Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Ново жилище - ЧЕЗ, ВИК и тн.

• 438
  • 6
  •   1
Отговори
Здравейте, ще си купуваме апартамент на зелено, та.. въпросите са ми много, но ще задам само един, защото за първи път си купуваме жилище и ще трябва да вземем много важни решения относно какви са процедурите, когато вече жилището е готово и съответно ще трябва да влязат майстори, за да го довършат до крайния му вид(обзавеждане, вкарване на вода, ток и т.н.). Въпроса ми е - Как е най-добре - да се викне бригада и те да инсталират, да ремонтират всичко, или да се търсят хора поотделно, които са специалисти в дадените области? И също така ако може да ми препоръчате някого и да дадете някой друг съвет (хората, които са преминали през всичко това).
Благодаря предварително!

# 1
  • Най-красивата страна
Когато мине акт 16 тогава може да викате майстори.
Тоест ще има ток и вода.

# 2
  • София
Е, ще са ви изкарани връзки за всичко, връзването ли ви интересува?
Чакайте да се вдигне блока, да ви връчат удостоверение за ползване и тогава търсете.
Сега малко каруцата пред коня.

# 3
Т.е още не сте го закупили? На какъв етап смятате, че ще ви бъде издаден? Едва ли на Акт 14? Ако го получите с Акт 16 почти всичките ви въпроси ще отпаднат. В чертежите на обекта ще можете да видите ВиК, Ел инсталации и прочие.

# 4
  • Най-красивата страна
Преди акт 16 не можете да правите нищо.

# 5
Зависи какъв договор ще подпишете с фирмата строител. Обикновено се издават на тапа с изводи за ВИК и окабелени. Има някои фирми , които правят до ключ (мазилки,теракоти,ламинати), но това е на договорка. Ние така направихме с едното жилище,фирмата строител ни направи всичко по апартамента на определена цена.Каза ни магазин , в който да си изберем материалите и не сме се занимавали с нищо друго. НО това е след Акт 15, мисля че тогава може да се започват вътрешните довършителни работи.

# 6
  • Sofia
Ние взехме на зелено преди 2,5г, на Акт 14. Чакахме да излезе Акт 16 и чак когато взехме нотариалният акт, стана 2 месеца след това, миналата ходина май месец, започнахме. Първо банята извикахме майстор и бяхме уредили срок за ламината в стаите и бях поръчала и кухнята, че се чака за нея. Като се направи банята, около 2 седмици, започнахме да боядисваме и сложихме в коридора гранитогрес, когато приключихме с боядисването, дойде ламината с монтаж, след него кухнята сложиха, вратите бях поръчала, съпруга ми ги монтира. Дойде секцията. Диван имахме от февруари неразопакован, още нямаше акт 16, но беше на промоция и ни пуснаха да го внесем, та го прескачахме. Преместихме багажа и се настанихме в стаята с кухня-хол-трапвзария в едно на 12 юли 2 месеца след нотариалния акт. После ни дойде спалният комплект с гардероба, маса и столове за трапезарията. Бяхме поръчали и портмантото и врати за нишата в коридора и така.

Общи условия

Активация на акаунт