Раждане в АГ болница ''Свети Лазар''- тема 2

  • 19 753
  • 283
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 268
Здравейте Blush Аз също се интересувам от въпроса, по-конкретно от ситуацията в Ла Вита Нова. Свързах се с Олга (следя се на друго мясго; сега съм в 19 г.с.) и тя каза, че най-късно в 34 г.с. трябва да я посетя, ако реша да раждам там.

Правилно ви е казала. Защото няма проблем да родите там, ако не сте се следили. Но до този период е хубаво да се отишли за конкретизиране на нещата.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 121
Грешен пост.

Последна редакция: сб, 06 авг 2022, 21:36 от Sunshine42

# 47
  • Мнения: 481
Здравейте, някой родил наскоро с Олга Дукат да сподели мнение? Благодаря!

# 48
  • Мнения: 25
Момичета, следя се при Олга и засега съм доста доволна, но живо ме вълнува всяко мнение на родила дама вече там с Олга.
Цената за двойна стая е 2990лв, а ваната се доплаща, както и епидуралната упойка.
Следенето - аз си плащам за всеки преглед (между 65 и 150лв.) и честно казано получавам доста внимание и грижи до този момент. В тази прегледи НЕ влизат феталните морфологии и скрининга, такива май изобщо не се правят в болницата, не съм запозната. Ако някоя дама има въпроси за следенето - да пита. А аз моля майчетата, вече родили, да кажат всичко лошо, което имат, много ще ми е полезно.

# 49
  • Мнения: 13
Здравейте! Дали може някоя дама, която НЕ Е раждала с Олга Дукат, а е била при обикновен лекар (Димитров, Славкова, Стойков), да сподели мнение как са протекли нещата. Изчетох всички теми и оставам с впечатлението, че освен лъскавата база и храна от някакъв ресторант, друго май не могат да предложат. Не е ясно имат ли дежурни лекари 24/7, не е ясно колко им е адекватна грижата, ако нещо не е наред, явно искат доплащане за щяло и не щяло.... Като плюс виждам само, че едновременно се засичат много малко бебета и евентуално могат да ги обгрижват. И тъй като цената е като в Токуда, колкото и да си харесвам лекарката, силно почвам да се разколебавам дали си струва парите и преживяването....

# 50
  • Мнения: 410
Здравейте,
Може ли някоя мама да сподели впечатление от двойно обезболяване  при секцио?
Имам предвид възможността,  която предлагат освен спиналната упойка,  за секцио то,  слагат и епидурален катетър,  който обезболява следващите 24 часа.
Заслужава ли си +300 лв.,  на иначе не малкото пари,  които се дават,  обезболява ли действително или просто е по-притъпена болката?  Става въпрос за второ секцио,  като първото беше доста болезнено,  а сега АГ казва,  че принципно второто ще е е по-болезнено,  заради контракциите,  които с второ,  трето и следващо раждане,  без значение как,  са в пъти по-болезнени.
Ще се радвам да споделите мнение.

# 51
  • Мнения: 15
Здравейте,
Може ли някоя мама да сподели впечатление от двойно обезболяване  при секцио?
Имам предвид възможността,  която предлагат освен спиналната упойка,  за секцио то,  слагат и епидурален катетър,  който обезболява следващите 24 часа.
Заслужава ли си +300 лв.,  на иначе не малкото пари,  които се дават,  обезболява ли действително или просто е по-притъпена болката?  Става въпрос за второ секцио,  като първото беше доста болезнено,  а сега АГ казва,  че принципно второто ще е е по-болезнено,  заради контракциите,  които с второ,  трето и следващо раждане,  без значение как,  са в пъти по-болезнени.
Ще се радвам да споделите мнение.

Здравейте. Аз бях с епидурална упойка и при мен почти нямаше ефект върху болката. Отделно спринцовката се оказа дефектна и не можеха да ми "довливат", а анестезиологът си беше вече отишъл (на повикване е). Ако искате, ми пишете на лично.

