Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 33

  • 31 479
  • 800
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: X
Здравейте!

Малкият на 23ти май ще направи 7 месеца и бяхме на преглед вчера. За почти месец не е качил абсолютно нищо и не е пораснал като сантиметри според измерванията при педиатър. Има леко съмнение в мен, че не са го измерили правилно сега или предишния път, но все пак...

Беше само на кърма до 6ти месец, като не сме имали проблеми с качването до сега.
Роден е 3690 и 51 см, в момента е 7700 и 66 см. Първият месец качи около килограм и половина, втория пак горе долу толкова, третия около килограм, последният път 700 грама. Има около 6 мокри пелени и ака на 3-4 дни ама когато ака е няколко пъти за ден и то доста.

Захранването чак сега започна да върви малко по-малко. Бавно, но започна. Лази от 6ти месец, а от 2 седмици се изправя и сяда самостоятелно без опора. Супер енергичен и за секунда не се спира, щом е буден. Дали заради това не е наддал или просто вече кърмата ми не го засища и трябва да наблягам на твърда храна повече и да бъда по-настоятелна?

Най-много ме притеснява, че и на сантиметри не е пораснал. Дано да е някаква грешка при измерването.

Ще се радвам за някакъв съвет.

# 481
  • Мнения: 6 764
След 6ти месец, когато станат доста по-активни, наддават малко или задържат тегло. Млякото усвоява най-добре и дори да успееш да принудиш да яде повече твърда храна, едва ли ще наддаде. За ръста, като знам как мерят моето, въобще не вярвам. Отделно, описанието не звучи на гладно дете. Това с нехранителна и незасищаща кърма са глупости. Ако не го засища, ще реве от глад и ще иска още да суче, не говорим за новородено 🤷‍♀️

# 482
  • Мнения: 385
Здравейте, пиша ви с малко не по темата въпрос към големите кърмачета. Имали ли сте анемия? Детето ми е с хемоглобин 92 от референтни стойности 110-140 за 14 месечно бебе. Не иска да яде почти нищо по ЗВБ, освен хляб и цоцане. Кърмата вече не й предоставя целият запас от който има нужда... Как сте процедирали? Другата седмица сме на хематолог..

# 483
  • Мнения: 335
Здравейте, пиша ви с малко не по темата въпрос към големите кърмачета. Имали ли сте анемия? Детето ми е с хемоглобин 92 от референтни стойности 110-140 за 14 месечно бебе. Не иска да яде почти нищо по ЗВБ, освен хляб и цоцане. Кърмата вече не й предоставя целият запас от който има нужда... Как сте процедирали? Другата седмица сме на хематолог..
На 1.7 пусках кръвни и хемоглобина излезе 99. Педиатъра изписа Малтофер за месец. Приключихме го, но не съм пускала изследвания още. За кърмаче, неядящо пиша.

# 484
  • Мнения: 4 843
Какво значи, че не иска да яде нищо по ЗВБ? Пюрета, обща храна вие да му давате не яде ли?

# 485
  • Мнения: 385
По метода ЗВБ тя се храни самостоятелно. В момента няма интерес към храната и не яде почти нищо от това, което й сервирам. Опитвам да й давам и с лъжица, отново отказва.

Какво значи, че не иска да яде нищо по ЗВБ? Пюрета, обща храна вие да му давате не яде ли?

# 486
  • Мнения: 404
Моето дете имаше анемия след годинката, много сучеше и по-малко ядеше храна. Бяхме на хематолог, изписа малтофер. Постепенно с лечението апетитът на малкия се повиши, започна да си хапва повече храна, стана по-енергичен и весел.

# 487
  • Мнения: 1 976
Пуснете феритин също. Той показва запаса от желязо в организма. Ще изпишат Малтофер, приема се обаче доста по- дълго от месец, за да се запълнят липсите. Но хематологът ще ви обясни. Не се притеснявайте, за няколко месеца ще е запълнена липсата.

