Защо се плаща за присъствие на....

  • 3 633
  • 66
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 805
...таткото??? Нещо не ми е много ясно защо трябва да плащаме ако искаме таткото да присъства. Освен това сумите които искат навсякъде са различни?  
Вие какво мислите? И към вече майките вашите съпрузи присъстваха ли и в какво се състоеше присъствието? Вярно ли че стои зад някакво стъкло или ви държи ръката? Интересува ме за Майчин дом и за Шейново по специално.

# 1
  • Мнения: 3 569
Защото всяко желание струва пари. Замисли се... и семки да ти се доядат пак се изръсваш...
И без таткото да плати, за да присъства, раждането ще се състои. Защо тогава да не лапнат някой лев от такива мераклии ?!

# 2
  • Мнения: 246
Защото сме в България. Ето защо. Thinking

# 3
  • Мнения: 1 976
Цитат на: Future pere
Защото всяко желание струва пари. Замисли се... и семки да ти се доядат пак се изръсваш...

Отдавна е доказано, че жени, които раждат в присъствието на таткото са много по - спокойни и сигурни, а самото раждане минава много по - нормално и в повечето случаи без непредвидени усложнения. Затова и аз не разбирам, след като за здравето на майката и бебето е по - добре, защо за присъствието на таткото трябва да се заплаща? И дори да има някаква такса, то на какво отгоре е толкова висока в момента?

А трябва да си ептем прост, за да сравниш едно раждане със семки

# 4
  • Мнения: 46 434
Зад стъкло не се стои при нормално раждане, а само при секцио, това го знам за  Света София и то след много разправии и настоятелност.А присъствието се плаща, защото в България се приема като екстра, мода и т.н., а не като нещо напълно естествено.

# 5
  • Мнения: 2 489
Цитат на: Hipo
Цитат на: Future pere
Защото всяко желание струва пари. Замисли се... и семки да ти се доядат пак се изръсваш...

Отдавна е доказано, че жени, които раждат в присъствието на таткото са много по - спокойни и сигурни, а самото раждане минава много по - нормално и в повечето случаи без непредвидени усложнения. Затова и аз не разбирам, след като за здравето на майката и бебето е по - добре, защо за присъствието на таткото трябва да се заплаща? И дори да има някаква такса, то на какво отгоре е толкова висока в момента?

А трябва да си ептем прост, за да сравниш едно раждане със семки


Доказано е точно обратното, че по-често се налага използването на форцепс и се преминава към секцио.

# 6
  • Мнения: 1 976
Цитат на: sunny_zt
Цитат на: Hipo
Цитат на: Future pere
Защото всяко желание струва пари. Замисли се... и семки да ти се доядат пак се изръсваш...

Отдавна е доказано, че жени, които раждат в присъствието на таткото са много по - спокойни и сигурни, а самото раждане минава много по - нормално и в повечето случаи без непредвидени усложнения. Затова и аз не разбирам, след като за здравето на майката и бебето е по - добре, защо за присъствието на таткото трябва да се заплаща? И дори да има някаква такса, то на какво отгоре е толкова висока в момента?

А трябва да си ептем прост, за да сравниш едно раждане със семки


Доказано е точно обратното, че по-често се налага използването на форцепс и се преминава към секцио.

Възможно, но това, което аз съм чела е съвсем различно.

# 7
  • София
  • Мнения: 301
А дали не е свързано с това, че когато присъства таткото се полза отделна родилна зала - нещо като ВИП зала?

# 8
  • Мнения: 46 434
Цитат на: sunny_zt
Доказано е точно обратното, че по-често се налага използването на форцепс и се преминава към секцио.


Като ходихме на курса в Света София, д-р Савова каза точно обратното, препоръча го и насърчаваше бащите.

# 9
  • София
  • Мнения: 193
Laughing Плаща се, защото е много вероятно да се наложи да свестяват таткото в сублимния момент!  Laughing

Майтапя се, естествено!  Stuck Out Tongue

# 10
  • Мнения: 1 976
Цитат на: nikol78
Цитат на: sunny_zt
Доказано е точно обратното, че по-често се налага използването на форцепс и се преминава към секцио.


Като ходихме на курса в Света София, д-р Савова каза точно обратното, препоръча го и насърчаваше бащите.
newsm10

# 11
  • Мнения: 46 434
Цитат на: Mari77
А дали не е свързано с това, че когато присъства таткото се полза отделна родилна зала - нещо като ВИП зала?


Не, ВИП залата се плаща отделно - 100 лв. за Света София.

# 12
  • Мнения: 3 634
Само за информация... България и там някоя и друга си заблудена страна от 19 век ще да са май единствените в които се заплаща за да присъства таткото на раждането.
Да ми падне под ръчичките тоз дето го е измислил това, да му кажа и покажа точното си мнение за поредната абсурдност в страната ни.

