Предстоящо Секцио

  • 3 628
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 41
Здравейте мами и бъдещи такива.Въпросът ми по-скоро е към тези,които са родили секцио с пълна упойка.Имам огромен страх ,че се случи нещо лошо не от упойката ами заради мен самата понеже съм голяма паника,от сега ще ми се пръсне сърцето и главата а за тогава не ми се мисли…Има ли някоя,която е била същита огромна паника като мен и как е преминало всичко.Просто си представям само как умирам,дори повтарям на мъжът ми да се грижи добре за детето-до такава степен съм наплашена..Дайте малко кураж😁❤

# 1
  • София
  • Мнения: 28 543
Вече почти не се ползва пълна упойка, кое я налага? Има ли вариант да поискаш да е спинална?

# 2
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 253
Защо с пълна упойка?

# 3
  • Мнения: 46 508
Аз съм много страхлива. Избрах пълна, защото никога не бих се съгласила да съм в съзнание по време на операция.
Всичко мина много леко. Не помня кога съм "заспала", след това се събудих като след кратък, но много дълбок сън. Нямах никакви странични ефекти. Съвременните упойки са леки и се понасят добре. Преди това се прави тест за алергии.
Всичко ще бъде наред!

# 4
  • Мнения: 293
Здравейте,аз раждах с пълна упойка,защото в града ни нямаше анестезиолог ,който да постави спинална.Нищо специално заспиваш с бебе в корема -будиш се вече родител,аз получих нещо като паник атака преди да ме хване упойката понеже съм бъзла😁

# 5
  • Мнения: 594
Родих с пълна по желание, защото не си представям да ми срежат корема и да съм будна.
Сложиха ми нещо преди това и ми стана толкова смешно и замаяно и само ми казаха “Лека нощ” и след около 30-40 Мин се събудих мама. Видях и чух бебка да плаче. Станах безпроблемно на 4-6 час някъде. Като излизах може би едно 10 минути се въртях на едната и на другата страна все едно нещо се беше вселило в мен😀😀😀

# 6
  • Мнения: 160
Раждах секцио пълна упойка преди 12г. Много леко мина всичко, аз се бях настроила от всичко което бях слушала за нещо много страшно, пък то нищо работа. Усях да чуя само половината виц на анестезиолога и после ми се губи. Събудих се като от сън. На другия ден си ставах, кой знае какви болки след това не съм и имала, след седмица може би ми махнаха конците, а сега не можеш да познаеш, че имам белег и къде е.
Виж с кърменето беше друга работа, голяма мъка и болки изтърпях докато достигнем успех. При мен кърменето се оказа по-страшно от раждането 😄

# 7
  • Мнения: 9 436
Защо не потърсиш помощта на психолог?
Аз също съм раждала два пъти секцио с пълна упойка, но при мен чесно казано беше комично. Аз исках да родя по-барзо и дори се молех на доктора да ми предизвика раждане, защото много ми тежеше коремчето. Joy

# 8
  • Мнения: 160
За операция няма и 30 минути - пълна упойка? Ама вие си знаете , де !
Раждах със спинална упойка , нищо не усетих . Имахме възможност да си говорим с екипа и операцията мина неусетно и разбира се имах възможността веднага да видя бебчето си.💕

# 9
  • Мнения: 164
Аз не бих се съгласила на пълна упойка при секцио, но това е мое мнение. Първо при пълната упойка трябва да се действа много бързо и да се извади бебето преди да се упои и то. Не бих искала да пропусна и моментя с първия плач и да си го видя още от първия миг. По време на секциото ти имаш нещо като параван и не виждаш как те режат, а и екипа си говорят смешни неща, а не как те режат и т.н., но ти си избираш де. А бях в стая с жена родила с пълна упойка и много я болеше всичко и най-вече гърлото където са и слагали тръбата, а и раздвижването също.

# 10
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 253
Само аз ли по време на секциото усещах всеки допир? Беше много странно, усещах как ме пипат, натискат и всичко. Даже казах на анестезиоложката, че усещам, тя каза- Ами те вече започнаха 😃 важното е болка да не усещаш.

# 11
  • Мнения: 164
Само аз ли по време на секциото усещах всеки допир? Беше много странно, усещах как ме пипат, натискат и всичко. Даже казах на анестезиоложката, че усещам, тя каза- Ами те вече започнаха 😃 важното е болка да не усещаш.
Усеща се да, как те дърпат, местят и така, но няма болка. Аз много се смях когато ме местеха на носилката и виждам как се премятат някакви крака и казвам " оо това моите крака ли са" 😀

# 12
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 253
Аз треперих зверски и двата пъти. Повиваха ме с фолио и какво ли не. Особено първия път направо подскчах и ми тракаха зъбите.

# 13
  • Мнения: 164
Аз раждах април и ми беше страшна жега, бях се завила единствено между краката и гърдите. Молих се да ми отворят прозорец, на бяха свалени дори дръжките на прозорците, че някои майки имали следродилна депресия и като превенция.

# 14
  • Мнения: X
Лично аз,напълно те разбирам какво изпитваш!! И бих те посъветвала да избереш пълна упойка,защото страха е най-големия враг. Мен от страх не ме хвана спиналната упойка,така че недей слуша тук,че ти казват,че за 30мин. било грешка да избираш пълна упойка и че като си си видела бебето си щяла да забравиш. Само,че докато го извадят това бебе трябва да те срежат,а страха при такива като теб и мен надделява. Не се колебай. Бебето ще го видиш,няма да избяга. 😂 Събудих се още по време на пренасянето от операционната до стаята,така че почти веднага видях дъщеря ми. И ако имам второ дете,няма пак да рискувам.

Общи условия

Активация на акаунт