Бебето плаче между храненията

  • 2 195
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте имам бебе на почти 4 месеца,за пръв път,бебето е на АМ и отказва да яде смисъл яде ама не както преди през 1 час. Като тръгна да му дам шишето започва да реве ама пръстите и лигавника ще ги изяде,защо?

Последна редакция: нд, 16 яну 2022, 23:17 от Не се сърди, човече

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Как така бебе на 4 месеца яде на 1 час?
Възможно е да са зъби, тъкмо сега започват да растат вътре в костта и докато избият е все така, иска да се почеше.

# 2
  • Мнения: 6
Ами той си ядеше така още от раждането,дали не е от това където не съм яла много много.
И тежи 6700

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Това пързалка ли е?
Наистина не разбирам…

# 4
  • Мнения: 1 033
Моята е на 6+ и я храня през 3 часа от както беше на месец. (Преди това на 2:30, защото е недоносена.) Така само може да му разшириш томбачето, и да му докараш по-големи проблеми с коликите.

# 5
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 253
Как така яде през един час? Какво количество?
Ако е вярно, вероятно бебето си увеличава паузите между хранене. На 3-4 часа може спокойно да го храните с ориентировъчното количество за възрастта, отбелязано е на кутията с мляко.

# 6
  • София
  • Мнения: 13 076
Нормално е да отказва храна, когато се храни на 1 ч.
Няма кога да обработи храната.
Теглото му е нормално.
На тази възраст обаче трябва да яде на приблизително 4 ч., за да има време да обработи храната.
Дъвченето на ръцете не е от глад. Вероятно го сърбят венците.

# 7
  • Мнения: 6
Да,ама той реве докъто ги яде и аз за това си мисля,че е гладен защото преди така беше.

# 8
  • Мнения: 2 352
Вероятно грешно сте разчитали сигналите. Не всеки път бебето реве от глад.
Какво количество АМ е изпивало преди на хранене и за цял ден? Сега какво количество изпива?
Давайте му различни гризалки за зъбките, може би са започнали да растат и за това е нервно бебето.

# 9
  • Мнения: 6
Изпиваше по 180 а сега 210 не знам просто това дали е нормално.

# 10
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 253
180мл на всеки час 😲 кажи честно?
Храни го на 3-4 часа, ще му докараш някой проблем, виж, че и бебето ти показва, че не е ок.

# 11
  • Мнения: 9
Здравейте имам бебе на почти 4 месеца,за пръв път,бебето е на АМ и отказва да яде смисъл яде ама не както преди през 1 час. Като тръгна да му дам шишето започва да реве ама пръстите и лигавника ще ги изяде,защо?
Искам да кажа само ако ще храни бебето с АМ задължително 3 часа плюс, защото ще му разшириш стомаха. Ние сме на АМ и със сигурност е така.

# 12
  • София
  • Мнения: 13 076
По 210 мл. на всеки час! Как няма да плаче детето!? Та то е като преналята бъчва. Странно е, че не повръща.
Или се майтапиш, или детето е за лекар.

Последна редакция: пн, 17 яну 2022, 10:32 от Fever Ray

# 13
  • Мнения: 10 597
А, педиатърът какво казва? В България ли е това бебе?

# 14
  • Мнения: 1
Здравейте мами!
Имам проблем и не знам как да постъпя моята беба е на 1 месец и 3 седмици, започвам с млякото първо бяхме на кърма и сега сме изцяло на АМ яде по 120 мл през 3/4 часа първото мляко беше Аптамил (обикновения) но започна да повръща в големи количества и по препоръка на педиатър минахме на Аптамил AR. Но отново не сполучихме започна се голямо свиване и плакане по време на хранене и след хранене, просто усещах че не и добре от това мляко и не бяха колики аз давам капки и био гая.Отново с говорене на педиатър ми препоръча Хип Комфорт от 5 дена сме на него първо започна да се храни по малко от него изяжда по 90 мл, второ акото ни е тъмно зелено ака веднъж на ден, и трето започна да повръща след хранене понякога повръща и прозрачна течност което ме притеснява и отново говорих с педиатърката каза ми да я върна на старото мляко а на мен изобщо не ми се иска защото свиването и плакането отшумя. Не знам какво да правя не ми се иска да я връщам отново на Аптамил но пък и с това не е много розово положението. Вашите мнения?

Общи условия

Активация на акаунт