Какво е отношението ви към брака

  • 24 134
  • 1 047
  •   2
Отговори
# 15
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 15 964
Без брак няма тъщи и свекърви, няма какво да дразни младите и ще си съжителстват в пълно кръгло щастие Satisfied

# 16
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 319
На определени етапи от живота мотивите за брак са различни, затова и всеки отговор се приема за спорадичен.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 197
Гласувах за роклята и партито и ако половинката държи.
Не съм против брака, но на мен нищо няма да ми докаже и с нищо няма да ме успокои.
Естетсвено това си е от моята камбанария.
Не ми се сменя фамилия също така, нито ми се слагат тирета, но ако за мъжа до мен е важно - ще го направя.
Аз самата нямам такива потребности.

# 18
  • Мнения: 6 667
Не е задължително да си сменяш фамилията или да си слагаш тирета.
Купон с рокля може да се спретне винаги.

# 19
  • Great Britain
  • Мнения: 2 208
Пак ли?Не ви ли омръзна.Едно и също в няколко теми.Брак разбира се.Сватба плюс меден месец е друга тема.Зависи от интелекта .

# 20
  • Мнения: 2 838
Гласувах с последната опция.
Не желая брак, но бих подписала, ако партньорът ми много държи на това.
Лист хартия за мен няма никаква стойност.

# 21
  • Мнения: 14 799
2 и 3.
А точката със сватбата за преброяване на по-неумните ли е?

# 22
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Ей-й-й-й...! То голяма философия, голяма...!
Тия които са женени, подкрепят брака. Много ясно. Кой ще признае, че се е набутал?
Тия които не са женени обясняват, че документът не бил всичко. Обаче някои моми тайничко въздишат за пръстен и бяла рокля. Тъй де... Толкова от техните приятелки, които за нищо не стават ги поискаха... Пък тях не ги искат, нали?!

За протокола: Женен съм. Плюсове повече, отколкото минуси. Ама да не задълбавам...      Stuck Out Tongue Closed Eyes

# 23
  • Мнения: 9 668
Отношението ми е 21-годишно. Имаше ли нужда от още една брачна тема?

# 24
  • Мнения: 2 135
Отношението към брака ми е положително, когато двамата са с мозък. Когато са без мозък - съм категорично против.

# 25
  • Мнения: 5 204
Никога не съм имала потребност да се омъжа, но ако мъжът наистина държи на това и ако съм преценила, че този мъж си струва, бих го направила заради него. Имам предвид сключване на граждански брак без никакви други циркове.

# 26
  • София
  • Мнения: 28 469
Бракът не ми пречи. Има си плюсове, има и минуси.

# 27
  • София
  • Мнения: 62 595
Положително ми е отношението към брака. Щях да гласувам с първата опция, но второто изречение, че семейство без брак не било семейство ме отказа. И втората опция така, както е формулирана не ми допада, защото децата сами по себе си са защитени, ако са признати от двамата родители. По-скоро бракът дава завършеност на двойката и семейството - има го целият комплект - правен, културен и т.н.
Бракът Е обвързване, затова доста хора, особено след вече един брак, може да имат съжителство с някого, но не се женят, защото вече не искат да се обвързват. Може и цял живот да изкарат така, но в съзнанието им женитбата е тоталното обвързване, а те не искат такова. Липсата на брак дава усещане за свобода - хем съм обвързан, хем съм свободен.

# 28
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 267
За мен бракът е важен.
Деца без брак не бих родила.
Женени сме повече от 20 години.

# 29
  • Мнения: 3 375
Положително ми е отношението към брака. Щях да гласувам с първата опция, но второто изречение, че семейство без брак не било семейство ме отказа. И втората опция така, както е формулирана не ми допада, защото децата сами по себе си са защитени, ако са признати от двамата родители. По-скоро бракът дава завършеност на двойката и семейството - има го целият комплект - правен, културен и т.н.
Бракът Е обвързване, затова доста хора, особено след вече един брак, може да имат съжителство с някого, но не се женят, защото вече не искат да се обвързват. Може и цял живот да изкарат така, но в съзнанието им женитбата е тоталното обвързване, а те не искат такова. Липсата на брак дава усещане за свобода - хем съм обвързан, хем съм свободен.

Извинявай, но бих попитала на колко си години. Майка ми ми направи подобен коментар когато и казах, че с мм не искаме да сключваме брак.

Не става въпрос за свобода или за липса на такава! Ако не искам да се обвръзвам, той щеше да си живее у тях, аз у нас, да се виждаме за секс или за кратки плтувания и пак всеки у дома. Познавам такива връзки и хората са щастливи така.
В моя случай имаме деца, общ дом, общи финанси нивото ни на обвързаност е много по-голяма от много други семейства.
Минали сме през всичко заедно.
След като минаха 10тина години успях да убедя майка си:)))

Общи условия

Активация на акаунт