Защо се плаща за присъствие на....

  • 3 634
  • 66
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 805
...таткото??? Нещо не ми е много ясно защо трябва да плащаме ако искаме таткото да присъства. Освен това сумите които искат навсякъде са различни?  
Вие какво мислите? И към вече майките вашите съпрузи присъстваха ли и в какво се състоеше присъствието? Вярно ли че стои зад някакво стъкло или ви държи ръката? Интересува ме за Майчин дом и за Шейново по специално.

# 1
  • Мнения: 3 569
Защото всяко желание струва пари. Замисли се... и семки да ти се доядат пак се изръсваш...
И без таткото да плати, за да присъства, раждането ще се състои. Защо тогава да не лапнат някой лев от такива мераклии ?!

# 2
  • Мнения: 246
Защото сме в България. Ето защо. Thinking

# 3
  • Мнения: 1 976
Цитат на: Future pere
Защото всяко желание струва пари. Замисли се... и семки да ти се доядат пак се изръсваш...

Отдавна е доказано, че жени, които раждат в присъствието на таткото са много по - спокойни и сигурни, а самото раждане минава много по - нормално и в повечето случаи без непредвидени усложнения. Затова и аз не разбирам, след като за здравето на майката и бебето е по - добре, защо за присъствието на таткото трябва да се заплаща? И дори да има някаква такса, то на какво отгоре е толкова висока в момента?

А трябва да си ептем прост, за да сравниш едно раждане със семки

# 4
  • Мнения: 46 437
Зад стъкло не се стои при нормално раждане, а само при секцио, това го знам за  Света София и то след много разправии и настоятелност.А присъствието се плаща, защото в България се приема като екстра, мода и т.н., а не като нещо напълно естествено.

# 5
  • Мнения: 2 489
Цитат на: Hipo
Цитат на: Future pere
Защото всяко желание струва пари. Замисли се... и семки да ти се доядат пак се изръсваш...

Отдавна е доказано, че жени, които раждат в присъствието на таткото са много по - спокойни и сигурни, а самото раждане минава много по - нормално и в повечето случаи без непредвидени усложнения. Затова и аз не разбирам, след като за здравето на майката и бебето е по - добре, защо за присъствието на таткото трябва да се заплаща? И дори да има някаква такса, то на какво отгоре е толкова висока в момента?

А трябва да си ептем прост, за да сравниш едно раждане със семки


Доказано е точно обратното, че по-често се налага използването на форцепс и се преминава към секцио.

# 6
  • Мнения: 1 976
Цитат на: sunny_zt
Цитат на: Hipo
Цитат на: Future pere
Защото всяко желание струва пари. Замисли се... и семки да ти се доядат пак се изръсваш...

Отдавна е доказано, че жени, които раждат в присъствието на таткото са много по - спокойни и сигурни, а самото раждане минава много по - нормално и в повечето случаи без непредвидени усложнения. Затова и аз не разбирам, след като за здравето на майката и бебето е по - добре, защо за присъствието на таткото трябва да се заплаща? И дори да има някаква такса, то на какво отгоре е толкова висока в момента?

А трябва да си ептем прост, за да сравниш едно раждане със семки


Доказано е точно обратното, че по-често се налага използването на форцепс и се преминава към секцио.

Възможно, но това, което аз съм чела е съвсем различно.

# 7
  • София
  • Мнения: 301
А дали не е свързано с това, че когато присъства таткото се полза отделна родилна зала - нещо като ВИП зала?

# 8
  • Мнения: 46 437
Цитат на: sunny_zt
Доказано е точно обратното, че по-често се налага използването на форцепс и се преминава към секцио.


Като ходихме на курса в Света София, д-р Савова каза точно обратното, препоръча го и насърчаваше бащите.

# 9
  • София
  • Мнения: 193
Laughing Плаща се, защото е много вероятно да се наложи да свестяват таткото в сублимния момент!  Laughing

Майтапя се, естествено!  Stuck Out Tongue

# 10
  • Мнения: 1 976
Цитат на: nikol78
Цитат на: sunny_zt
Доказано е точно обратното, че по-често се налага използването на форцепс и се преминава към секцио.


Като ходихме на курса в Света София, д-р Савова каза точно обратното, препоръча го и насърчаваше бащите.
newsm10

# 11
  • Мнения: 46 437
Цитат на: Mari77
А дали не е свързано с това, че когато присъства таткото се полза отделна родилна зала - нещо като ВИП зала?


Не, ВИП залата се плаща отделно - 100 лв. за Света София.

# 12
  • Мнения: 3 634
Само за информация... България и там някоя и друга си заблудена страна от 19 век ще да са май единствените в които се заплаща за да присъства таткото на раждането.
Да ми падне под ръчичките тоз дето го е измислил това, да му кажа и покажа точното си мнение за поредната абсурдност в страната ни.

А туй за форцепсите и за секциото няма нищо общо с това дали бащата присъства или не.

# 13
  • Мнения: 1 976
Аз започвам да си мисля, че дори няма законово основание за това плащане. Просто няма и забрана и затова болниците си позволяват да искат пари.

# 14
  • София
  • Мнения: 301
Цитат на: nikol78
Цитат на: Mari77
А дали не е свързано с това, че когато присъства таткото се полза отделна родилна зала - нещо като ВИП зала?


Не, ВИП залата се плаща отделно - 100 лв. за Света София.


т.е. 200 кинта ако искаш таткото да присъства? Така ли се получава?

Общи условия

Активация на акаунт