Родени през месец април 2021 - Тема 7

  • 10 725
  • 369
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 473
макарон, ако мога да помогна, ще се радвам...  зоопаркът е супер.. ние и там бяхме... ако искаш на лс мога да разкажа, а може и тук.. просто пиши, за да не забравя..

# 361
  • Мнения: X
Здравейте!
Някоя от вас има ли успех с приучаване на гърне? Знам че има доста книги и информация по въпроса, но ми се иска някакъв съвет с няколко думи. Ако някоя е успяла бързо да постигне успех да сподели насоки Grinning Просто много ме стресира цялата тази идея и нямам никаква представа как изобщо ще се случи. Не съм много по спазване на схеми и режими и направо не знам. Иначе съм се насочила към книгата Oh crap, potty training. Чувала съм че дава страхотни резултати.

# 362
  • Мнения: 5 001
Не, за съжаление, а детето показва, че е готово. Тя си казва "ака" и сочи памперса, преди да пишка или ака, но този и следващия месец в работата е ад поднебесен и не мога да й обърна внимание на свалянето на памперса и се чувствам ужасно от този факт. Тревожи ме да не пропуснем момента и тя да спре да си казва... Баща й, който сега я гледа, не се наема да се заеме със свалянето на памперса и сме в задънена улица.

Знам, че споделеното е абсолютно безполезно за участниците в темата, ама исках да споделя, защото ми е много кофти. Sad После като имам време да обърна внимание на тоя етап, на нея ще й е писнало да ни казва безрезултатно и ще упорства на инат, сигурна съм. Уф!

# 363
  • Мнения: 473
аз 'изпуснах' момента докато времето беше топло... звярът си ходи на гърне, но е с памперс... инциденти с ако в памперса има изключително рядко, но това не е достатъчно.. има дни, в които кара цял ден с памперса от през нощта (сух), но откакто захладня по-често е мокра.. слагам я на гърне след сън и преди излизане или сън.. рядко е безрезултатно стоенето на гърнето...
от мързел и за удобство началото на септември не настоях да я пробвам без памперс и да свикне да си казва... Sad.. просто си представих как на летището или в самолета започва да пищи 'ако, ако, ако' и да не спре докато не я сложим на гърне и реших да отложа махането на памперса...
иначе използва различни гърнета без проблеми.. даже на летището в мадрид ползва детската тоалетна.. честно си признавам, че бях впечатлена...

около нас няколко деца около нейната възраст и малко по-големи са вече без памперс, но успяха да се възползват от топлото време лятото и престой 'на село'...

аз все пак ще пробвам тези дни, но няма да я оставям без памперс да се мокри.. студено е и е необходимо да е пооблечена... така че ще сложа гащички ( стоеше сутрин лятото по гащички и тениска само, така че знае какво е това) и над тях памперс и дрехи... като се намокри и разписука, ще я преобувам, но поне ще й спестя стоенето с мокри дрехи на студено, а и няма да се налага да пера по няколко комплекта дрехи дневно...

казват, че много бързо свикват да си казват децата.. особено ако са запознати с ползването на гърне...

# 364
  • Мнения: 5 001
така че ще сложа гащички ( стоеше сутрин лятото по гащички и тениска само, така че знае какво е това) и над тях памперс и дрехи... като се намокри и разписука, ще я преобувам, но поне ще й спестя стоенето с мокри дрехи на студено, а и няма да се налага да пера по няколко комплекта дрехи дневно...

казват, че много бързо свикват да си казват децата.. особено ако са запознати с ползването на гърне...

Това е супер идея! Ще опитам да я прокарам пред мъжа ми и да пробваме и ние така. Мерси!

Толкова близко до ума е това решение, като го прочетох, а не се бях сетила.

# 365
  • Мнения: 1
Здравейте, мами! Още мъничко остана до 2-те рождени дни на дечковците. Какво мислите да организирате? Иска ми се да е нещо интересно и занимателно, но нещо съм зациклила и ще бъда благодарна да споделите идеи. 🤹‍♂️🤸‍♂️🥳

# 366
  • Мнения: 5 001
Ние май един празник с роднини и един с дечица. Засега само “темата” е уточнена - Peppa pig, дребната е фенка. С децата сигурно ще бъде в детския клуб до нас, хубав и просторен е и има приятни игри.

