Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

За цистита след секс

• 521
  • 7
  •   1
Отговори
Здравейте момичета, пускам нова тема, в която да споделяме всички методи, които са ни помогнали да се справим конкретно с проблема ЦИСТИТ СЛЕД СЕКС. Мисля, че освен практическите съвети ще е полезна и морална подкрепа от жени, които вече са преминали по този път и са успяли да се справят. Сигурна съм, че не съм единствената, върху която това нещо е оставило и огромна психическа травма. Страх от секс, нежелание, комплекси, непълноценна връзка, страх, че няма да мога да имам деца, защото как се правят бебета без секс..

Ето и моята история:

Изчетох страшно много, но вече съм ужасно отчаяна. От близо 2 години може да се каже, че въобще нямам полов живот. След секс на 2,3 ден веднага се получава цистит, веднага пускам стерилна урина - всеки път или ешерихия или ентерококи или други пикочни бактерии. Приятелят ми се изследва най-подробно, при него всичко е наред, а и аз знам, че не е от него, защото се е получавало и с преднишни партньори. Вече близо 10 години съм така от тийнейджърка. Ходила съм по страшно много уролози, от година се лекувам при един, но отново всеки месец с бактерия, антибиотик и след това така до следващия път..  от един месец пиех Урогард правя винаги и всичко, което се прави задължително преди и след секс, но пложението е същото.. Пила съм всякакви хранителни добавки, чайове и т.н..Моля ви тези, които имат същия проблем, моля ви кажете дали и как сте се оправили има ли нещо, което сте открили, че работи..  изключително комплексирана съм, чувствам се непълноценна. Приемам и всякакви мнения за алтернативни специалисти, билкари, хомеопати и т.н..  Благодаря ви!

# 1
  • Terra incognita
Фосфомицин.

# 2
  • София
Благодаря за темата.
Ще ми е интересно,защото аз и дъщеря ми сме със същите проблеми.

# 3
  • Terra incognita
При мен циститът изчезна след като забремнях и родих първото си дете (6+години), секцио. От тогава не съм имала никакви проблеми. Не зная на какво се дължи. Преди това третирах с Фосфомицин по 2 дни и инфекциите доста се бяха разредили.

# 4
  • София
След 5 години ходене по мъките - еднократно монурал ме изчисти. Моята бактерия беше proteus mirabilis. Що антибиотици и хранителни добавки бях изпила за тоова време...
Иска си и пазене - бодита, краката на топло, много течности. След секс - веднага до wc да пишкаш, за да не тръгне някоя бактерия навътре.

# 5
  • София
Докато не се елиминира бактерията от влагалището е така. Аб през уста рядко помага. 15 дни Полижинакс глобули и след това 21 дни Лактажин вагинален пробиотик ме оправиха мен.

# 6
Благодаря за съветите момичета много беше полезно!

# 7
  • София
По препоръка на уролог 2 часа преди или след полов акт по 2 таблетки бисептол, еднократно. Помага ми, понякога пия само по 1 таблетка, напоследък дори минавам и без бисептол. Но при мен никога не са се изолирали бактерии, а с цистоскопия се установи стеснение на уретрата.

Общи условия

Активация на акаунт