Туристическа виза за САЩ /Тема 3/

  • 35 263
  • 748
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 7
Здравейте всички, гледах към началото на темата и края и не успях да намеря информация за това какви въпроси се задават на самото интервю. Можете ли, тези които сте се явявали, да споделите? Също така какви документи е добре да се носят? Има ли някакви задължителни или просто всичко, което може да покаже "силни връзки" с България? Благодаря и успех на всички!

# 376
  • София
  • Мнения: 2 679
Няколко човека сме писали доста подробно в тази тема, прелистете страница по страница и на всяка страница търсете примерно "интервю".
И ще намерите много информация.
Трудно ми е сега от телефона да потърся, но съм сигурна, че ще намерите.

# 377
  • Мнения: 14
Здравейте, аз мисля да кандидаствам за туристическа виза с цел ваканция, но имам известни колебания и резерви. Първият ми въпрос е дали да мина през фирма да ми помогне с документите(или да дадат акъл за интервюто, нали са професионалисти) или един средностатистически сравнително адекватен човек може да се справи сам? След като разгледах няколко агенции да видя какво горе долу предлагат и каква информация изискват, за да ти помогнат с документите, ме озадачиха две неща. На едната агенция на сайта пишеше, че задължително изискват "име, адрес, телефонен номер и статут на лицето, което желаете да посетите в САЩ или име, адрес и телефонен номер на хотела, в който ще отседнете". Аз хора живеещи в САЩ не познавам, също така не мисля да си запазвам хотел, преди да имам одобрена виза. В предишните теми гледах някакви мнения на хора, които си купуват и самолетни билети без виза, но аз не съм такъв тип човек, особено в тези несигурни времена. Понеже не съм гледал DS-160 документа (поради липса на време), наистина ли изискват такава информация и трябва ли да имам запазен хотел преди да кандидаствам за виза?

# 378
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 059
Скрит текст:
Здравейте, аз мисля да кандидаствам за туристическа виза с цел ваканция, но имам известни колебания и резерви. Първият ми въпрос е дали да мина през фирма да ми помогне с документите(или да дадат акъл за интервюто, нали са професионалисти) или един средностатистически сравнително адекватен човек може да се справи сам? След като разгледах няколко агенции да видя какво горе долу предлагат и каква информация изискват, за да ти помогнат с документите, ме озадачиха две неща. На едната агенция на сайта пишеше, че задължително изискват "име, адрес, телефонен номер и статут на лицето, което желаете да посетите в САЩ или име, адрес и телефонен номер на хотела, в който ще отседнете". Аз хора живеещи в САЩ не познавам, също така не мисля да си запазвам хотел, преди да имам одобрена виза. В предишните теми гледах някакви мнения на хора, които си купуват и самолетни билети без виза, но аз не съм такъв тип човек, особено в тези несигурни времена. Понеже не съм гледал DS-160 документа (поради липса на време), наистина ли изискват такава информация и трябва ли да имам запазен хотел преди да кандидаствам за виза?

Съвсем спокойно можете да си го попълните сама. И не, не си купувайте билет и хотел преди да си вземете виза.

# 379
  • Мнения: 552
Здравейте! Аз пак с питане (след като вече разбрах, че теста не е задължително да е ПСР) - въпроса ми е за ръчния багаж. Ще пътувам с KLM. Написано е че ръчния ми багаж трябва да е :55 x 35 x 25 cm   12 kg. Чантата ми, обаче, е с размери 50 х 37 х 20. Дали ще са проблем тези 2см. Извинявам се за въпроса, ама ми е първи полет и естествено притесненията големи. Благодаря на отзовалите се!

# 380
  • Бургас
  • Мнения: 4 022
Няма да мерят чантата с линийка, важното да е достатъчно малка, за да се побере на мястото за багажа над седалките. Аз пък за пръв път ще летя с животни и също ми  е доста притеснено

# 381
  • Sofia
  • Мнения: 4 679
Във формуляра за кандидатстване има въпрос за адрес. Аз бях посочила адрес на някакъв хотел в Дисниленд (без да го резервирам, мисля, или ако случайно съм резервирала е било с безплатна анулация), защото това ни беше част от идеята на евентуалното пътуване.

# 382
  • Мнения: 4 230
има поле за адрес, но никой не проверява имате ли резервация, и после дали сте на този адрес или друг

# 383
  • Sofia
  • Мнения: 4 679
Въпросът е, че нещо трябва да се попълни.

# 384
  • Мнения: 262
Здравейте! Колко дни след интервюто са готови паспортите с визите? Аз записах, че ще ги взема от куриерската фирма на Драган Цанков и нямам представа кога ще са готови и кога трябва да отида. Можете ли да ми помогнете с информация?

# 385
  • Мнения: 25 673
2-3 дни след интервюто

# 386
  • Мнения: 262
2-3 дни след интервюто
Благодаря!

# 387
  • Мнения: 6
Здравейте, днес бях на интервю и си мислех  че ще проформа, понеже имам брак, дете ,два апартамента, два трудови договора , обаче нещо се заядоха явно и ме накараха да попълвам допълнителен въпросник DS-5535. Някой дали се е сблъсквал да каже какво следва?

# 388
  • Мнения: 14
А казаха ли за какво е нужно това ?  Вие за какъв тип виза кандидатствате ? Понеже чета че това е въведено по времето на Тръмп и се отнася за имигрантските визи и тези за зелена карта.

Гледам вътре има да се напишат неща като предишна работа и посетените до сега държави. И гледам че има полета за социалните мрежи.

М/у другото преди години имаше полета в които се попълваха кои страни сте посетили още в самият формуляр DS-160.

Паспорта при тях ли остана ? В какъв срок трябва да им изпратите попълнен DS-5535 ?

# 389
  • Мнения: 6
Не не казаха защо го искат, Аз кандидатсвам за туристическа виза, и да даже при попълването на DS160 бяха почти същите въпроси, но много повече.
Тук искат 15 години назад да кажеш къде си ходил, какво си работил, къде си живял.. Има и за социални мрежи въпроИ.

Общи условия

Активация на акаунт