Два обединени апартамента - разпределение

  • 3 207
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 511
Нашето разпределение е почти 1:1, но за съжаление гарсониерата не се продава и нямаме такива хубави тераси, всички са като номер 1. Това не ми пречи да съм мислила много пъти как ще го направя, ако я купим Trollface
В момента кухнята ни е детска, а боксът е в тъмната част на хола. Т.е. това е съвсем възможно да се направи.
Ето това бих направила аз:
Скрит текст:
+ Тераса 2 присъединявам към хола. Тераса 4 става зимна/лятна градина с масички/столчета/цветя.
Пералня и сушилня в коридора на 2-стайния, в гардеробната, като се свърже вентилацията с тази на банята.

Едната баня остава за тийновете, ще са близо и до кухнята.
Другата баня е изцяло на разположението на родителите, които ще имат пълна самостоятелност в другата част. Егоист съм, знам Trollface

Иначе става и кухня 2 + балкон за едното дете, хол 2 за другото (но за 1 човек това е абсолютно излишно), хол 1 си е хол, кухня 1 си е кухня, спалня 1 - ваша спалня.

Последна редакция: пн, 24 яну 2022, 16:37 от Не се сърди, човече

# 16
  • Мнения: 68 644
За мен най-добре е към всички стаи да се влиза от общ коридор. Това през терасите да се обикаля-все едно пак сте в различни апартаменти, щом нямате лесен достъп до останалите стаи, не се чувате когато си подвиквате и т.н.

# 17
  • Мнения: 8 802
Децата са сравнително големи, още колко години ще ви трябва четиристаен - те ще тръгнат по свой път, даже ще са щастливи сами да живеят в гарсониерата, въобще не и махайте кухнята. В дългосрочен план, може децата да се оженят и някое да се настани в двустайния, а родителите може да минат в гарсониерата?

Направете го с минимално чупене на панели.

# 18
  • София
  • Мнения: 38 476
Сори, ама като каже някой "децата са големи", направо изтръпвам. Голямото е на 13, така че има още поне 7 г докато отлети. Малкото е на 11, поне още 9. Ако останат в университет тук, и повече. Прекрасно са решили да обединят апартаментите. След 10 г може да направят друг ремонт, има време.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 1 856
Едни познати имаха два апартамента като вас. Малкия си го направиха изцяло на дневна с кухня и баня за гости, по-големия си го направиха на три спални едната с голям дрешник. Техните деца дори бяха малки тогава. Сега когато децата им си имат собствени семейства, хората просто си направиха едната стая от големия апартамент на всекидневна, а малкия апартамент продадоха.
Така си нямаха проблеми със съседи, не кърртиха, разбиваха и разни неща, които биха нарушили конструкцията на сградата и съответно си нямаха проблеми със закона.
Щом апартаментите са ви на един етаж и един до друг направете единия дневна част, а в другия да са само спални. Ако направите от двата апартамента един, без документално да сте го оформили бихте имали проблеми и с някой заядлив съсед и с изплащане на застраховка ако недай си Боже имате някаква щета или пък вие нанесете щета на съседи от вашия апартамент. Помислете добре.

# 20
  • Мнения: 8 802
От друга страна не е добре да се бутат панелни стени. Трудно се и режат.
Авторката сигурно не иска да си ги превръща и по документи в едно жилище?

# 21
  • Мнения: 83
Нямаме желание да ги обединяваме по документи, а всъщност и ситуацията не е такава, няма да правим нищо извънредно. Архитектурно двата апартамента ги разделяше едно матирано стъкло. Когато ни санираха блока помолихме майсторите да не зазиждат със стена, а ние си поставихме параван от ПВЦ панели, който върши работа колкото да не се гледаме с квартирантите.
Някой ден наистина може да продадем единия, другия, двата.
Желанието ни е да действаме колкото се може по-неизвазивно Simple Smile.
Това, което някои от вас предложиха - кухнеската част да се направи в тъмната част на Хол 1 - по нашия край не е популярно Simple Smile. Тук във форума много съм чела за такива разпределения, живеем в Русе, около нас никой не е правил такова разместване, явно и на местно ниво има някакви моди Sunglasses
Чета внимателно и с интерес всичките ви идеи, благодаря ви Simple Smile

# 22
  • Мнения: 46 511
Цитат
Това, което някои от вас предложиха - кухнеската част да се направи в тъмната част на Хол 1 - по нашия край не е популярно Simple Smile. Тук във форума много съм чела за такива разпределения, живеем в Русе, около нас никой не е правил такова разместване, явно и на местно ниво има някакви моди
И при нас отскоро го срещам, обичайно се мести на балкона, което за мен не е ок, защото е по-тясно.
Ние го направихме преди 18 г. в тъмната част на хола и съм много доволна. Но аз по принцип не харесвам отделните кухни, особено в малки стаи.

# 23
  • Мнения: 1 574

кухня 1- детска
спалня 1 - детска
хол 1- хол
хол 2 - кухня + трапезария
кухня 2+тераса 4 - спалня
антре - мокро помнещение
тераса 1 и 2 си остават тераси или влизат към стаите

# 24
  • Мнения: 30
Бих ви препоръчала да се обърнете към архитект и/или интериорен дизайнер с цел да постигнете максимално оползотворяване на пространствата. Моят интериорен дизайнер (който е и архитект) ми беше предложил няколко варианта за разпределения, за които аз никога нямаше да се сетя Simple Smile

# 25
  • София
  • Мнения: 6 094
Човече, не разбрах при първия ти вариант къде ще входът на обединеното жилище. Този на едностайния или на гарсониерата?

# 26
  • гр. София
  • Мнения: 141
Аз бих помислила върху такъв вариант с общо антре.

# 27
  • Мнения: 8 802
в този вариант гарсониерата вече няма балкон, след време не може да се продаде.

# 28
  • София
  • Мнения: 16 024
в този вариант гарсониерата вече няма балкон, след време не може да се продаде.
   
Защо да не може да се продаде?
Балкона ще е готов усвоен,  купувачите само ще си го пребоядисат.
Вместо тепърва да правят изолации и дограми.
В последното предложение единствено ме притеснява  навлизането в общия коридор на етажа.
А това е забранено заради пожари.

# 29
  • Мнения: 83
Аз бих помислила върху такъв вариант с общо антре.


Да обединим двете стаи и двете тераси на гарсониерата в едно общо помещение ли? Това ще е голямо къртене, не бива...

Общи условия

Активация на акаунт