Има ли живот след смъртта?

  • 7 917
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 390
Вярвате ли, че съществува живот след смъртта?

# 1
  • Мнения: 138
Обикновено човек като загуби близък се замисля - това ли е всичко,има ли нещо след това.... Някакси се опитва да намери надежда,успокоение,че това не е края,че ще се срещнат пак.Че където и да са те са добре.
Всичко би било безсмислено,ако няма друго след това,така смятам аз.
Мисля че има живот след смъртта.

# 2
  • Мнения: 376
Според мен душата след смъртта се преражда. Започва нов живот с нови предизвикателства.

# 3
  • Мнения: 12 473
Има още много животи и превъплъщения..)

# 4
  • Мнения: 27
Вярвам в задгробния живот.
Всички,които обичах вече не са на този свят.
Когато майка ми почина (аз не знаех все още) се появи в съня ми и ми каза,че вече е добре.
Няколко дни по-късно ми се яви.(Бях на 15).От тогава винаги я сънувам,когато нещо лошо ще се случи.Предупреждава ме.
Баща ми почина 4 години след нея.
Освен,че чух да ме вика един ден по друг начин не съм усетила присъствието му.
Края на 2020 г. почина дядо ми (бащата на майка ми).Няколко вечери чувах стъпки.Идваше до леглото и си тръгваше.
Преди няма и 2 месеца почина и съпругът ми.
Случи се внезапно.Много се обвинявах,че не можах да му помогна,че вместо да го прегърна и целуна аз гледах да стигнем по-бързо до болницата.Още ми тежи,но вече някак го приемам по-нормално.
На втората вечер от смъртта му усетих една топлота.Сънувах го,прегърнахме се,целунахме се.Показа ми как точно са се стекли нещата около смъртта му,така че да разбера,че колкото и да съм бързала не е можело да се направи нищо.Просто така е трябвало да стане.
На гроба му една жена сложи стъклена ваза.Същата тази жена преди няколко дни направи нещо,което аз го приех като неуважение към него и и се ядосах,но не казах нищо,просто си тръгнах за да не стават скандали.На другия ден отидох до гроба видях,че вазата се беше пръснала на парченца.
Имам и много други случки,но това са най-силно запаметените ми.
Те са някъде на по-добро място и ни помагат.
Вярвам,че един ден всички ще се съберем с тези,които сме обичали.

# 5
  • Мнения: 580
Вярвам, че има. Доста неща са ми са се случили, за да повярвам. Трудно ми е да приема, че всичко просто свършва и ние спираме да бъдем част от вселената. Енергията не се губи, а се променя. Човек, освен кожа и кости, е също енергия.

# 6
  • Мнения: 390
Вярвам, че има. Доста неща са ми са се случили, за да повярвам. Трудно ми е да приема, че всичко просто свършва и ние спираме да бъдем част от вселената. Енергията не се губи, а се променя. Човек, освен кожа и кости, е също енергия.

Споделете, ако искате.

# 7
  • Мнения: 7 059
Освен че има "живот след смъртта", вярвам и в паралелните реалности , извънтелесни преживявания и т.н....
Много доказателства имам в живота си за това.

# 8
  • Мнения: 390
Освен че има "живот след смъртта", вярвам и в паралелните реалности , извънтелесни преживявания и т.н....
Много доказателства имам в живота си за това.

Споделете повече, ако искате. 🍀

# 9
  • Мнения: 7 059
Sunflower29, има ли смисъл да правите две аналогични теми,  сега видях, че има друга такава с подобно заглавие - "Вярвате ли в живота отвъд" е другата, пак Ваша.

Последна редакция: пт, 11 фев 2022, 15:17 от Rosita

# 10
  • Мнения: 12 473
И аз не разбирам - ако й е интересно, защо не вземе да чете по темата, а все едно и също пита? Wink

# 11
  • Мнения: 390
Защото ми се иска да прочета повече мнения от различни хора. Извинявам се, ако съм засегнала някого.

# 12
  • Мнения: 7 059
Няма кого да засегнете, просто е излишно, в този смисъл го казах.

# 13
  • Мнения: 526
Не,, вярвам,,. Зная, че е така. Аз също имам ясни доказателства. Също чела съм мнооогооо. И основното важно нещо за мен, и не само в това отношение, че толкова много години са инвестирани и подплатени с кръв, ужас, терор, манипулации и всичко най-гнусно, в отнемането на знанията на хората и заместването им струги,, истини,, Разбира се, че има живот след смъртта, както има живот след вчера например или след нова година. Това е съвсем естествен еволюционен процес, който нягога е бил съвсем ясен като състояние. Сега е плашещо дори, несигурно. Естествено, за,, ХОРАТА,, най-добрия вариянт ще е,, хората,, да спрат изобщо да си задават подобни въпроси. Това е и целта според мен. А може и да стане след столетия. Но засега още трябват усилия, манипулиране, бърсане на мозъци, за да се изчегърта това вътрешно съвсем естествено познание за света у хората. Истината е, че когато отпадне страхът от смъртта, живота ти върви ударно нагоре. Имаш уверенос, изобщо не допускаш милиони страхове и крачиш смело напред, щастие, успяваш. Но това е всичко, което не трябва да ти се случи, за да бъдеш роб, овчица, стадо, да имаш господар, значи да се страхуваш, да си подчинен.

# 14
  • Мнения: 1
Животът е чудо! От началото до края. Никой до сега не се е върнал от оня свят за да каже дали има живот след смъртта и това е факт. Аз обаче съм реалист, не съм фанатик и за това вярвам само и единствено на науката, а според нея живот след смъртта няма как да бъде възможен поради простата причина, че мозъка на човека не е разделна част от тялото, а са едно цяло. Знам, че човек не иска да повярва на това, а му се иска да има нещо след края на живота, но това просто няма как да се случи. Защо няма доказателства за живот след смъртта до сега? Замислете се, че ако имаше живот след смъртта все някой до сега щеше да направи откритие за това, толкова велики умове са се раждали на тази земя, но Уви, никой няма доказателства за подобно нещо. За мен да вярваш в живота след смъртта е равносилно на това да вярваш, че вечно ще бъдеш млад и никога няма да остарееш, но Уви, животът е устроен другояче. Не желая да повлиявам на мнението на други хора, нито да засягам ония които са религиозни, просто изразявам своята гледна точка по темата. За мен живот след смъртта просто няма как да бъде възможен и за това до сега никой нищо не е доказал. По някога човек трябва да приеме реалността такава каквато е, въпреки, че си фантазира невъзможни неща, които са плод на неговото въображение, защото човешкият мозък е много сложно нещо, повярвайте, друго си е когато стъпиш с парашут на земята.

Общи условия

Активация на акаунт