# 52
  • Мнения: 328
Здравейте ! Има ли някоя майка родила секцио (спешно или не) с Олга Дукат и Паликов. Искаше ми се да родя с нея - естествено, но бебето ми е със седалищно предлежание, а за такова естествено раждане май нямам смелост. Ако някоя от вас може да разкаже малко повече бих била благодарна - има ли отложено клампиране, чака ли се да започне спонтанно раждане и след това да се направи секциото, самата операция как се прави ( има ли опция да е по метода на Щарк) и абсолютно всичко би ми помогнало да реша там или друга болница да избера. Също така чувам отзиви, че в самата болница умишлено задържали бебенца и майка за да вземат повече пари, на мен лично не ми се вярва, но все пак...

# 53
  • Мнения: 7 776
Д-р Паликов е от малкото акушер-гинеколози, които израждат седалищни бебета. Освен това бебето може да се обърне в процеса на раждане
 Има и упражнения, които могат да се правят с цел бебето да се завърти. Няма да има проблем да е секцио след спонтанно започване на раждането. Но поне си направете консултация с екипа им, за да ви споделят опита си със седалищни раждания.

# 54
  • Мнения: 328
Правих, правя и ще продължа с упражненията. Говорила съм с Олга, но за първо раждане не мисля, че лично аз бих искала да рискувам само и само да родя естествено. Просто ми се иска като цяло мнение за доктора и има ли смисъл да раждам там, ако ще съм секцио

Д-р Паликов е от малкото акушер-гинеколози, които израждат седалищни бебета. Освен това бебето може да се обърне в процеса на раждане
 Има и упражнения, които могат да се правят с цел бебето да се завърти. Няма да има проблем да е секцио след спонтанно започване на раждането. Но поне си направете консултация с екипа им, за да ви споделят опита си със седалищни раждания.

# 55
  • Мнения: 420
Здравейте,

Може ли да ми дадете мнение за доктор Паликов относно следене на бременност - подробен ли е, всички прегледи и изследвания ли назначава, как го откривате, ако имате проблем или въпрос и разбира се - доволни ли сте от раждането при него?

Имам предходно секцио и 3 операции от херния, 2 отворени, правени отдавна и 1 лапаросопска с поставено платно, направена след секциото.

Сега желанието ми е да родя нормално и да не добавям още 1 операция към вече не малката бройка...

Знам, че именно той и Олга се занимават с такива случаи. Преди раждах в Щерев, доволна съм много от лекарката си, но не мисля, че там е мястото за моя случай. Ще съм благодарна на отзиви, мнения и съвети, всякаква помощ е от полза за мен.

Хубав ден! Simple Smile

# 56
  • Мнения: 1 602
Аз само ще се включа по отношение на болницата и задържане там - родих бебе 2420гр в 37гс, не е седяло нито минута в кувьоз и ни изписаха без да ни задържат и ден допълнително

