много старчески вид. Познавам жени, които побеляват много рано, около 30-те. На младо лице стои интересно. На бръчките - хич. И аз се боядисвам, сега като не контактувам почти с никого, а навън съм с шапка или лента - честно казано го правя по-рядко.

# 125
  • Бургас
За мен посивялата коса е изключителна мъка.
Аз смятам,че приличам на вещица.
Не съм видяла жена,на която да ми харесва как стои бялата ѝ коса.
Не мога да се боядисвам,направих сериозна алергия към боя за коса,няма да опитвам повече.
Билките също не са ми вариант.
За мен е грозно,дори току-що измита,косата не изглежда лъскава и чиста.
Вероятно е този модел на мислене да е наложен от факта,че има бои и 90% от жените се боядисват,но и аз искам да съм млада и красива възможно най-дълго.
Съветът на личната ми лекарка и на специалист алерголог е да НЕ си правя повече експерименти.Което за мен не е вариант,човек трябва да се чувства добре в кожата си.
Говоря само и единствено за моето мнение по въпроса и как аз приемам нещата.Всейи е свободен да ходи както се харесва,не целя да обидя някого.

# 126
  • Пловдив
Мария Иванова, търсила ли си прическа, подходяща за побеляваща коса? Струва ми се, че има нещо вярно в казаното, че определени прически - къси най-вече - стоят по-добре от други.

# 127
  • София
Ако жената е на 70+, удачно е къса прическа със сива/бяла коса. Ако е по-млада, ще изглежда състарена.

# 128
  • Бургас
Мария Иванова, търсила ли си прическа, подходяща за побеляваща коса? Струва ми се, че има нещо вярно в казаното, че определени прически - къси най-вече - стоят по-добре от други.
Ами да,беше до кръста,сега е до раменете.
По-къса не мога да приема.
Ако жената е на 70+, удачно е къса прическа със сива/бяла коса. Ако е по-млада, ще изглежда състарена.
На 39 съм и съм напълно съгласна.
На младо лице стои малко странно сивата коса.
Ама който има нещастието да побелее рано...

# 129
  • София

Добре, че са измислили боите за коса.....

# 130
  • Бургас

Добре, че са измислили боите за коса.....
Де и да не предизвикваха жестоки алергии...
Щях да умра,дни наред след това бях подута.
Жива съм,защото си имам инжекции с преднизолон за спешни случаи.
Жените,които не са алергични,са щастливки.

# 131
  • София
Установи ли се към коя съставка ти е алегрията? Понеже има различни бои, безамонячни и др., т.е. може да избегнеш това, към което си алергична...

# 132
Не може да си към всички бои алергична.

# 133
Е щом жената казва, че е, значи е. Има такива хора.

Мария, цветът не е всичко. Да, може би повечето хора предпочитат боядисана коса, но ако се стараеш по други параграфи, абсолютно може да създадеш атрактивна/ елегантна визия. Ако се стилизираш, правиш прически, вълни, ползваш преса или пробваш подходящ грим и съчетаеш облеклото си с тях, може да изглеждаш страхотно.

# 134
И аз не вярвам да е алергична към всички бои.
Има био, фито, от напълно естествени съставки бои, къна също. Не случайно на всяка боя си има инструкции как първо да се тестваш, дали си алергичен. Не е нужно да се боядисаш, за да провериш.

# 135
  • София
А поне оцветяващи шампоани?

# 136
  • Пловдив
Не е всичко цветът, разбира се (и за радост), но е елемент от това всичко. Simple Smile Ясно, че не е фатално да не можеш да се боядисваш и че има други начини за компенсиране на поддържания вид, просто тук за това говорим.

# 137
Алергията към бои е много страшна и изглежда още по- страшно. Само мога да си представя човек, който е минал през това как се чувства сега като си помисли за боя.
В почти всички случаи алергията се получава от тъмните бои. Напълно е възможно към изрусител да нямаш алергии. И тези semi permanent бои са подхранващи и са вариант, който може да опиташ. Просто разучи и си прави 2 дневен тест на ръката преди да използваш нещо.
Във всеки случай да посетиш добър фризьор ти е най- добрата опция, те учат за съставките и химикалите, разполагат и с продукти до които ние нямаме достъп.

# 138
  • Бургас
[video][/video]Не знам към коя съставка е.
Правят някакви кожни тестове,но те НЕ са показателни при мен.
На кожен тест почти всичко излиза ок,особено лекарства...
А пия ли ги или още по-лошо,бият ли ми ги...Стават страшни неща.
Аз се страхувам да пробвам честно казано,но няма как да се самоубедя,че се харесвам.Не се харесвам,това ми е откровеното мнение.
Отблизо и на светло е УжасТ

Да,само тъмни бои съм ползвала,от червена направих алергията.
От черна нямах проблем,но нямам и желание да опитвам пак.
И след като лекарите твърдят,че веднъж отключена,ще продължи и към други съставки на боите...
Аз лично не искам да рискувам.

# 139
mariqivanova799, къна? Някои къни са смесени с бои, но има и натурални. Не знам дали биха били ок, но просто идея.

# 140
  • София
Добре ти е прическата!
Пробвай, моля те от тези балсами 90-94! Слагаш си го докато се къпеш, стоиш колкото искаш и миеш. Може да стоиш по-дълго или по-кратко. Все е приятен ефекта.

# 141
  • София
Е, чак УжасТ не е, но може да се освежи цвета. Ти си знаеш, разбира се, но аз бих пробвала с къна или шампоан-оцветител. Но не червен цвят, понеже светлото ти ще стане ярко червено, а по-тъмното няма да личи и пак ще има контраст.

Рокстар ме изпревари. За нещо такова говоря....

Може да опиташ с натурални бои като първо мацнеш на малка част от косата откъм врата. Ако не даде реакция, мажи смело.

# 142
  • Бургас
Виждала съм ги,споделяли са ми ги...
Вече от всякаква козметика ме е страх.
Грим и парфюм по мъничко слагам...
И това е.
Шампоани и душ гелове много не пробвам каквото ми е било ок...

Аааа,с къна е рижаво и още по-грозно,а и не само глвата,цялото тяло ме сърби.
Къна с реклама,че е естествена,на Хенафокс.

# 143
Виждала съм ги,споделяли са ми ги...
Вече от всякаква козметика ме е страх.
Гуми и парфюм по мъничко слагам...
И това е.
Шампоани и душ гелове много не пробвам каквото ми е било ок...

Аааа,с къна е рижаво и още по-грозно,а и не само халвата,цялото тяло ме сърби.
Къна с реклама,че е естествена,на Хенафокс.

Потърси из био магазините, аз там съм виждала.

Тая леганца на мен не ми е толкова безвредна, аз от нея реагирам.