А туй за форцепсите и за секциото няма нищо общо с това дали бащата присъства или не.

# 13
  • Мнения: 1 976
Аз започвам да си мисля, че дори няма законово основание за това плащане. Просто няма и забрана и затова болниците си позволяват да искат пари.

# 14
  • София
  • Мнения: 301
Цитат на: nikol78
Цитат на: Mari77
А дали не е свързано с това, че когато присъства таткото се полза отделна родилна зала - нещо като ВИП зала?


Не, ВИП залата се плаща отделно - 100 лв. за Света София.


т.е. 200 кинта ако искаш таткото да присъства? Така ли се получава?

# 15
  • Мнения: 1 805
Цитат на: Hipo
Аз започвам да си мисля, че дори няма законово основание за това плащане. Просто няма и забрана и затова болниците си позволяват да искат пари.

Абсолютно съм съгласна с Хипо и Мама от Фин-я, просто ако може да се спре това нещо ще е страхотно. Това се казва корупция, когато няма закон всеки гледа далавера да направи. Разбирам някаквъ символична сума да искат а те на едно място 100, на друго 200.

# 16
  • Мнения: 46 434
Цитат на: Mari77
т.е. 200 кинта ако искаш таткото да присъства? Така ли се получава?


Да, точно така. Ако е без присъствието, родилката пак може да си плати за ВИП зала и да ражда сама. В другия случай, при присъствието на таткото, освен 100-те за него, задължително се всима и ВИП зала, иначе бащата трябва да присъства и на другите раждания Grinning

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
За Майчин дом незнам, но за Шейново мога да ти кажа, че се плаща, защото родилката заедно с таткото са в отделна родилна зала. На мен преди 4 години ми искаха 700$ за да присъства таткото и аз се отказах. Тогава акушерката ми обясни, че таткото не може да присъства ако в родилната зала има две родилки да речем.
Принципно изборът е твой, ако имаш пари дай ги, ако не ги спести за бебока със сигурност ще ти потрябват Wink

# 18
  • Мнения: 3 569
Цитат на: Hipo
А трябва да си ептем прост, за да сравниш едно раждане със семки

Ша тъ замоля да си мериш приказките !!!

# 19
  • Мнения: 46 434
Цитат на: Hipo
Аз започвам да си мисля, че дори няма законово основание за това плащане. Просто няма и забрана и затова болниците си позволяват да искат пари.


До момента, в който присъствието се определя като екстра, болниците са в пълното си право да определят цена. А не във всички  болници има възможност, аз родих в Правителствена и там имаха само една предродилна с 2 легла и една родилна, т.е. ако друга майка ражда, таткото трябва да стои и при нея Shocked

# 20
  • София
  • Мнения: 301
Цитат на: nikol78
Цитат на: Mari77
т.е. 200 кинта ако искаш таткото да присъства? Така ли се получава?


Да, точно така. Ако е без присъствието, родилката пак може да си плати за ВИП зала и да ражда сама. В другия случай, при присъствието на таткото, освен 100-те за него, задължително се всима и ВИП зала, иначе бащата трябва да присъства и на другите раждания Grinning


Аз преди да родя се ослушвах за ВИП зала, но в крайна сметка се отказах. Пък самото ми раждане си беше точно като ВИП - и в предродилна и в родилна зала нямаше други родилки освен мен. Така че самичка си пъшках. Пък проблемът за 100-те лева за татко не стоеше пред мен - бъдещото тате изпадна в тих ужас при мисълта да присъства на раждането.

# 21
  • Мнения: 2 489
Можете да родите вкъщи! Така ще ви излезе безплатно присъствието на таткото. Това е новата мода в Щатите и в много държави в Европа. Стига, разбира се да няма усложнения.

# 22
  • Мнения: 544
Разбира се, че ще е във ВИП зала. Ти как би се чувствала, ако докато раждаш на 2 метра от теб стои мъж с камера, пък била тя и насочена към краката на жена му Wink

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Цитат на: sunny_zt
Можете да родите вкъщи! Така ще ви излезе безплатно присъствието на таткото. Това е новата мода в Щатите и в много държави в Европа. Стига, разбира се да няма усложнения.


Затова пък ще ти искат сигурно една камара пари за присъствие на лекарите у вас  #Silly

# 24
  • Мнения: 3 634
Но ако раждаш в къщи го правиш в присъствието на само една акушерка. Няма лекари... и да не забравяме, че в повечето случай израждането се извършва от акушерката, не лекаря. Лекарите са само за спешни случай и подобни.

