Микроблейдинг или Микропигментация

  • 5 824
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте, имам няколко въпроса свързани с микроблейдинга и микропигментацията и ще се радвам, ако можете да ми помогнете 1. Кой метод сте избрали вие между двата? 2. Кой е по-траен и ефективен? 3. Може ли мнение за студио Алегран, Студентски град в София.
Благодаря Simple Smile

# 1
  • Мнения: 9 484
Аз съм с микропигментация.
Това, което четох в интернет и което ми препоръча момичето, което ми прави веждите, е че микропигментацията е по-трайна и по-подходяща за мазна кожа, защото с машинката пигмента се вкарва по-навътре в кожата, отколкото при разрезите на микроблейдига.
Моите вежди са на година и половина, съвсем леко се избелели и имат нужда от съвсем леко подчертаване, когато слагам по-покривен фнд.
Вече е въпрос на лично предпочитание кое от двете ви харесва повече, микроблейдинга имитира косъмчета, докато при микропигментацията веждите стоят като запълнени със сенки или молив.

# 2
  • Мнения: 2
Аз съм с микропигментация.
Това, което четох в интернет и което ми препоръча момичето, което ми прави веждите, е че микропигментацията е по-трайна и по-подходяща за мазна кожа, защото с машинката пигмента се вкарва по-навътре в кожата, отколкото при разрезите на микроблейдига.
Моите вежди са на година и половина, съвсем леко се избелели и имат нужда от съвсем леко подчертаване, когато слагам по-покривен фнд.
Вече е въпрос на лично предпочитание кое от двете ви харесва повече, микроблейдинга имитира косъмчета, докато при микропигментацията веждите стоят като запълнени със сенки или молив.

Аз четох, че при Микропигментацията мигментът се вкарва на по-малка дълбочина 🤔 иначе нямам мазна кожа, даже по-скоро клоняща към суха, кожата ми не е проблемна, нямам акне и подобни, не ползвам и грим освен спирала и понякога червило. Та за това и не искам безкрайно тъмни вежди, а послоро оформени. Веждите ми винаги са било със странна форма и винаги ми се е искало да са с хубава извивка и изписани 😀

# 3
  • Някъде там
  • Мнения: 4 818
И аз се колебая между двете процедури.
Живея Плевен и се спрях на това момиче.

# 4
  • Мнения: 154
Здравейте!
Мога ли да пипитам дали процедурите са подходящи при плътни вежди, които обаче са различни една от друга? Веждите ми са с коренно различна форма и много бих искала да ги уеднаквя.

# 5
  • Мнения: 4 144
Аз пък съм с микроблейдинг, който се оказа много гаден татус само на едно място от веждата и ме дразни с кофти цвета си. Можете ли да ми препоръчате място за премахването?

# 6
  • Мнения: 6 529
Коя процедура бихте ми препоръчали - микроблейдинг или микропигментация? Става въпрос за промяна на формата на веждите, а не за липсващи такива. Все пак  микроблейдингът се прави ръчно и много зависи от опита на артиста и как ще изрисува косъмчетата

# 7
  • Мнения: 27
Направих си стандартен микроблейдинг във Варна, не phi brows, а при едно момиче Татяна. Искам да ви кажа, че се получи много хубаво и си харесвам веждите. Виждат ми се косъмчета и не намирам разлика с този на phibrows.

# 8
  • Мнения: 197
Здравейте, срещам информация, относно микроблейдинга, която се разминава. Било то кога да се намокрят веждите и по отношение на мазила дали да има или няма и изобщо какви да са.
Моя близка се отплеснала и намокрила веждите първи ден. Т. Е следващия ден от процедурата и сега се притеснява. Не вижда нещо да се е променило след намокрянето ,засега но какво може да стане, някой знае ли ?

Последна редакция: пт, 10 фев 2023, 21:13 от Zoya216

# 9
  • Мнения: 34
Здравейте! Аз също се чудя микроблейдинг от Phiacademy или микропигментация на вежди да избера. Кожата ми е комбинирана. Като цяло искам по-естствено да стои. Всеки ден си запълвам веждите с молив или помада и не мога без да ги очертая. Като цяло си имам косми, нямам много липсващи. Мисля, че повече ми харесва микропигментацията, но с микроблейдинга ще стане по-естествено. Как да реша коя процедура да направя?

# 10
  • Мнения: 4
Здравейте, не зная дали въпроса ми е за тази тема, ако не е извинете ме! Дали някоя от вас е наясно може ли да се прави микроблейдинг при себореен дерматит. Питала съм специалисти, разбира се, но един казва може, а друг не. Та има ли такава от вас, която си е правила вежди и има този проблем.?

# 11
  • Мнения: 27
Не, това е противопоказание. Прочетете в интернет, ако искате, изброени са всички. Повечето кожни проблеми не са подходящи за микроблейдинг.

# 12
  • Мнения: 197
Здравейте, аз направих преди месец микроблейдинг и съм много доволна. Минах и ретуша.
Веждите в началото бяха тъмни, но сега стоят много добре и естествено.

# 13
  • Мнения: 211
За микропигментация нямам наблюдения. Аз съм с микроблейдинг от 3 години - да, стои много естествено, но аз съм с мазна кожа и се налага на точно година да ходя на ретуш. Първите месец-два след ретуша е супер, но после пак се налага тук-там да подчертая с молив. Трябва и да се пази от слънцето, защото иначе бързо избелява. А лятото на плажа е мисия невъзможна Smile

Общи условия

Активация на акаунт