Военни кораби и изтребители в България

  • 6 849
  • 241
  •   1
Отговори
  • Мнения: 545
НАТО: В България ще бъдат разположени военни кораби и изтребители

24 януари 2022 18:01
Какво е мнението Ви?

# 1
  • София
  • Мнения: 34 933
Официален източник може ли?

# 2
  • Мнения: 9 583
Откъде е информацията, източник?
*Писали сме почти едновременно с Mr Gorgeous

# 3
# 4
  • София
  • Мнения: 34 933
НАТО не е българското легитимно правителство. Кат мине гласуване, тогаз да се вълнуваме.

Любим цитат: “по телевизията казаха”

# 5
  • Мнения: 2 051
НАТО не е българското легитимно правителство. Кат мине гласуване, тогаз да се вълнуваме.

Любим цитат: “по телевизията казаха”

Навсякъде по света го казват.

Изпращат изтребители в България.
НАТО, ЕС, САЩ, Великобритания, всички срещу Русия за Украйна, която не е и член на НАТО.
Изобщо не защитавам Русия, но няма ли друг начин да се разберат.  Не искам България да участва с каквото и да било, само това ни трябва....но съм сигурна, че ще приемем всичко, което ни кажат НАТО и САЩ.

# 6
  • Мнения: 18 363
Правят аналогия как Хитлер е почнал.
И аз все това пиша, дано се размине, както са се наежили, си е страшно.
Лесно било някога, дуел и край. Путин не може да се примири ,че губи територии. Има хора, войници са наборна служба. Има оръжие, само това произвежда май, нищо съществено  за гражданско потребление.
Говореха, че са крали от Германия  и учени,  и идеи, и всичко, та имаха подем, после нищо не измислиха.Ама е здраво ,с тел вържеш и върви.Същото е било при нас, идиоти на власт.

Дано дипломацията направи нещо, дано само се плашат , че сме близо. И са гладни концерните на оръжия да го продадат. Дребни са им конфликтите до сега. Оттеглиха се от горещите точки, не без причина, мътят нещо. И който се радва, как ще начукат на Путин канчето да се гръмне.Защото преди това ще изчукат маса народ.Наежили са се като пуяци на пращина.Пука им за нас. Мисля децата и внуците , кучета ме яли, за там съм, даже услуга ще ми направят. Дебелаци глупаци.
Но ние  една Нинова не можем да махнем, как да махнат този пуяк ,дето сънува Имперска Русия?

# 7
  • Мнения: 6 777
Положително ми е мнението. Какво друго да е? Путин се опитва да изнудва и получава среден пръст. Нито в Украйна ще нахлуе, а пък камо ли да посмее да посегне на натовска държава. Целият театър е за вътрешна руска употреба.

# 8
  • Мнения: 2 477
С изтребители в БГ или без, при конфликт Черно море ще се напълни с оръжие .Така че по-добре да има нещо и тук. В момента, всеки казва ,че е за дипломатическо уреждане на конфликта. На сред зима, липса на газ, нарастващи цени, коронавирус, на Европа не й трябва война, а поне газ.
https://blitz.bg/svyat/izvnredno-baydn-i-evropeyski-lideri-reshi … a_news864548.html

# 9
  • Мнения: 3 277
Спомням си, че Янев се опита да маневрира преди месец по темата и бързо му се посочи къде бърка - България си има свои съюзни задължения. Точка.

# 10
  • Мнения: 1 538
Короната явно не е достатъчна, ще трябва и оръжие.
Да ни пази Господ !

# 11
  • Мнения: 12 221
Положително ми е мнението. Какво друго да е? Путин се опитва да изнудва и получава среден пръст. Нито в Украйна ще нахлуе, а пък камо ли да посмее да посегне на натовска държава. Целият театър е за вътрешна руска употреба.

И аз вярвам на упоритите руски твърдения, че нямат намерение да нахлуват в Украйна /за натовска държава пък и дума даже май не е ставало, поне от руска страна/ и също мисля, че театърът е за наша вътрешна употреба, а може би правим услуга и на Путин с нагнетяване на напрежението, за да е по-лесно после да стигнат до компромис двете страни.

От друга страна, като знам че сме в олимпиадено време и олимпиадата е в геополитически враг, ако съм черногледа, ще се замисля, че Грузия започва да обстрелва Южна Осетия в деня на откриването на олимпиадата в Пекин 2008-а, а Янукович го изпързаляха със споразумението точно за закриването на олимпиадата в Сочи. Та ще имам все пак едно наум за 4-ти февруари и нататък. Разбира се, надявам се това да са глупости и да има здрав разум - да се покажат едни достойни спасители на мира и от двете страни.


ПП От наша гледна точка позицията на Янев /а тя вероятно е и на правителството/ ми харесва. България няма да се намесва пряко в евентуален конфликт и до февруари ще се изработи национална позиция, която да се представи на срещата на министрите на отбраната на НАТО. И да не изпадаме в истерия /мой свободен превод/, когато някой ни спомене. Звучи ми съвсем премерено и разумно.

Последна редакция: вт, 25 яну 2022, 12:51 от Vapor

# 12
  • Мнения: 12 626
Не ми харесва дрънкането на оръжие. За мен е повод за притеснение, определено.

# 13
  • Мнения: 282
На Учебен полигон „Ново село“ започна съвместната българо-американска подготовка, която ще продължи до 30 юни 2022 г. В нея ще участват сили и средства от Министерството на отбраната, структурите на пряко подчинение на министъра на отбраната и Българската армия, съобщиха от военното министерство.

Във връзка с провеждането на подготовката през тази седмица се извършва предислоциране на военнослужещи с необходимата екипировка, щатно въоръжение и бойни припаси от Въоръжените сили на САЩ, както и на бойни машини на пехотата M2A3 „Брадли“, танкове М1А2 „Абрамс“, вертолети, транспортна, спомагателна и ремонтна техника.

# 14
  • Мнения: 15 960
На Учебен полигон „Ново село“ започна съвместната българо-американска подготовка, която ще продължи до 30 юни 2022 г. В нея ще участват сили и средства от Министерството на отбраната, структурите на пряко подчинение на министъра на отбраната и Българската армия, съобщиха от военното министерство.

Във връзка с провеждането на подготовката през тази седмица се извършва предислоциране на военнослужещи с необходимата екипировка, щатно въоръжение и бойни припаси от Въоръжените сили на САЩ, както и на бойни машини на пехотата M2A3 „Брадли“, танкове М1А2 „Абрамс“, вертолети, транспортна, спомагателна и ремонтна техника.
Кой плаща за това, надявам се не ние.

Общи условия

Активация на акаунт