Всякакви въпроси относно съдомиялните - тема №26

  • 34 762
  • 880
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 229
Не съм с Beko и не мога да помогна много. Аз бих пробвала по-дълга програма. На моята машина кратките програми са без сушене.

# 286
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
За индикатора за сол не мога да помогна, за този за блясък - нормално да свети щом няма препарат, аз не ползвам и моя индикатор също свети (съдомиялната ми не е Беко).

За сушенето на съдовете - ако машината няма система за отвеждане на парата е нормално да излизат мокри нещата, защото конденза от сушенето няма къде да отиде, следователно парата се охлажда, превръща се във водни капки, които попадат обратно по съдовете. Едно от нещата, които помагат за сушенето е именно препарата за блясък, той създава покритие върху съдовете, което ипомага на водните капки да се плъзкат по-лесно и да не се задържат по тях. Другото е отваряне на вратата. Ако машината няма автоматично отваряне в книжката ви най-вероятно пише, че вратата трябва да се отвори за 15 мин веднага след края на програмата. Аз пискам съдомиална вечер с отложен старт като избирам програма + допълнително сушене и нагласям машината така, че да приключи малко преди да станем сутринта, за да отворим вратата. Така докато си изпием кафето всичко е сухо. Още нещо - обикновено ( в книжката също го пише сигурно) съдове с покритие, също и по пластмасови неща излизат мокри.

За мръсните прибори - може би не са били добре сложени, например лъжицата е била покрита с друга лъжица. Възможно е и да са били много засъхнали, и програмата да им е дошла кратка.  А е възможно също и таблетката да не е била достатъчно добре разтворена и да не си е свършила работата. При кратките програми знам, че се случва таблетката да не се разтвори достатъчно добре и навреме.

# 287
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Аз съм с Беко, ползвам я вече година безпроблемно (пу-пу, дано да продължава така). Ползвам предимно еко и авто програмите, пускам я вечер, вратата не се отваря автоматично, но сутрин съдовете са сухи, независимо дали има гланц или не. Пластмасовите неща излизат мокри, да, или поне не напълно сухи. Лъжици се е случвало да не се измият, когато са в кошницата за прибори и са плътно една до друга. Индикаторът за сол би трябвало да угасне, след като се сложи такава, дори и отделението да не е максимално пълно.

# 288
  • Мнения: 2 124
Когато някой каже, че след много четене е купил Беко - направи припадам и се чудя какво, аджеба, е чел…

# 289
  • Мнения: 54
Благодаря за отговорите Simple Smile особено за полезните 😁 пуснах я на ежедневна програма за над 3 часа и резултата е супер. Имам още един въпрос. Необходимо ли е да се изпомпва водата от съдомиялната, ако няма да се ползва няколко дни? В книжката нищо не е описано и не знам как, ако трябва да се прави.

# 290
  • София
  • Мнения: 8 552
Не знам дали има вода в уреда, когато не работи. Нашата стоя съвсем безпроблемно една седмица без да я ползваме.

# 291
  • Мнения: 57
   Много дълга програма за ежедневна.Какъв е модела?
Благодаря за отговорите Simple Smile особено за полезните 😁 пуснах я на ежедневна програма за над 3 часа и резултата е супер. Имам още един въпрос. Необходимо ли е да се изпомпва водата от съдомиялната, ако няма да се ползва няколко дни? В книжката нищо не е описано и не знам как, ако трябва да се прави.

# 292
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Не знам дали има вода в уреда, когато не работи. Нашата стоя съвсем безпроблемно една седмица без да я ползваме.

Според мен има в контейнера за сол. Мисля, че би било проблем, ако машината остане на температура под 0 градуса - евентуално да замръзне и да се спука въпросният контейнер. Но все пак вътре има сол, т.е. трудно ще замръзне Grin

# 293
  • София
  • Мнения: 8 552
Е, то ако температурата вкъщи падне под 0-та, този контейнер ще ми е най-малкия проблем Simple Smile

# 294
  • Мнения: 494
Здравейте,
Имаме от 3-4 години съдомиялна за вграждане Горение.
Тази нощ докато работеше изведнъж спря  издаде звук все едно програмата свършва и започна да мига бутона за еко програмата.Съдовете не бяха измити и при всякакъв опит да се пусне не става , пак си мига този бутон и не тръгва.
Какъв може да е проблема?

# 295
  • Мнения: 594
А изпомпала ли е водата?
Здравейте,
Имаме от 3-4 години съдомиялна за вграждане Горение.
Тази нощ докато работеше изведнъж спря  издаде звук все едно програмата свършва и започна да мига бутона за еко програмата.Съдовете не бяха измити и при всякакъв опит да се пусне не става , пак си мига този бутон и не тръгва.
Какъв може да е проблема?

# 296
  • Мнения: 494
Да,беше я изпомпала.

# 297
  • Варна
  • Мнения: 1 557
Когато искате помощ казвайте и модела на машината?

# 298
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 717
ФърГам чоп за изгорял нагревател или проблемен ниворегулатор.

# 299
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Здравейте,
Как да се оправя със скърцаща врата на съдомиялна? Напръсках пантите с wd40 - никакъв ефект. Старичка е, на 14-15 години, AEG FAVORIT 84470 VI, никакви проблеми не ми е правила, само това скърцане ме влудява. Търсих в упътването, дали може да се розглоби вратата, не намерих нищо. Някакви идеи?

Общи условия

Активация на акаунт