# 25
  • Мнения: 3 550
Цитат на: Polya
Laughing Плаща се, защото е много вероятно да се наложи да свестяват таткото в сублимния момент!  Laughing

Майтапя се, естествено!  Stuck Out Tongue


Ха-ха! Точно нещо такова мислех да напиша и аз, но с други думи! newsm62

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Цитат на: Мама от Финландия
Но ако раждаш в къщи го правиш в присъствието на само една акушерка. Няма лекари... и да не забравяме, че в повечето случай израждането се извършва от акушерката, не лекаря. Лекарите са само за спешни случай и подобни.


Така де, имах предвид, че в България едва ли би ти излязло по-евтино да раждаш вкъщи, отколкото таткото да присъства в болницата....

# 27
  • Мнения: 2 099
Незнам какво да кажа.......Аз като раждах и таткото беше с мен и майка ми също и не сме платили и едно евро повече.Докога ли ще продъжава тази мизерия в България,тази корупция и дране на кожи.Да не говорим,че нямаше издевателства като клизми и прочие бъркания из разните му дупки към мен.Баси толкова ли са скъпи бактерицидните лампи например????Не излиза ли по-евтино да се купят такива и да се спре с клизмите и бръсненето и омазването с йод.........Честно казано ви се възхищавам момичета!!!Вярно тук не поставят упойки,ако ти скимне,че аджеба ти трябват,ами само в много краен случай,но да ви кажа за мене си е истинско геройство да родиш в България!!!Само успехи и леки раждания на всички бъдещи майчета!!

# 28
  • Мнения: 3 880
И аз това винаги съм го смятала за поредният начин да вземат парички (и то не малко) от хората, които като наближи великият момента са готови на какви ли не разходи, един вид безсрамно използване на ситуацията от болничната управа (или който там го е измислил това с плащането) Close . Не виждам защо гледат на присъствието на таткото като на екстра или лукс, какво му е луксозното??? че човека присъства на раждането на детето си??? Ами как не са се сетили да искат пари и от родилката за да присъства на раждането, тъй като без нея не може, паричките ще са им в кърпа вързани Close . Като съдя по това какво правеше нашият татко на раждането, не виждам какви разходи може да е направил за болницата, освен чашата вода накрая, когато му беше пресъхнало гърлото. Седеше си съвсем кротко от едната страна на леглото ми и на никой не се е пречкал. Даже беше един вид помощ за акушерките, защото не се налагаше те да ми правят компания през няколкото часа чакане. Вярно, че залите в БГ може да не са пригодени за татковци (някои казаха, че раждали по няколко в една зала), но има много начини и с малко средства да се реши проблема- например със завеси или паравани. И ние докато раждах аз се наслушахме на виковете на родилката в съседната стая, защото вратата все беше открехната (за да минават акушерките), но на кой му пука, че се чува- нали сме тръгнали да раждаме, а не да си пием кафето Laughing . С две думи мисълта ми беше, че стига да имат желание болниците могат да направят нещо по въпроса и да опитат лека- полека да догонват стандарта на цивилизованите болници, нали всички ние се опитваме да се развиваме към по-добро, да правим крачка напред и да подобряваме света около нас, каква е ползата да се тъпче на едно място и да се продължава да се правят някои неща както преди 30 години (защото така е по-лесно, а и явно по-доходоносно #Cussing out )...

# 29
  • Мнения: 46 434
Цитат на: nelipyxo
...........Да не говорим,че нямаше издевателства като клизми и прочие бъркания из разните му дупки към мен.Баси толкова ли са скъпи бактерицидните лампи например????Не излиза ли по-евтино да се купят такива и да се спре с клизмите и бръсненето и омазването с йод.........Честно казано ви се възхищавам момичета!!!Вярно тук не поставят упойки,ако ти скимне,че аджеба ти трябват,ами само в много краен случай,.............


Родих в Правителствена - секцио. И клизма не правят, на нормалното не знам, но ми стана интересно защо не слагат упойки при вас?

# 30
  • Мнения: 3 880
Цитат на: nelipyxo
Вярно тук не поставят упойки,ако ти скимне,че аджеба ти трябват,ами само в много краен случай...


Видях, че пишеш от Германия и тъй като и аз раждах тук реших да се намеся. На мен пък ми сложиха упойка, точно защото ми скимна, че ми трябва и не беше хич краен случай Embarassed , питаха ме само дали съм мислила вече над въпроса как искам да раждам ( във вода, на табуретка и прочее челни стойки Laughing ) и аз веднага изстрелях, че искам PDA, не бях и чувала досега, че в Германия някой отказва упойка на родилката, ако няма здравословни причини.
Още нещо- какви са тези лампи и как ги използват? Аз или не съм виждала такава или незнам, че така се казва, но не успях да се сетя за какво става въпрос Embarassed

# 31
  • Мнения: 1 976
Подкрепям напълно мненията на *Biba* и nelipyxo.
За мен е пълно безумие да те подлагат на допълнителен стрес от това, че седиш асолютно сама в очакване да дойде моментът за самото раждане. Всеки има различна психика, а този миг е много важен в живота на всяка една жена /а и в живота на бащата все пак/.
Дали пък, ако бъдещите , а и настоящите майки /защо не и бащи/ се пообединят малко,няма да се промени нещо?

