Туристическа виза за САЩ /Тема 3/

  • 35 415
  • 748
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 14
Паспорта при тях ли остана ? В какъв срок трябва да им изпратите попълнен DS-5535 ?

# 391
  • Мнения: 6
Паспорта и всички други документи состанаха при тях. Те трябва да ми пратят имейл със формуляра,да го попълня онлайн и да им върна.
Но днес казах че няма да е, надявам се в сряда. И после пак казаха че не знаят колко време ще отнеме, за всеки било различно. Чесно казано са много тежки гимии.

# 392
  • Мнения: 14
Да, доста е тромава процедурата. Преди не беше така. Сега като чета в какви срокове се разглежда този формуляр + чакането за интервю и това всичко само заради една ескурзия за 10 дни......

# 393
  • София
  • Мнения: 2 681
Да споделя, че очаквах да ни зададат куп въпроси на летището, за да ни пуснат в Щатите..ами нищо такова.
Само ни попита къде отиваме и колко кеш носим. Това в Бостън.

И дали носим храна и алкохол.
И само паспорт. В мига, в който те снимат, на екрана им излиза визата.

Е мен ме попита кога съм била в Дубай.
Адски бързо.. сигурно 10 минути с чакането, а багажът тамън беше излязъл.

Сертификати и тестове на нашето летище почти не отразиха, даже и не помня дали ме попитаха.
В Амстердам на гейта ни дадоха бордните карти за втория полет, там само погледнаха тестовете и сертификатите.

# 394
  • Бургас
  • Мнения: 4 053
А защо питат за алкохол и храна, да не са забранени, че аз тръгвам след седмица и са ми поръчали ракия и др. да нося

# 395
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 062
А защо питат за алкохол и храна, да не са забранени, че аз тръгвам след седмица и са ми поръчали ракия и др. да нося

Абсолютно забранено е да се внася храна към САЩ. Алкохола е лимитиран до 1л концентрат или 2л вино. Ракия без бандерол може и да я конфискуват. Цигарите са лимитирани до 2 стека на човек. Всякакви сирена, луканки и подобни са строго забранени (а то и кой ли би поръчал, като тук се продават на хиляди места).

# 396
  • Мнения: 25 729
А защо питат за алкохол и храна, да не са забранени, че аз тръгвам след седмица и са ми поръчали ракия и др. да нося
Ракия може.
Може и вафли, и др пакетирани храни.Подправки ако са с опаковка, също става.  Насипни, по скоро не.
Месо, млечни и плодове е забранено.

# 397
  • Бургас
  • Мнения: 4 053
А консерви може ли, че са ми поръчали да нося консерви с пастет, в крайна сметка ако нещо е забранено, в най-лошия случай ще ми го вземат, нали така

# 398
  • Мнения: 25 729
А консерви може ли, че са ми поръчали да нося консерви с пастет, в крайна сметка ако нещо е забранено, в най-лошия случай ще ми го вземат, нали така
Не мисля, че ще ти направят проблем за два пастета. Може въобще да не приверят.
Един българин миналия месец дойде с 5л домашна ракия, филета елена, домашни мезета. Не са го проверявали дори..
На късмет е, но не си насилвай своя.

# 399
  • Мнения: 4 303
със сигурност е напълно възможно да не проверят, но понякога минават с кучета... Пастета е затворен де, не е луканка, но според мен просто си търсите проблеми по тоя начин.

# 400
  • София
  • Мнения: 2 681
Мой приятел казва, че просто не казваш, че носиш каквото и да било. Ако го намерят само ще ти го вземат.
Той си носи всяка година от бг много буркани с мед. Американски гражданин е обаче.

# 401
  • Down south
  • Мнения: 7 664
На кой казваш?
Попълва се декларация.
Ако решат да проверят и установят нарушения, могат да наложат съответна глоба.

Ако съм турист, не бих рискувала, особено в днешно време. Всъщност и като гражданин, важи същото.

# 402
  • Мнения: 475
Ще каже човек, че тук няма храна. 🤦

# 403
  • Мнения: 6 654
Да, а и е САЩ... БГ магазини има вероятно навсякъде.
Аз бях най-учудена на едно пътуване до Берлин, приятелка беше повлекла лютеници. Абе жена, то в центъра 3 или 4 български магазина видяхме, та даже лютеницата беше по-евтина. Joy

# 404
  • ново
  • Мнения: 5 936
Да, а и е САЩ... БГ магазини има вероятно навсякъде.
Може ли да ми кажете в Мейн, в кой град има бг магазин?

Общи условия

Активация на акаунт