Промяна на името на бебе

  • 6 072
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 139
По-скоро ми беше питането за случай с бебе, но предполагам, че е приложимо и, ако семейството ще живее извън граница Simple Smile

# 16
  • Мнения: X
По-скоро ми беше питането за случай с бебе, но предполагам, че е приложимо и, ако семейството ще живее извън граница Simple Smile
И аз това съм се чудила. Но съм чувала за разни случаи кръстена на бабите Мара и Тонка, но тогава е нямало маратонки и не е било обидно. След появата на маратонките вече е обидно. Но бебетата как не ги връщат с подобни обидни имена, не знам, аз също се чудя.

# 17
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 772
Име се сменя и моят личен опит показва, че по-често съдът разрешава промяната. Подавате молба от името на двамата родители, обосновавате се (като мотив може да бъде и кръщаване под натиск, виждала съм не едно и две съдебни решения в този смисъл) и чакате решението на съда!
Лошото е ако имате разногласия с бащата на бебето.

# 18
  • Мнения: 12 755
Никога не съм чувала който и да е да е сменял собствено име на дете.
Мои познати си смениха фамилното име на цялото семейство, отделно и още едни познати пак така - фамилното име на всички.
Не бяха осмиващи и опозоряващи имената, само че искаха и в двата случая да не се казват на дядото, а с по-старото фамилно име, което е било преди това. Стана по съдебен ред.

За собствено име би трябвало да е същото.

# 19
  • Мнения: 5 544
Примерно в щатите могат да си сменят името от Карън на нещо без много въпроси.
А какво е осмиващото на Карън? Питам, защото наистина не съм запозната. На мен името ми харесва като за Щатите.
По въпроса на авторката, ако роднини са Ви накарали да запишете бебето Пенчо или Кънчо на някой дядо, просто опишете, че под натиск сте била принудена да дадете архаично име, което може да е повод за подигравки сред децата в по-късна възраст, и се надявайте да одобрят молбата Ви.

# 20
  • Мнения: 5 139
В меме-средите е нарицателно за креслива, арогантна жена, която тропа по тезгяха и иска да говори с мениджъра.
https://www.dictionary.com/e/slang/karen/#:~:text=Karen%20is%20a … 039;s%20behaviors.

# 21
  • София
  • Мнения: 19 249
Когато родих дъщеря си през 93-та, казах как да я запишат, но чак след 40 дни си взехме документа от общината, като изрично питаха остава ли това име. Но тогава ехограф имаше, но не казваха пола със сигурност.
През 2009 със сина ми - нямаше такава опция.

# 22
  • София
  • Мнения: 11 568
За осмиващ може да се счита и прякор, който се налага заради името на детето. На пример на Дария, което сега е така модерно, много деца казват Диария. Чух за такъв случай, в който искаха за новото училище след седми клас детето да е само Дара, за да не преживява всичко и там. Не знам обаче развитието по случая.

# 23
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 855
Те децата са толкова изобретателни, особено за глупости, че на всяко име могат да измислят някакъв отвратителен прякор.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 008
Те децата са толкова изобретателни, особено за глупости, че на всяко име могат да измислят някакъв отвратителен прякор.
Напълно съм съгласна. Моето име е хубав нито едно от най-често срещаните, но и не е рядко срещано. На никой не би му хрумнало как са го римували в училище, но тези, който не ме харесваха им хрумна. Когато се връщах вкъщи разплакана мама ми казваше, че няма значение какво казват другите важно е какво мислят тези, който те обичат. Смея да кажа, че това ме кали, станах човек, който няма как да го обидиш на такова ниско интелигентно ниво и въобще не пращам данък обществено мнение. Аз смятам, че трябва да учим децата си как да се справят сами с проблемите, защото ако някой ще те обижда, ако не е заради името то ще е за физически недостатък или друго.

# 25
  • Мнения: X
Те децата са толкова изобретателни, особено за глупости, че на всяко име могат да измислят някакъв отвратителен прякор.
Напълно съм съгласна. Моето име е хубав нито едно от най-често срещаните, но и не е рядко срещано. На никой не би му хрумнало как са го римували в училище, но тези, който не ме харесваха им хрумна. Когато се връщах вкъщи разплакана мама ми казваше, че няма значение какво казват другите важно е какво мислят тези, който те обичат. Смея да кажа, че това ме кали, станах човек, който няма как да го обидиш на такова ниско интелигентно ниво и въобще не пращам данък обществено мнение. Аз смятам, че трябва да учим децата си как да се справят сами с проблемите, защото ако някой ще те обижда, ако не е заради името то ще е за физически недостатък или друго.

Съгласна съм, ако решат да се подиграват, ще намерят за какво. Никога не съм предполагала, че Дария може да бъде променено на диария... но децата могат да са много жестоки.
Сещам се за разкази за една Йовка, не че името е обидно, но е рядко срещано и не е модерно. Била много красива и всички в училището били луди по нея, та момчетата грам не смеели да ѝ се подиграват за името.

Ако решат, че не те харесват все ще намерят за какво. Един ще е дебел, друг ще е кльощав, трети ще е дълъг, четвърти ще е дребос.. няма угодия.

# 26
  • Мнения: 1 033
Познавам човек, който промени името си. Неможе да казва буквата "р", а името му беше точно с нея, смени го без проблем. Аз самата също исках да променя името на детето си, исках да е Антоанет, обаче когато ме попитаха в родилното казах Андреа. Подадох молба, но нестава. Трябва да е опозоряващо, нямам представа защо казах това име, явно от упойката 😅, примирих се не е лошо името...

# 27
  • Мнения: 5 544
Хахах, е как така Антоанета стана Андреа? Grinning При мен дойде служител да попълвам документи чак на третия ден след раждането, действието от упойката вече беше отдавна преминало. Grinning
Нищо, сигурно подсъзнателно Ви е харесвало това име, щом сте изстреляли първо него. Simple Smile

# 28
  • Мнения: X
Да определено с имената няма угодия. Освен това с Дария има много още хубави имена на които им се правят гадни прякори. На племеницата ми Ирина няколко пъти са ѝ казвали Урина, тя не обръща внимание, но е гадно. На нейна приятелка Мишел първо започнали да и викат Мишка, защото била дребна, после Мишка станало на пишка. Момиче от друг клас Амира-Умира. На много деца като им се издразнят казват нещо от типа ,,Мариьо” с такъв гаден тон, че на човек миже ДС му стане супер гадно!

# 29
  • Мнения: 11 908
В моето детство момчетата се подиграваха на Маргарита с "Маргарита рита тенджера пробита". На всяко име може да се намери подигравка. А на мен ми се подиграваха вкл и възрастни подмятаха с антоним на името ми заради цвета на кожата, който беше несъответен на името. В пубертета рязко изсветлях и всичко си дойде на място, сега дори си харесвам името.

Общи условия

Активация на акаунт