# 32
  • Мнения: 46 434
Цитат на: Hipo
..............Дали пък, ако бъдещите , а и настоящите майки /защо не и бащи/ се пообединят малко,няма да се промени нещо?


За подкрепата на бъдещите бащи ще почакаме малко. Браво на тези, които искат да присъстват, но те едва ли са повече от 10% и нищо не може да ги спре, ако наистина го искат, сменя се болницата и толкоз. Друг е въпроса, че нашето поколение е възпитано по този начин, бъдещия баща оставя жена си в болницата, прибира се и чака.............

# 33
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Имам питанка - В Майчин дом баща може ли да присъства?

# 34
  • Мнения: 46 434
Цитат на: Nansen
Имам питанка - В Майчин дом баща може ли да присъства?


Може Grinning Ако не се лъжа беше 20 лв. - евтинийка, но нека за цената докладват раждалите там, може и да греша Embarassed

# 35
  • София, център
  • Мнения: 3 455
мерси Nikol 78, аз нещо не мога да намеря инфо!

# 36
  • Мнения: 1 805
Цитат на: Hipo
Дали пък, ако бъдещите , а и настоящите майки /защо не и бащи/ се пообединят малко,няма да се промени нещо?


Ако може някакси да се случи това, ще е наистина много добре. Ако може да се направи нещо по въпроса, да се включат и други мами и татковци, може и да постигнем нещо.
Нашия бъдещ татко много иска да присъства, но ще видим тази работа. Аз наистина ще се чувствам доста по-спокойна ако е до мен и ще съм супер щастлива.

А ако в Майчин дом е 20лв. просто няма да повярвам  Shocked  За първи път чувам таква наистина симвлична сума. Ако е така давайте към Майчин дом  Twisted Evil

# 37
  • Мнения: 1 976
и аз за първи път чувам за такава малка сума като 20 лв. Ако е така, то тези, които ще раждат в Майчин Дом имат късмет!Като мен, например Laughing Но се съмнявам

# 38
  • Мнения: 2 596
Искат пари може би, защото е нещо ново и по-различно от десегашната практика. Нашият татко стоя през цялото време почти пред родилна зала. Ако беше поискал само можеше да влезе ми се струва, защото случих на много добър лекар.

# 39
  • Мнения: 1 976
Цитат на: Bisi
Искат пари може би, защото е нещо ново и по-различно от десегашната практика. Нашият татко стоя през цялото време почти пред родилна зала. Ако беше поискал само можеше да влезе ми се струва, защото случих на много добър лекар.

В коя болница роди

# 40
  • Мнения: 639
Цитат на: Gigi
Цитат на: Hipo
Дали пък, ако бъдещите , а и настоящите майки /защо не и бащи/ се пообединят малко,няма да се промени нещо?


Ако може някакси да се случи това, ще е наистина много добре. Ако може да се направи нещо по въпроса, да се включат и други мами и татковци, може и да постигнем нещо.
Нашия бъдещ татко много иска да присъства, но ще видим тази работа. Аз наистина ще се чувствам доста по-спокойна ако е до мен и ще съм супер щастлива.

А ако в Майчин дом е 20лв. просто няма да повярвам  Shocked  За първи път чувам таква наистина симвлична сума. Ако е така давайте към Майчин дом  Twisted Evil

Точната цифра е 25 лева и се плаща, защото се ползва т.нар. ВИП зала. Единственото което е ВИП в нея е това че е индивидуална . Това е 100% вярно, защото работя там .

# 41
  • Мнения: 1 976
Цитат на: nani_
Цитат на: Gigi
Цитат на: Hipo
Дали пък, ако бъдещите , а и настоящите майки /защо не и бащи/ се пообединят малко,няма да се промени нещо?


Ако може някакси да се случи това, ще е наистина много добре. Ако може да се направи нещо по въпроса, да се включат и други мами и татковци, може и да постигнем нещо.
Нашия бъдещ татко много иска да присъства, но ще видим тази работа. Аз наистина ще се чувствам доста по-спокойна ако е до мен и ще съм супер щастлива.

А ако в Майчин дом е 20лв. просто няма да повярвам  Shocked  За първи път чувам таква наистина симвлична сума. Ако е така давайте към Майчин дом  Twisted Evil

Точната цифра е 25 лева и се плаща, защото се ползва т.нар. ВИП зала. Единственото което е ВИП в нея е това че е индивидуална . Това е 100% вярно, защото работя там .

