Спонтанен аборт/извънматочна бременност - 4

  • 16 197
  • 389
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 80
два са вариантите за два ембриона - или овулация от двата яйчника или два фоликула в единият яйчник - единият си отива в правилната тръба, а другият бива прихванат от другата - и двата варианта са хипотетични. не мислете такива неща!
два ембриона - след ин витро. И на мен ми казаха, че са огледали другата тръба и била добре. Нямало как да проверели проходимостта, защото процедурата не се правила по време на бременност.

# 316
  • Мнения: 1 129
shantall, така е при естествено забременяване. При инвитрото не е толкова точна наука за съжаление кое къде може да се имплантира...

# 317
  • София
  • Мнения: 3 016
sophiaM, пропуснала съм, че си след инвитро - тази материя тепърва ще я опознавам. мислех, че там шанса за ИБ е по-малък.

# 318
  • Мнения: 80
Здравейте, днес бях на контролен преглед след операцията и лекарката, която ме оперира видя киста на жълтото тяло. Кистата съм я била имала и по време на операцията. Обясни ми, че може да се е получила в следствие на бременността. Четох, че такива кисти възникват при спукване на фоликула, а при мен овулацията беше подтисната преди трансфера. Не би следвало и да е извършен трансфер при наличие на стара киста. Също попаднах на статии, че киста на жълтото тяло може да се обърка с извънматочна бременност. Общо взето съм много объркана. Предстои да се консултирам и с друг специалист. Предполагало се, че кистата ще се резорбира от самосебе си. Вие имали ли сте такива кисти, предизвикани от състоянието ви и нарушението на хормоните от извънматочната бременност?

# 319
  • Мнения: 30
Здравейте, днес бях на контролен преглед след операцията и лекарката, която ме оперира видя киста на жълтото тяло. Кистата съм я била имала и по време на операцията. Обясни ми, че може да се е получила в следствие на бременността. Четох, че такива кисти възникват при спукване на фоликула, а при мен овулацията беше подтисната преди трансфера. Не би следвало и да е извършен трансфер при наличие на стара киста. Също попаднах на статии, че киста на жълтото тяло може да се обърка с извънматочна бременност. Общо взето съм много объркана. Предстои да се консултирам и с друг специалист. Предполагало се, че кистата ще се резорбира от самосебе си. Вие имали ли сте такива кисти, предизвикани от състоянието ви и нарушението на хормоните от извънматочната бременност?
При мен също имаше такава киста от страната на засегнатата тръба. В епикризата ми пишеше лутеална киста.

# 320
  • Мнения: 80
Здравейте, днес бях на контролен преглед след операцията и лекарката, която ме оперира видя киста на жълтото тяло. Кистата съм я била имала и по време на операцията. Обясни ми, че може да се е получила в следствие на бременността. Четох, че такива кисти възникват при спукване на фоликула, а при мен овулацията беше подтисната преди трансфера. Не би следвало и да е извършен трансфер при наличие на стара киста. Също попаднах на статии, че киста на жълтото тяло може да се обърка с извънматочна бременност. Общо взето съм много объркана. Предстои да се консултирам и с друг специалист. Предполагало се, че кистата ще се резорбира от самосебе си. Вие имали ли сте такива кисти, предизвикани от състоянието ви и нарушението на хормоните от извънматочната бременност?
При мен също имаше такава киста от страната на засегнатата тръба. В епикризата ми пишеше лутеална киста.
бързо ли изчезна? Наложи ли се да я лекувате с нещо?

# 321
  • Мнения: 30
Здравейте, днес бях на контролен преглед след операцията и лекарката, която ме оперира видя киста на жълтото тяло. Кистата съм я била имала и по време на операцията. Обясни ми, че може да се е получила в следствие на бременността. Четох, че такива кисти възникват при спукване на фоликула, а при мен овулацията беше подтисната преди трансфера. Не би следвало и да е извършен трансфер при наличие на стара киста. Също попаднах на статии, че киста на жълтото тяло може да се обърка с извънматочна бременност. Общо взето съм много объркана. Предстои да се консултирам и с друг специалист. Предполагало се, че кистата ще се резорбира от самосебе си. Вие имали ли сте такива кисти, предизвикани от състоянието ви и нарушението на хормоните от извънматочната бременност?
При мен също имаше такава киста от страната на засегнатата тръба. В епикризата ми пишеше лутеална киста.
бързо ли изчезна? Наложи ли се да я лекувате с нещо?

Честно казано аз дори не знаех за това, видях пълната си епикриза месец по-късно, а на ехографски преглед 2 месеца след операцията нямаше никаква киста. И аз съм леко объркана, но явно наистина се резорбират сами.