# 57
  • Мнения: 481
Дойде време и аз да споделя моя опит от раждането в Св. Лазар. Родих преди 12 дни, на 7.10 с екипа на Олга, Паликов и дула Яница! Изключително доволна съм от всичко! Раждането не беше бързо, но аз бях подготвена, че като за първо раждане може да се проточи. Терминът ми беше за 5.10 и всъщност раждането започна един час след полунощ. Или по-точно на 6.10 в 1:28. Събудих се от контракция и в момента, в който станах усетих как потича нещо. Отидох в тоалетната и видях зацапване, разбрах, че част от тапата пада и се започва. Супер много се развълнувах. Интересното при мен е, че контракциите започнаха директно на 5 мин. Нямаше да са на 30, 20, 10... Директно на 5 мин с продължителност 1 Мин. Започнахме да ги засичаме с моя мъж, не отминаваха. Това продължи близо час. В 2:30 решихме да звъннем на дулата, с нея имахме уговорка да дойде вкъщи и когато напреднат нещата да идем в болницата. Звъннах й, оказа се че с Олга са в болницата и имат раждане. Петото за деня... Това малки ме притесни дали ще имат сили и за мен 😁 Разбрахме се да и пращам инфо за контракциите и да се чуем ако се засилят нещата. Така изкарахме до 8-9 сутринта. Аз опитвах да спя и да почивам. Дишах по време на всяка една контракция. В 9 предложиха да идем до болницата към 12, за да чуем тоновете. Отидохме и се оказа само 2 см разкритие, тънка шийка и добри тонове. Затова решихме да се върнем вкъщи и да чакаме да се увеличи разкритието. Всичко това беше предварително обсъдено и имахме план за раждане, което действаше много успокоително. Прибрахме се, хапнах малко и към 9 вечерта вече ми беше нетърпимо. Решихме пак да звъннем на Яни и тя дойде към 10:30. Към 2-3 нещата станаха интензивни, болките от контракциите все по силни. Мъжът ми много ме подкрепяше, Яни ми правеше масажи на кръста, затопляше възглавница за корема ми и ме окуражаваше, че мога. Към 4:30 и казах, че вече се чувствам доста изморена и искам да идем в болницата. Тя звънна на Олга и в 5 часа всички бяхме в там. Паликов също. Олга ме прегледа, не усетих грам болка, разкритието беше 8 см. Това супер много ме мотивира. Олга и Паликов влязоха в спешно секцио, а ние останахме с Яни да чакаме пълно разкритие. Към 9 те се върнаха, но за съжаление не бяхме мръднали от. 8 см. Тогава обсъдимхе възможността за епидурална, която да отпусне мускулатурата на матката и аз се съгласих. Бяха минали 34 часа от първата контракция и не смятах, че ще издържа още дълго така. Сложиха упойката и отново следяхме контракциите на тонове. Не зачестяваха. Тогава реших да да сложим минимална доза окситоцин и след няма и 5 мин усещах напъни. Дъщеря ми се роди за 10 мин след окситоцина. С 6-7 напъна излезе главата, и после и телцето. Облекчението беше огромно! Имах 3-4 козметични шева, Паликов ме защо, Яни ме изми. Взеха детето при неонатолозите за два часа, за да видят как е. След това ми я донесоха и ме качиха в стаята. Бащата ми беше голяма опора, през цялото време беше с мен, помагаше ми и ми давала сигурност. Яни ми казваше, че съм супер спокойна и че съм родена, за да раждам... Усмивката на Олга и професионализмът са на такова ниво, каквото не съм и очаквала! Радвам се и че послушах Паликов за упойката, защото се случиха толкова лесно нещата накрая, а мен напъните ме плашеха най-много. От престоя в болницата мога само хубави неща да кажа. Акушерка Катя, страхотна! Всички лекари , сестри, санитари, идваха постоянно. Детето беше с мен и денем и нощем, ако искаш да го оставиш и да си починеш, можеш. Закърмихме се още на втория час и досега сме на кърма само! Храната е божествена, сервират ти в стаята, и се чувствах като принцеса! От 8 до 22, бащата може да идва когато иска и да стой с теб, за да се изкъпеш, да поспиш, да хапнеш. Моят мъж идваше по две пъти на ден, за по два три часа. Бях в двойна стая и се радвам, много си помагахме с другата майка! Ако някой има някакви въпроси насреща съм! За всичко това заплатихме 3400 лв. Ако забременея пак, няма да се чудя къде да раждам вече. ❤️

# 58
  • Мнения: 544
Никол, историята ти е чудесна! Честито бебче! Пожелавам си все повече майки да разказват с такъв позитивизъм и приятни чувства за своите раждания! Heart
Иска ли се тест или ваксина за таткото за достъп в болницата?

# 59
  • Мнения: 240
Честито, Никол!
На мен също ми предстои раждане със същия екип и съм с термин в понеделник. Настроена съм много позитивно и твоята история само ме надъха още повече, че всичко ще е наред ❤

Общи условия

Активация на акаунт