За съжаление относно апетита не мога да дам съвет. Но самата липса на желязо оказва влияние върху него, така че може и това да се подобри с приема на железен препарат.
Също оказва влияние и върху съня, така че, ако имате проблеми и там, може да се очаква подобрение. Simple Smile

# 488
  • София
  • Мнения: 744
По метода ЗВБ тя се храни самостоятелно. В момента няма интерес към храната и не яде почти нищо от това, което й сервирам. Опитвам да й давам и с лъжица, отново отказва.

Какво значи, че не иска да яде нищо по ЗВБ? Пюрета, обща храна вие да му давате не яде ли?

Съжалявам, че не е по темата, но не се сдържах. Не мога да разбера защо тази простотия “Захранване, водено от бебето” набра такава популярност и се използва от все повече майки и е отричана от всички педиатри. В периода на развитие на мозъка едно бебе ще знае от колко протеин, въглехидрат и мазнини се нуждае дневно. До вчера детето сукало, от захранването започва да яде директно големи парчета храна и се дави без плавен преход с пюрета. Искате да давате най-доброто на детето си с кърменето, а после ЗВБ - не виждам логика. После защо му е паднал хемоглобина.

# 489
  • Мнения: 385
Аз също не се сдържам. Гледайте си вашите методи без да съдите останалите родители. Не давете вашите деца с парчета, давайте им пюрета. Виждате ли колко е лесно... Вместо да се заяждате и да подхвърляте не пожелани и необосновани съвети. И да, не е по темата.

Благодаря на отзовалите се.

По метода ЗВБ тя се храни самостоятелно. В момента няма интерес към храната и не яде почти нищо от това, което й сервирам. Опитвам да й давам и с лъжица, отново отказва.

Какво значи, че не иска да яде нищо по ЗВБ? Пюрета, обща храна вие да му давате не яде ли?

Съжалявам, че не е по темата, но не се сдържах. Не мога да разбера защо тази простотия “Захранване, водено от бебето” набра такава популярност и се използва от все повече майки и е отричана от всички педиатри. В периода на развитие на мозъка едно бебе ще знае от колко протеин, въглехидрат и мазнини се нуждае дневно. До вчера детето сукало, от захранването започва да яде директно големи парчета храна и се дави без плавен преход с пюрета. Искате да давате най-доброто на детето си с кърменето, а после ЗВБ - не виждам логика. После защо му е паднал хемоглобина.

Последна редакция: сб, 21 май 2022, 06:51 от mosca.marina

# 490
  • Мнения: 6 764
Всяко дете е различно. Имам 2 броя кърмени госпожици. Първата със страхотен апетит изяждаше всяко нещо, което сготвя, не съм пасирала до гладкост, мачках с вилица, тя никога не се е давила.
Номер 2 обаче като опиташе първата лъжица пюре и се почваше война. Не ядеше нито домашни, нито купени. Ами почнах да приготвям на парчета и да давам да гризка. Това дете взе, че прояде. Утре става на 10м и яде изключително успешно всички зеленчуци и плодове нарязани на парчета, месо и печива или гризка или пак са на парчета. И не се дави, храни се доста прилично. Сменяйте тактиките. И аз с каката не можех да си представя да яде по друг начин, но може.

# 491
  • Мнения: 1 600
Не с лошо, де!
Аз пробвах ЗВБ с дребоса, не искаше и не съм натискала. Яде пюрета като разпран!😂😂❤️ НЕ ОТРИЧАМ ЗВБ! Кефя му се много, но не е за всяко дете... Няма нищо лоша и в двата метода!:)))

Хемоглобинът беше нисък. Пуснахме феритин, ТЖСК и желязо - пие малтофер от месец - два. Запича, но го давам с малко витамин Ц ( бебешки) и няма проблеми! Simple Smile))

# 492
  • Мнения: 491
Здравейте. Източих се в шише. Мога ли да сложа шишето в хладилника и в рамките на деня да дам на беба като леко затопля отдолу бутилката? Тя е на АМ, но реших и да се източвам и да и давам и кърма.

# 493
  • Мнения: 4 843
Да, може да се изцедите и да държите в хладилник няколко дни или фризер няколко месеца. "Източих се" звучи доста странно 😅

# 494
  • Мнения: 6 938
Аз даже го прочетох като "изтощих се" 😃

Общи условия

Активация на акаунт