Какво ще подарявате на дребосъците? Нашите подаръци вече са взети, но роднини ме подпитват какво да вземат.

Ако някой търси също идеи, нашите подаръци са дървена къща Пепа пиг с разни други дребни фигурки от детското, които да живеят в къщата, и сгъваема тротинетка Микро.

# 367
  • Мнения: 473
ние май ще празнуваме пак в тесен семеен кръг... темата е измислена -- анна и приятели... за съжаление няма мърч, така че аз ще правя декори и украса свързана с темата.
с подаръците е много сложно.. има много играчки вече, а също и всякакви образователни неща.. моите родители са й взели лего 'мини и мики рожден ден'.. сигурно ще й вземем още някое за допълване на вече доста голямата колекция... тя е фен също на пепа и може би и някоя фигурка ще получи. големият подарък ще е колело или укулеле.. тематично... по-скоро колело, че напоследък постоянно говори, че иска да кара колело...
иначе и някой пъзел, книжка и подобни ще вземем...

любимите филмчета са анна и приятели, франклин, пепа, барбароните и падингтън.. най-вероятно неща свързани с всичките ще получи...


толкова относно рождения ден .
иначе как са децата? как се забавлявате при студено/лошо време?
звярът дивее много.. обикновено сме два пъти дневно навън. ако времето е много лошо, ходим в детски център в близкия мол или в солна стая. понякога и двете... взимаме и храната от детската кухня.. често пеш отиваме, но е наблизо. търчи и бърбори много. вкъщи рисува, реди пъзели, подрежда всякакви животни и играчки, каквито имаме.. понякога 'готви' с пластмасови продукти, строи с конструктор или играе с лего... на моменти е..

# 368
  • Мнения: X
Нямам представа още, но предполагам че пак ще съберем гости в двора. Ако е подходящо времето.
Може би ще купим баланс колело, но май засега не проявява много интерес.
Покрай бебето, което е на 4 месеца, направо издивява и ми се сърди и иска да се занимава само с баща си. Бебето пък само на ръце. Иначе с нея си излизаме сами двете до кухнята или до парка. Ходим пеша. Ако излизаме с мъжа ми взимаме и бебето, ако не една по една ги извеждам Grinning Бебето го водя и до мола да спи повечко време.
Приказват ли вашите деца? Аз преди месец бях тръгнала да ѝ броя думите, но спрях по едно време и си записах най-смешните думи, които е казвала. Днес ми стана смешно, че казва на гълъбите в парка гъба. Вика им еййй, гъбааа  Grinning
Цели изречения не говори още. Само свързва някои неща като бебе тук, бебе плаче. Много обича броколи и кашкавал и сме решили на майтап да ѝ направим торта от броколи и кашкавал за рождения ден хаха

# 369
  • Мнения: 473
алегра, четох в бебешкия раздел за положението при вас.. надявам се скоро да се подобрят нещата..
при нас пък звярът е лепната за мен... играе си много с татко си, но на моменти въобще не му дава да я доближи даже и иска само мен. като изключим игри, почти всичко друго аз правя с нея. опитваме се да променим нещата и да сме 'взаимнозаменяеми', но за момента не ни се получава съвсем.
звярът май е и във фазата на бебешкия пубертет. започна да се тръшка, когато нещо не е както иска. засега успяваме да овладеем 'кризите' без да се поддаваме, но ще видим.
тя много говори. още края на лятото бях спряла да 'броя' думи. края на септември започна да бълва по няколко нови на ден. свързваше ги и смислово. сега говори с цели изречения. използва предлози, прилагателни, сравнителни степени, членува... не винаги съвсем правилно граматически структурира, но доста добре се справя.
не произнася някои звуци, но говори доста ясно... е.. случва се и да не мога веднага да разбера какво се опитва да обясни. постоянно говори. и вкъщи и навън. понякога е даже малко досадно, защото аз винаги гледам да й отговарям, когато обяснява нещо. почти всяко нещо, което види или прави, бива 'обсъдено' с мен. на моменти направо ме учудва.. днес си играхме навън и тя носеше в ръце снежни топки и събра и шишарки и ми каза че ще ми 'опакова  подарък за деня на майката'.

Общи условия

Активация на акаунт