Благодаря за информацията! Никъде няма обявени тарифи за Майчин Дом. Може би затова се лепва на всяка болница цифрата от 200 лв. 25 лв си е друга работа, все пак.

# 42
  • Мнения: 46 434
Цитат на: nani_
Точната цифра е 25 лева и се плаща, защото се ползва т.нар. ВИП зала. Единственото което е ВИП в нея е това че е индивидуална . Това е 100% вярно, защото работя там .


Близо съм била Grinning

# 43
  • Мнения: 4 414
Цитат на: sunny_zt
Можете да родите вкъщи! Така ще ви излезе безплатно присъствието на таткото. Това е новата мода в Щатите и в много държави в Европа. Стига, разбира се да няма усложнения.


В България не можеш да родиш вкъщи...поне не официално...т.е., ако някой лекар се съгласи да го направи/за което ще ти вземе маса пари, разбира се/, ще си е като "криминално раждане" Wink

освен че се плаща за присъствието на таткото, винаги предупеждават, че единствено таткото може да присъства...доколкото знам, в други страни може да присъства, който родилката пожелае...с когото ще се чувства най-спокойна и т.н....много ми е интересно, ако отида с брат си /примерно/ как ще разберат, че не е той таткото Laughing

# 44
  • Мнения: 2 099
Цитат на: *Biba*
Цитат на: nelipyxo
Вярно тук не поставят упойки,ако ти скимне,че аджеба ти трябват,ами само в много краен случай...


Видях, че пишеш от Германия и тъй като и аз раждах тук реших да се намеся. На мен пък ми сложиха упойка, точно защото ми скимна, че ми трябва и не беше хич краен случай Embarassed , питаха ме само дали съм мислила вече над въпроса как искам да раждам ( във вода, на табуретка и прочее челни стойки Laughing ) и аз веднага изстрелях, че искам PDA, не бях и чувала досега, че в Германия някой отказва упойка на родилката, ако няма здравословни причини.
Още нещо- какви са тези лампи и как ги използват? Аз или не съм виждала такава или незнам, че така се казва, но не успях да се сетя за какво става въпрос Embarassed

На мен ми казаха,че е добре всичко да става естествено и с упойка  не са достатъчно добри напъните и все пак лекарския екип трябвало да реши дали да постави.А при моя тесен таз,с упойка не било много добра идея.......иначе лампите са бактерицидни,поне в болницата в която раждах не ме бръснаха,клизмираха и други подобни гадории....Обясниха,че бактерицидните лампи дезинфекцират въздуха и повърхностите в родилната зала до 99,9% посредством специално лъчение.Аз общо взето гледах #Shocked  и това беше при мен специално......

# 45
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
И тук на Островът така подковават теоретично да съм избягвала упойка и каквито и да било медикаменти. Но ако настояваш за такава няма да откажат в никакъв случай Wink По принцип се отричат всякакви лекарства даже и вземането на витамини по време на бременност, ако няма наистина остра нужда от тях.
Още не съм раждала на местна почва но в България раждането е организирано малко по-различно. В БГ имаме предродилна, родилна и следродилна зала и всички родилки са там (поне така беше в болницата, в която раждах). Тук всеки си има собствена стая специално оборудвана за случая. И освен теб никоя друга родилка няма в тази стая. Затова и присъствието на бащата не е проблем. В родината ни още няма такива условия и ако предложат ниска цена за тази екстра предполагам напливът ще стане голям, а в болниците нямат достатъчно индивидуални стаи.

# 46
  • София, Младост 3
  • Мнения: 410
Цитат на: nikol78

Като ходихме на курса в Света София, д-р Савова каза точно обратното, препоръча го и насърчаваше бащите.


Естествено, че ще насърчава, като болницата прибира по 100 лв за присъствие. Хайде хубаво, нека да се плаща, ама защо чак 100 лв, не може ли цената да е по-нормална, та да може и нормалните хора да си го позволят, ако искат. Imp

# 47
  • Мнения: 4 242
Преди 2 месеца раждах в Св.София във ВИП зала заради присъствието на таткото и ан въпроса ми защо се плаща за присъствието ми отговориха "защото е екстра" а и се заплащали "еднократните" дрехи, маски, щапки и т.н.  с които обличат татковците, които дрехи междувпрочем не ни дадоха да си вземем след раждането за спомен, значи толкова се ползват еднократно Imp . Е добре че поне квитанции дават, но всъщност какво ли да правим с тях. Rolling Eyes
И не че съм съгласна с това неоправдано заплащане но искам да споделя че брат ми, който живее в Чехия, също плати преди 3г. 200 марки за присъствие на раждането на сина си в държавна болница. Но там пък е друга работа- говорим за самостоятелни стая+кухня, обзаведени така че да се чувстваш най- близо до домашните условия, за да не се стресира родилката допълнително Wink

# 48
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Цитат на: nelipyxo
Да не говорим,че нямаше издевателства като клизми и прочие бъркания из разните му дупки към мен.

