Бременност веднага след операция

  • 688
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте мили Мами,
Търсих доста подобна тема като моята, но не попаднах на близка да моята ситуация.. надявам се че ще има някой който да може да ме успокой поне докато тези дни ида до Генекологът..🥺🙏

Та ето я и тя.. преди седмица ми се наложи да се подложа на катетърна аблация(безкръвна манипулация в която се отстрани един мой вроден проблем на сърцето с цел подобряване на живота в който лекарите ме убеждаваха ,че това е само плюс за мен и абсолютно всичко е напълно безопасно и безвредено за мен, с пълна венозна упойка ,по техните думи това не е този вид упойка който е пълна, а просто спя + болкоуспокояващо за да не усещам ). Всичко мина успешно, на следващия ден ме изписаха и така до днес, покай цялата тази галимация изобщо не съм обърнала внимание на това ,че ми закъснява вече 4 ,5 дни.
Вмъквам, че отдавна не се пазим, но всеки месец от лятото насам беше безуспешен.

Реших просто на шега  по обяд да си направя тест ,който на секундата в който започва да зарежда излезе положителен ..и шах .. след това си взех още 2 ( 1 от тях дигитален който показва седмици 2-3).
Утре имам час при личния заради историята ми със сърцето, та ще видим какво ще може до ми каже той и разбира се силно се надявам, че ще мога още утре да ида и до Генекологът.  Притесням се от факта ,че бях под стес ,упойка, за щастие без прием на някакви лекарства.

В момента се чувствам добре, задъхвам се и се изморявам значително бързо,болки в гърба  и кръста + чувствителни гърди.

Имаме момченце на 2 години и 10 месеца.

Много ще съм благодарна ако някой може да ми даде съвет дали може интервенцията да е навредила на плода по някакъв начин.🙏
Благодаря ви 😇

# 1
  • Мнения: 4 518
На мен ми правиха почти същата интервенция, но без отстраняване на дефекта, защото не намериха такъв. Аз обаче бях будна, по принцип се прави с местна упойка, не знам защо са сложили пълна. По време на интервенцията на мен ми слагаха адреналин за да се стимулира сърцето, който също не знам как би се отразил.
Нещото, което може да Ви успокои е да пуснете ЧХГ в лабораторията два пъти през 24 часа. Ако е близо двойно втория път значи бременността се развива нормално за момента.
Вземете си епикризата и с нея при гинеколог.
Според мен всичко ще е наред с бременността. Тялото е изморено от интервенцията, а и от бременността. И през двете съм минала и си е стрес.

# 2
  • Мнения: 7
На мен ми правиха почти същата интервенция, но без отстраняване на дефекта, защото не намериха такъв. Аз обаче бях будна, по принцип се прави с местна упойка, не знам защо са сложили пълна. По време на интервенцията на мен ми слагаха адреналин за да се стимулира сърцето, който също не знам как би се отразил.
Нещото, което може да Ви успокои е да пуснете ЧХГ в лабораторията два пъти през 24 часа. Ако е близо двойно втория път значи бременността се развива нормално за момента.
Вземете си епикризата и с нея при гинеколог.
Според мен всичко ще е наред с бременността. Тялото е изморено от интервенцията, а и от бременността. И през двете съм минала и си е стрес.


Живеем в Германия и тук е малко по различно , а и до колкото съм останала с впечатление за всичко може да ти сложат упойка, без проблем стига да искаш,но мен си ме беше доста стах и нямаше как да седя будна 😷. Но в интерес на истината доктора ми обясни, че това не е един вид истинска упойка, защото няма да ме интубират и не е с тип маска, а просто ми дават нещо във вената за да заспя и чрез местната анестезия няма да усетя болката.  След 2 часа съм на консултация при гинекога, приготвих всичко, дано имаме късмет 🙏.

# 3
  • Мнения: 4 518
Разбирам. Дано всичко е наред, ще чакам да пишете.

Общи условия

Активация на акаунт