Замъглени плочки в банята от варовик

  • 1 717
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте,мами!
Искам да попитам с какво мога да изчистя плочките в банята,които са стари и захабени,имам чувството ,че варовика се е "пропил" в тях!Пробвала съм доста препарати за варовик ,всичко изглежда добре като ги натъркам с препарат престоят и изплаквам ,лъсват , но като изсъхнат са едни матови,замъглени не знам дали се изразявам достатъчно добре ,за да се добие представа..и стоят мръсни !😡🥺Не знам дали някоя от вас е имала подобен проблем
Ще съм благодарна на съвети😉

# 1
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 254
Пробвай да разпръснеш по тях сода бикарбонат и напръскай с оцет. Остави за малко и после потъркай.

# 2
  • София
  • Мнения: 35 088
Ако е стар фаянса и е нарушено покритието - нищо няма да помогне.
Опитайте локално на една плочка с мазнина - бебешко олио.

# 3
  • Мнения: 9
По -късно ще снимам какво точно имам впредвид,може би така ще се добие по точно представа за нещата

# 4
  • София
  • Мнения: 4 548
Пробвай да изтъркаш с магическа гъба. Без препарат.

# 5
  • Мнения: 54 401
Пулирапид почиства добре варовикови отлагания. Но, ако са много стари, може и да не се получи.

# 6
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 030
Варовикът не попива в глазирани плочки, хвани четка или гъба за чинии от онези с твърдото кече, запретни ръкави, натисни и търкай, не само бърсане. Ако са матови плочките без глазура може и да е попило мръсотия и са за смяна.

# 7
  • Мнения: 9

Това е когато са измити,подсушени с микрофибър и в сухо състояние,а това

Когато са минати с препарат и обляни обилно с вода
Не разбирам какъв им е проблема на тези плочки!😡

# 8
  • София
  • Мнения: 35 088
Износена повърхност, липсва гланца.

# 9
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 254
Не виждам следи от варовик. Просто плочките са стари и амортизирани.

# 10
  • Мнения: 9
Май няма оправяне 🤨

# 11
  • Мнения: 40 857
Всяка матирана повърхност изглежда ОК, ако се намокри. И после пак става така. Изглежда като износени плочки. Или смяна, или май имаше някаква боя за плочки, ама не знам къде се продава.

# 12
  • София
  • Мнения: 35 088
Пробвай с препарат за душкабини.
Правят един филм да не се задържа вода и да стават петна, мисля ще свърши работа.

# 13
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 030
Това за душкабините не вярвам да има ефект, иначе щеше да се наслоява по стъклото. Но може би препарат за миене на автомобили може да има ефект, от ония дето са с вакса, там вече се образува покритие с видим блясък, поне до следващото генерално миене.

# 14
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 254
В крайна сметка важното е да са чисти. Няма нищо вечно, всяко нещо с времето си. Според мен всякакви опити за полиране са излишни, защото старото винаги си личи. Голяма работа. Един ден ще ги смените. Не се ядосвай за глупости.

Общи условия

Активация на акаунт