Честно да ти кажа, аз не приемам клизмата като издевателство. Даже се чувствах по-сигурна и спокойна, а и след раждането не ми беше много приятна мисълта, че трябва да посетя тоалетната по голяма нужда  Embarassed  Embarassed
Но колкото хора, толкова мнения!

А за присъствието на майката - моята за нищо на света не бих я взела...тя ще вземе да се гътне  Wink  Wink  Wink  Особено като я видях точно след като родих как изглеждаше, а тя разбра, че съм в родилното, чак след като всичко беше свършило  Simple Smile

# 49
  • Мнения: 46 434
Цитат на: Just a Girl
..............А за присъствието на майката - моята за нищо на света не бих я взела...тя ще вземе да се гътне  Wink  Wink  Wink  Особено като я видях точно след като родих как изглеждаше, а тя разбра, че съм в родилното, чак след като всичко беше свършило  Simple Smile


Не е въпроса дали ще я вземеш, а да имаш това право. Да избереш за родилен партньор човек, който ще ти вдъхва кураж и сили, на който имаш доверие и който ако ти не си в състояние, ще следи дали се изпълнява родилния ти план /не че в България има такова чудо/.
А за клизмата, не мисля, че щеше да ти се наложи да посещаваш тоалетната веднага след раждането, защото организма е устроен така, че като започне раждането имаш позиви - естествени и всичко се изпразва. При мен дори беше разстройство като ми започнаха контракциите.

# 50
  • Мнения: 1 072
Цитат на: Juana
Цитат на: sunny_zt
Можете да родите вкъщи! Така ще ви излезе безплатно присъствието на таткото. Това е новата мода в Щатите и в много държави в Европа. Стига, разбира се да няма усложнения.


Затова пък ще ти искат сигурно една камара пари за присъствие на лекарите у вас  #Silly


Не само, че не ти искат допълнително пари, а те поощряват да го направиш.
Причини:
1. всичко така или иначе се поема от застраховката
2. ако по собствено желание искаш да родиш в болница, но нямаш медицинско показание за това (наистина да се налага) може да се наложи и да си платиш нещо от твоя джоб
3. на тях им е по-евтино да дойдат у вас, отколкото да им заемаш място в болницата.

# 51
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Цитат на: nikol78
А за клизмата, не мисля, че щеше да ти се наложи да посещаваш тоалетната веднага след раждането, защото организма е устроен така, че като започне раждането имаш позиви - естествени и всичко се изпразва. При мен дори беше разстройство като ми започнаха контракциите.

да и аз бях така, но не искам да ти казвам какво се случи като ми направиха клизма!  Wink  Въпреки, че не бях яла цял ден, имаше какво да излезе още  Simple Smile

Разбира се, че всичко е индивидуално - аз просто споделих моя опит!

# 52
  • Мнения: 46 434
Цитат на: Just a Girl
да и аз бях така, но не искам да ти казвам какво се случи като ми направиха клизма!  Wink  Въпреки, че не бях яла цял ден, имаше какво да излезе още  Simple Smile

Разбира се, че всичко е индивидуално - аз просто споделих моя опит!


Абсолютно, така е, но дори да има нещо в теб, не означава, че ще излезе на родилната маса, нито пък клизмата те застрахова срешу това Grinning  Скоро една мама писа, че е раждала при нейна позната акушерка и тя й казала, че няма да й прави клизма, посъветвала я е да вземе малко рициново масло. Така, че за всичко си има чалъм, ама като не си при твой човек, те пускат на конвейра Imp

# 53
  • Мнения: 1 805
Дабре, то се видяло че май навсякъде се плаща и скоро няма да се променят нещата.
А някой да има информация за Шейново за присъствието на таткото?
Много ме вълнува този въплос понеже нашия бъдещ татко е съгласен и иска да присъства, но първо ни се видя доста солено 200лв. така подочухме, а и не виждам за какво трябва да се дават и затова се възмутих и пуснах темата. Сега обаче поне да разберем как стоят нещата в Шейново. Който има информация нека да сподели  Grinning

# 54
  • Мнения: 1 071
Както виждате аз съм от Добрич и раждах преди 4г и мога да ви кажа,че никой не ми иска пари за присъствието на таткото.Само за това че си повиках лекар.Таткото си стоя през цялото време до главата ми,а след като приключи раждането го оставиха да стои при мен.Нямаше никакво стъкло.

