Какво е отношението ви към брака

  • 24 146
  • 1 047
  •   1
Отговори
# 1 035
  • Мнения: X
^^ Това за платината и аз съм го чувала, не знам дали е истинска традиция, иначе сладко звучи. Все пак злато, платина са красиви метали, предполагам 40-50-60 години ще издържат ако се носят. Grinning

Не знам какво толкова може да "притисне" хората... опитвам се да се сетя чувствала ли съм се някога притисната за нещо..
ами да, знам, че за инвитро в Турция искат брак. Ако единият има виза за дадена държава, а другият - не, тогава също подписът би решил този проблем. Ако хората са от различни държави и не могат да пребивават свободно в държавата на другия (пр: имам приятелка сърбин и българка, ожениха се по тази причина).

В подобни ситуации сигурно желанието да решиш подобни административни проблеми надделява, искаш - не искаш брак, подписваш и толкова.

# 1 036
  • Мнения: 2 580
Да, обаче ако обичаш някого, не виждам как сключването на брак ще е притискане  и ще развали връзката.
По скоро човек трябва да се радва, че има възможност да направи нещо за другия, да му даде виза, зелена карта, дете. Ако считаш даването за притискане, значи не е любов, а егоизъм. В такъв случай бракът наистина ще е голяма грешка.

# 1 037
  • Мнения: X
Да, именно, не мисля, че е притискане, просто дори да не искаш брак, в такъв момент се решаваш.

# 1 038
  • SF
  • Мнения: 21 167
Есме, в Индия точно и сродните им култури съвсем не е томбола, защото там е уговорен брак - проучват се, гледат се двата рода, прави се дълъг годеж, правят се уговорки кой какво дава и не дава, та чак тогава ги женят.

Сега за това ли ще спорим? - как е в Индия.
Дали е тема на темата или просто си плямпаме?
Кое си проучват в Индия? - Как се целува, как обича, как никога няма да изневерява и да хареса друга?
Баща ти е проучил кинтите на баща му и ти си стискаш палци да дойде нещо с 2 крака, с 2 очи, с 1 нос.
Иначе да, кой какви черги и платове дава, е уговорено и не е изненада за бащите на младоженците.
Обаче да знаеш, че на мене темата не ми е интересна и няма да се занимавам как е в Индия, но ако трябва да давам пример за "Томбола", индийци и цигани ми вършат работа.
Нещо завиваме встрани от това, което аз съм написала.
Между умни и обичащи се хора, отдадени един на друг, не е никаква томбола.
Или поне аз не гледам толкова елементарно на тези неща.

# 1 039
  • Мнения: 3 725
Умните и обичащи се хора изплискват легена доволно често. Да не говорим какво точно представлява любовта за хора с достатъчно високо IQ.
Томбола е за всеки, за толкоз години успяваме да изненадаме дори себе си, какво остава за хората, които си мислят, че ни познават. Или поне такива са моите наблюдения.

# 1 040
  • Мнения: 2 925
Аз съм гласът на правдата за Равена.
Гласът на правдата с какво се препитава сега? Безработен ли е, позорно изритан от украинските си шефове или натискащ си задника, раболепничещ и говорещ, каквото те искат да чуят? И за да сме по темата...Как се отразява това на брака му? Laughing
И слава богу : Има отърване. Не съм те познавала нито ден лично и нямам никакво желание да поправям тази грешка. Joy

# 1 041
  • SF
  • Мнения: 21 167
Е, вие току-що пратихте целия свят на кино.
Умните и обичащите изплискват легена. А глупавите и мразещите какво правят? Сътворяват мир и хармония.

# 1 042
  • София
  • Мнения: 62 595
Есме, няма нужда да си груба и да се заяждаш. Темата е за обсъждане.  Индия е типичен пример за уреден брак и всеки си стои в кастата. Там бракът е сделка и за цял живот, за какво проучване за обичане говориш? Колкото за целуването си имат и ръководство за семейните отношения. Не разбирам защо ги подценяваш толкова, това са различни културни традиции, които те поддържат строго и хич не ги интересува дали на теб ти е интересно и дали одобряваш.
Колкото до томболата, умността и обичането са "уловката" в томболата. Завърташ колелото на късмета и каквото ти се падне - срещаш някого случайно, влюбваш се в него и след някакво време решаваш, че сте един за друг завинаги. Утре може единият вече да си изгуби ума в пряк и преносен смисъл или да не обича и ставате адио Рио. Всеки се надява и искрено вярва, че няма да му се случи нещо да се бъгне и ще са хепили афтър евър.

# 1 043
  • SF
  • Мнения: 21 167
Кое в моето изказнане ти се стори грубо?
На мене в твоето това: "Есме, няма нужда да си груба и да се заяждаш."
Ти се заяждаш! Ако трябва да кажа кое е томбола и кое не - индийския вариант с избора на родителите.
Кое от това те обижда и е насочено към тебе, и касае тебе, обсъжда тебе? Кое?
Или като нямаме аргументи, посягаме към любимото "няма нужда да си груба".
Казвам си мнението твърдо, което е разрично от грубо. Или поне, ако ме познаваше, щеше да знаеш, че не ми пука за индийските бракове и нрави и няма как да вложа емоции в това.
А с тебе много мразя да влизам в преки спорове, щото не умееш да ги водиш. Винаги вадиш нападките и затова и предишният ми пост звучи и предупредително, че дълго няма да влачим темата за индийските бракове.

А не разбираш защо ги подценявам, защото не съм ти обяснявала защо ги подценявам. Не е тема на темата. Това дали се разбира?


# 1 044
  • София
  • Мнения: 38 476
Ми какво не е така - имало едно време любов и брак, после вече няма. В България още се учим на културата как се живее афтър. Дано някога се научим.

# 1 045
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 002
Умните и обичащи се хора изплискват легена доволно често. Да не говорим какво точно представлява любовта за хора с достатъчно високо IQ.
Какво представлява любовта за хора с високо IQ? Стана ми интересно... Все се чудех що съм с нисичко, пък то, кво излезе?!? Обичала съм да обичам,че и брак съм сключила. И даже ако се разведа,пак ще искам от същото..
Дали се осъзнава какво емоционално дъно стигаме и колко всъщност нещастни сме, щом се опитваме да оправдаем липсата на обич с високо IQ?

# 1 046
  • София
  • Мнения: 38 476
Веднага ви казвам как влияе любовта на Айкю точките. Щом телефонът звънне, се изпаряват 2/3 от точките и ставаш обикновен влюбен идиот. Ама е толкова хубаво!

# 1 047
  • Мнения: 35 962
Ключ по молба на автора.

Общи условия

Активация на акаунт