Мрънкане

  • 1 473
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здраейте,немога да си обесня поведението на моето бебе на 2 месеца и малко сме ...та първо приспиваме се часове,второ трябва ни около час за да преминем към дьлбок сън (става въпрос за през ноща) после поспива 3,4 часа различно е всяка нощ но през това време спи спокойно и се започваа. .стряскане,плач,мрънкане и какво ли още не до към 8:00/9:00 някой има ли обеснение за това поведение ☹️🙁😵нетърпимо е аз гледам да свърша нещо из къщата защото през деня не спи повече от 15 минути:smiling_imp:

# 1
  • София
  • Мнения: 35 062
Някъде след 18-тата година спира, дръжте се.

# 2
  • Мнения: 6 541
Здравееееей, дооообър деееен .. бебетата "мрънкат", плачат, реват, имат колики, зъби растат, огладняват на час-два, искат да ги гушкат, дондуркат, люлеят, спят върху теб и още н неща, които вече съм забравила...
Може би някакви предупреждения трябва да има /като на кутиите с цигари/, че да не се изненадват някои мами

# 3
  • София
  • Мнения: 6 726
На 2 месеца не мрънкат Wink На 2-3 годишна възраст като започне бебешкия пубертет, тогава почва мрънкането и тръшкането.
В момента има колики вероятно и затова е толкова неспокойно. Ако вкъщи не спи повече от 15 мин, то слагате го в количката и навън.

# 4
  • Мнения: 6 817
Ами така е това е бебе,не кукла да мълчи ...добре дошла😄 ...колики,зъби,характер.
Към две г.моята спря да мрънка дължах го преди на тежки колики и зъби по два, три зъба  наведнъж,търпение.

Плюс това е много малко да искате да спи по цяла вечер и да заспива бързо и лесно 😉
Дъщеря ми е на две и понякога докато заспи минава и час друг път явно е изморена за 15-20 Мин макс ...  🙂
Има консултанти по детски сън,но нз дали работят с толкова малки бебета.

# 5
  • Мнения: 6
Здравееееей, дооообър деееен .. бебетата "мрънкат", плачат, реват, имат колики, зъби растат, огладняват на час-два, искат да ги гушкат, дондуркат, люлеят, спят върху теб и още н неща, които вече съм забравила...
Може би някакви предупреждения трябва да има /като на кутиите с цигари/, че да не се изненадват някои мами
не искам да звучи като оплакване,просто се чудя дали всички деца са така,първо ми и си гледам напално сама

# 6
  • Мнения: 4 660
Двумесечно мрънка малее.
Ами бебето е също човешко същество което ума своите нужди и как да ги покаже мрънка реве дере се.
Повече биха ви казали вземете си слинг и така шетайте удома. 9 м е било у корема нормално е да иска близост. Има и четвърти триместър след бременността.

# 7
  • Мнения: 6
Двумесечно мрънка малее.
Ами бебето е също човешко същество което ума своите нужди и как да ги покаже мрънка реве дере се.
Повече биха ви казали вземете си слинг и така шетайте удома. 9 м е било у корема нормално е да иска близост. Има и четвърти триместър след бременността.
ами аз мисля че аз греша някаде ..за това така реших да пусна тема а и си я гледам сама таткото я погушва за малко и спи цял ден защото е нощна а да питам за вотамин Д има ли разлика от тези на хапче и течните тук в германиями дадоха на хапре което растварям в млякото,но тянеиска шише защото лърмя пречи ли да и дам капките

# 8
  • Мнения: 6 817
Давала съм от този на капки течен
Никъде не грешите🍀 има си и по-ревливи бебета и трудно заспиващи и всякакви

# 9
  • Мнения: 1 571
И според мен са колики, аз водих моята дъщеря на детски остеопат заради тях. Помага, но не се поема от здравната каса и е 50€ на посещение (поне беше).
Честно казано пак бих я завела, след като излезехме все едно ми бяха сменили детето, но ефектът е много кратък.

Също бих говорила с консултант по сън, ако проблемът не са колики, а режим. Видях ефекта при моя позната съвсем скоро и не можах да повярвам на очите си.

Относно Витамин Д. На хапче е, защото най-вероятно е с флуор, давах известнонвреме като ѝ го лепях от вътрешната страна на бузката, много бързо разтворим е, но предпочитох да давам капките, които са без добавка. Говори с педиатъра да ти ги смени.

Последна редакция: пт, 28 яну 2022, 16:37 от Threemafan

# 10
  • Мнения: 6
И според мен са колики, аз водих моята дъщеря на детски остеопат заради тях. Помага, но не се поема от здравната каса и е 50€ на посещение (поне беше).
Честно казано пак бих я завела, след като излезехме все едно ми бяха сменили детето, но ефектът е много кратък.

Също бих говорила с консултант по сън, ако проблемът не са колики, а режим. Видях ефекта при моя позната съвсем скоро и не можах да повярвам на очите си.

Относно Витамин Д. На хапче е, защото най-вероятно е с флуор, давах известнонвреме като ѝ го лепях от вътрешната страна на бузката, много бързо разтворим е, но предпочитох да давам капките, които са без добавка. Говори с педиатъра да ти ги смени.
не мисля да я водя на консултант по сън,по скоро ще се доверя на мамите ище чакам да го израсте 😅 също да кажа,че днес е просто непознаваема спи,папка играе и си гука без никакво ръмжене 🥰(явно е имало ефект,че писах😆😆)

# 11
  • Мнения: 8 585
И според мен са колики, аз водих моята дъщеря на детски остеопат заради тях. Помага, но не се поема от здравната каса и е 50€ на посещение (поне беше).
Честно казано пак бих я завела, след като излезехме все едно ми бяха сменили детето, но ефектът е много кратък.

Също бих говорила с консултант по сън, ако проблемът не са колики, а режим. Видях ефекта при моя позната съвсем скоро и не можах да повярвам на очите си.

Относно Витамин Д. На хапче е, защото най-вероятно е с флуор, давах известнонвреме като ѝ го лепях от вътрешната страна на бузката, много бързо разтворим е, но предпочитох да давам капките, които са без добавка. Говори с педиатъра да ти ги смени.
Подчертаното от мен, правите го? ... сериозно? ...правите подобно нещо с бебе /дете ? За Бога!
Не се дава флуор повече- излязоха много противоречиви мнения по въпроса... .

# 12
  • Мнения: 1 571
Бърди, точно теб дори питах за флуора в друга тема, защото не ми дава мира и след 4 години😅
Давах го след като го изписва педиатъра, в Германия е масово.

# 13
  • Мнения: 6
Бърди, точно теб дори питах за флуора в друга тема, защото не ми дава мира и след 4 години😅
Давах го след като го изписва педиатъра, в Германия е масово.
тук (германия) са против капките защото не се можело да се прецени дали капката падала в устата на бебето пълни простотии на мен изрично ми забраниха да ги ползвам но пък аз гака и не я послушах 😂

# 14
  • Мнения: 8 585
Бърди, точно теб дори питах за флуора в друга тема, защото не ми дава мира и след 4 години😅
Давах го след като го изписва педиатъра, в Германия е масово.
Излязоха противоречиви мнения за този флуор...
Просто не е редно това с "лепенето на таблетката"...
Да, в Германия обичат флуора, но не забравяйте че и зависи от това, дали водата е флуорирана... .
Капката вит Д се слага в млякото- няма абсолютно никаква разлика в усвояването...  на практика.

Общи условия

Активация на акаунт