# 55
  • Мнения: 366
Цитат на: Gigi
Дабре, то се видяло че май навсякъде се плаща и скоро няма да се променят нещата.
А някой да има информация за Шейново за присъствието на таткото?
Много ме вълнува този въплос понеже нашия бъдещ татко е съгласен и иска да присъства, но първо ни се видя доста солено 200лв. така подочухме, а и не виждам за какво трябва да се дават и затова се възмутих и пуснах темата. Сега обаче поне да разберем как стоят нещата в Шейново. Който има информация нека да сподели  Grinning

Аз също много искам да разбера как стоят нещата в Шейново, но ако правилно си чула, значи има напредък. Миналата година на моята приятелка за присъствието на мъжа й им поискали 500 лв. и те естествено се отказаха. Обяснили им, че това се считало за спонсорство на болницата - безочлив задължителен обир, ако посмееш да си поискаш нещо толкова естествено, като да присъства и другият родител на раждащото се Simple Smile. Но за съжаление в Б-я продържава родителството да се счита предимно за "женска" работа.....

# 56
  • Мнения: 1 071
Ха,а представяте ли си у нас някой татко да поиска да снима раждането с камера,както става често в чужбина...Дали изобщо ще му разрешат?

# 57
  • Мнения: 1 976
Цитат на: Style
Цитат на: Gigi
Дабре, то се видяло че май навсякъде се плаща и скоро няма да се променят нещата.
А някой да има информация за Шейново за присъствието на таткото?
Много ме вълнува този въплос понеже нашия бъдещ татко е съгласен и иска да присъства, но първо ни се видя доста солено 200лв. така подочухме, а и не виждам за какво трябва да се дават и затова се възмутих и пуснах темата. Сега обаче поне да разберем как стоят нещата в Шейново. Който има информация нека да сподели  Grinning

Аз също много искам да разбера как стоят нещата в Шейново, но ако правилно си чула, значи има напредък. Миналата година на моята приятелка за присъствието на мъжа й им поискали 500 лв. и те естествено се отказаха. Обяснили им, че това се считало за спонсорство на болницата - безочлив задължителен обир, ако посмееш да си поискаш нещо толкова естествено, като да присъства и другият родител на раждащото се Simple Smile. Но за съжаление в Б-я продържава родителството да се счита предимно за "женска" работа.....

Е това с 500-те лева е обирджийство. Как не ги е срам, не знам!

# 58
  • Мнения: 2 489
Цитат на: Style
Цитат на: Gigi
Дабре, то се видяло че май навсякъде се плаща и скоро няма да се променят нещата.
А някой да има информация за Шейново за присъствието на таткото?
Много ме вълнува този въплос понеже нашия бъдещ татко е съгласен и иска да присъства, но първо ни се видя доста солено 200лв. така подочухме, а и не виждам за какво трябва да се дават и затова се възмутих и пуснах темата. Сега обаче поне да разберем как стоят нещата в Шейново. Който има информация нека да сподели  Grinning

Аз също много искам да разбера как стоят нещата в Шейново, но ако правилно си чула, значи има напредък. Миналата година на моята приятелка за присъствието на мъжа й им поискали 500 лв. и те естествено се отказаха. Обяснили им, че това се считало за спонсорство на болницата - безочлив задължителен обир, ако посмееш да си поискаш нещо толкова естествено, като да присъства и другият родител на раждащото се Simple Smile. Но за съжаление в Б-я продържава родителството да се счита предимно за "женска" работа.....


Родителството или раждането? Аз също смятам, че раждането е женска работа  Grinning ! Досега не съм чула мъж да е родил или пък да го е заболяло като е раждала жена му!

# 59
  • Мнения: 1 805
[/quote]
Аз също много искам да разбера как стоят нещата в Шейново, но ако правилно си чула, значи има напредък. Миналата година на моята приятелка за присъствието на мъжа й им поискали 500 лв. и те естествено се отказаха. Обяснили им, че това се считало за спонсорство на болницата - безочлив задължителен обир, ако посмееш да си поискаш нещо толкова естествено, като да присъства и другият родител на раждащото се Simple Smile. Но за съжаление в Б-я продържава родителството да се счита предимно за "женска" работа.....[/quote]

500лв.???? тия луди ли са  Shocked  А на всичкото отгоре в един от сайтовета където има инфо за Шейново пише че не допускат бащи. Те затова са им искали сигурно 500лв.
Аз мисля да си направя устата някой път когато съм на ЖК и да питам може би когато и таткото е с мен и ще питаме.