# 322
  • Мнения: 399
Здравейте , закъснява ми с 5 дни , би трябвало да съм около 5г.с. Един ден преди  датата,която трябваше да ми дойде,ме болеше.Имах силна, остра болка долу, даже пих прахче, помислих си ,че си ми идва. Е, не ми дойде и вече си имах съвсем леки болки до вчера,точно като пред цикъл.Направих си тестове и взеха ,че са положителни. Влязох във филма да не е извънматочна с тази болка,която имах преди 6 дни. Ако звънна на гинеколог, дали ще може да види евентуално, дали е на мястото си сакчето или трябва да изчакам още време Disappointed Съжалявам нескопосания въпрос,но наистина се притесних. Виждам ,че с това Чхк не е точно и даже не знам дали утре да го пускам

# 323
  • София
  • Мнения: 3 016
Първо менструалните болки в начална бременност са нещо нормално,не се шашкайте. Направете контролно изскледване на чхг през 48 часа, ако се удвоява правилно няма повод да си мисите, че може да е извънматочна. Болките при последната започват в по-късна седмица, когато ембриончето е по-голямо и опъва тръбата.

# 324
  • Мнения: 399
Първо менструалните болки в начална бременност са нещо нормално,не се шашкайте. Направете контролно изскледване на чхг през 48 часа, ако се удвоява правилно няма повод да си мисите, че може да е извънматочна. Болките при последната започват в по-късна седмица, когато ембриончето е по-голямо и опъва тръбата.

Благодаря ви,ще си пусна утре кръвни. Да звъня ли на гинеколог или няма смисъл все още ,тъй като май нищо няма да се вижда в момента?

# 325
  • Бургас
  • Мнения: 3 578
Под 1000 ЧХГ нищо няма да се види, приблизително две седмици след закъснение.

# 326
  • София
  • Мнения: 90
Здравейте,
На 02.08 направих спонтанен аборт в 5та седмица. На 06.08 отново бях на преглед при АГ и ми каза, че изглежда сакчето е излязло и че ще се изчистя сама, понеже е много ранна бременност. След това 2 дни имах само леко зацапване, може би в следствие на опитите ни да съхраним бременността с големи дози прогестерон.
От 2 дни съм с обилно кръвотечение с ярка кръв. Днес направо изтече нещо като чаша кръв със съсиреци(тъкан) след като бях лежала 1 час от предишното ми ставане то тоалетна.
Чудя се това нормално ли е?

# 327
  • Мнения: 1 421
Съжалявам за загубата Ви!

Мога да споделя моя опит от миналата година като се случи при мен, в 6гс. Общо взето почти 2 седмици се чистих. Направо си беше кървава баня и тъкмо решавах,че е приключило и отново почваше.  Ако е много обилно кървенето (прясна кръв, болка) бих отишла на спешен кабинет или на АГ бих се обадила. НО може да е било във влагалището  сакчето и да е било 'запушило' и като е излязо да е тръгнало насъбраното на куп. И на мен ми бяха казали, че сакчето е излязло, обаче не беше така. Таман се бях успокоила, и на следващия ден си излезе. Чак го усетих как излиза. Това значи че не е било в матката, а някъде надолу. Бих се обадила на АГ за успокоение лично, но иначе спонтанен аборт си е като жестоко обилен цикъл със съсиреци и тнт.

Здравейте,
На 02.08 направих спонтанен аборт в 5та седмица. На 06.08 отново бях на преглед при АГ и ми каза, че изглежда сакчето е излязло и че ще се изчистя сама, понеже е много ранна бременност. След това 2 дни имах само леко зацапване, може би в следствие на опитите ни да съхраним бременността с големи дози прогестерон.
От 2 дни съм с обилно кръвотечение с ярка кръв. Днес направо изтече нещо като чаша кръв със съсиреци(тъкан) след като бях лежала 1 час от предишното ми ставане то тоалетна.
Чудя се това нормално ли е?

# 328
  • София
  • Мнения: 90
MintyMohito, благодаря за отговора.
Като се случи буквално ми казаха, че ще тече много 2 дни и после по-малко. Не очаквах да се излива така след близо 1 седмица и си изкарах акъла. Намерих час за утре, надявам се да не ми се наложи да търся помощ преди това.

# 329
  • Мнения: 488
След извънматочна бременност и биохимична сме правили ЦС, полови хормони,  ЩЖ, Витамини,  Тромбофилии, Плазмите и хламидия. Какво още може да се пусне?

До момичетата с отстранена тръба - как забременяхте след това? Правихте ли стимулация? Аз овулирам предимно от страната без тръба и правим стимулация с Кломифен, този месец не се повлшях от нея, но имах овулацшя от правилната страна. АГ иска пак да пробваме с Кломифена, дали може да се образува отново фоликул..

Общи условия

Активация на акаунт