# 60
  • Мнения: 1 586
Аз правих проучване (преди година) на държавните болници преди да родя, понеже много държах таткото да е с мен. Единствената болница, в която това е относително сигурно, е Св. София - има 3 ВИП стаи и до сега май не се е случвало и трите да са заети Simple Smile Таксата е 200лв за присъствие на "член от семейството", не е ограничено специално за таткото. Условията са супер, отношението във ВИП-а също. С таткото сме доволни Simple Smile
За другите болници - ако не държах на таткото, сигурно бих избрала втора градска, но там бащи не приемаха. В МД таксата е 25лв, но пък залата е една (тя не е ВИП, а май се води "изолатор" - за раждане на инфекциозно болни и неизследвани родилки, nani_ da да ме поправи, ако бъркам) и не е сигурно дали е свободна. Още повече лекарите не се навивали да израждат там, особено ако идеш да раждаш без уговорка - т.е. малка е вероятността да стане работата. В Шейново е същата работа - раждане с таткото в "изолатора", но това даже не фигурира като легална услуга. Става само с  уговорка с лекар и евентуално заплащане по договаряне. В другите болници съвсем и дума не можеше да сава за присъствие на таткото. Това ми е информация от преди година, дано да има промени до сега Simple Smile
За клизмите - една от майките в дира беше споменала, че минала без такава във втора градска. Според мен това е напълно излишно, даже май увеличава риска от "бели" по време на раждане. Може да пуснем една анкета по въпроса, да видим какъв е процента на "белите" след клизма Wink. Но засега май сме една от малкото страни, в които все още се практикува, за съжаление...
И какво толкоз се оплакваме от скъпотията. В България се ражда сравнително евтино, та даже и безплатно. В чужбината може и да не плащат за присъствие на таткото специално, ама я да кажат какви са им здравните осигуровки годишно...

# 61
  • Мнения: 1 976
Ето затова хората на запад бачкат като луди, а българинът го мързи да си мръдне пръста.
Каквито ще да са им здравните осигуровки, но  кумата ми живее във Франция и всяка година има, например,  право на чифт нови очила безплатно и то хубави.
И освен това темата е  съвсем друга. В родилните домове би трябвало да се създадат условия за присъствие на бащата и то срещу символична сума, да не кажа безплатно. Не всеки има възможност да плати за ВИП зала и т.н., но за всяка родилка е сто пъти по - добре да се чувства възможно по - спокойна. И ако това зависи от присъствието на някой близък, то значи, че нещо трябва да се промени.

# 62
  • Мнения: 1 805
Цитат на: Andrea$
Аз И какво толкоз се оплакваме от скъпотията. В България се ражда сравнително евтино, та даже и безплатно. В чужбината може и да не плащат за присъствие на таткото специално, ама я да кажат какви са им здравните осигуровки годишно...


нека да се плаща присъствието но 25лв. 200лв. са доста пари за присъствие на бащата, така че не мисля че 200лв. е безпари. Другото което е в България няма нормални условия за раждане без присъствие на таткото камо ли с негово. А в Америка специално една позната ми каза, че присъствието на таткото е доста скъпо, но след това здравната осигуровка покрива всичко и това не е проблем.
Ето това не мога да го разбера за какво ще ги тавам тия суми, като аз си плащам здравни осигуровки, мъжа ми също и така.

# 63
  • София
  • Мнения: 6 522
В Окръжна (Света Анна) не се плаща. Аз лично не съм ползвала услугата, щото бях секцио и мъжото щеше да припадне преди още да са ме срязали  Twisted Evil  Twisted Evil  Twisted Evil , но знам защото ползвам за бебетата услугите на акушерка оттам - просто обличат таткото стерилен и това е - стига да има желание. Един татко в сюблимния момент, обаче припаднал ( както си бил контактен и усмихнат)- голям сеир било - виждат го, че сдава багажа, ама един държи бебе да го вади, друг с майката се занимава и така всеки от екипа си има задачки, а той като хвърлил камерката, и бам тимбата в съседното легло, та викали техни колеги да го свестяват и шият  Stuck Out Tongue

# 64
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
леле bibi, разсмя ме  Laughing !!!!!!!!!
Мене вчера ме просветиха по повод престоя в местната болница. Значи нищо не плащам за татито, имам си моя стая за раждане, но след раждането бам ме слагат с 6 други родилки и бебетата им в една обща стая  Shocked Представям си ако някои са близнета колко бебета ще има.....и ако се разреват всичките  #Silly Така 24ч. и те изписват, ако няма усложнения. По бързата процедура е.
За мен е по-добре без таткото, ама да сме си 2 в стайчка, както бях в БГ.

# 65
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Цитат на: Иви
Ха,а представяте ли си у нас някой татко да поиска да снима раждането с камера,както става често в чужбина...Дали изобщо ще му разрешат?


Моят съпруг снима секциото ми, но с фотапарат. Simple Smile

# 66
  • София
  • Мнения: 6 522
Ами въпросният припаднал, за когото писах по-горе е бил с камера. Имам позната във Велико Търново мъжа й и е снимал секциото с камера - що се учудваш ...

Общи условия

Активация на акаунт