The Ordinarу + DECIEM (Тема № 8)

  • 38 217
  • 432
  •   1
Отговори
# 375
  • София
  • Мнения: 1 363
Чак сега виждам отговорите. Да, на ТО. Относно вътрешна причина - вероятно има, наскоро изследвах бъбреци, всичко е наред.

# 376
  • Мнения: 383
А някой ползвал ли е новия серум за очи на ординари? Звучи обещаващо, но по скъп от другите им продукти. И се чудя да пробвам ли, и проучвам мнения Simple Smile

Аз доста дълго им ползвам синия бъфет, и си слагам от него и на пачия крак. А на клепачите от точно на най-тънката кожа, слагам на ла рош за чувствителни очи. Но сега си мисля, че ако взема само точи, може само него изцяло около очите.

# 377
  • Мнения: 2 861
А някой ползвал ли е новия серум за очи на ординари? Звучи обещаващо, но по скъп от другите им продукти. И се чудя да пробвам ли, и проучвам мнения Simple Smile

Аз доста дълго им ползвам синия бъфет, и си слагам от него и на пачия крак. А на клепачите от точно на най-тънката кожа, слагам на ла рош за чувствителни очи. Но сега си мисля, че ако взема само точи, може само него изцяло около очите.

Присъединявам се към въпроса. Досега ползвах серума FECC, но ми идва скъп и търся нов до отстъпките за черния петък през ноември 🙂

# 378
  • Мнения: 76
А някой ползвал ли е новия серум за очи на ординари? Звучи обещаващо, но по скъп от другите им продукти. И се чудя да пробвам ли, и проучвам мнения Simple Smile

Аз доста дълго им ползвам синия бъфет, и си слагам от него и на пачия крак. А на клепачите от точно на най-тънката кожа, слагам на ла рош за чувствителни очи. Но сега си мисля, че ако взема само точи, може само него изцяло около очите.
От почти месец го ползвам. Като цяло нямам проблеми с тази част от лицето си (въпреки, че не съм първа младост). Но ми прави много добро впечатление. Мисля, че избистря и помага ако има тъмни кръгове. Отделно попива добре и помага и за леки бръчици. Със сигурност ще продължа да го купувам.

# 379
  • Пловдив
  • Мнения: 46
Здравейте!Кое да нанеса първо ниацинамед или масло от сквалан?

# 380
  • Мнения: 36
Здравейте!Кое да нанеса първо ниацинамед или масло от сквалан?
Първо ниацинамид, след него масло от сквалан.

# 381
  • Мнения: 509
Здравейте,

Имам гликолова киселина 7% и серум със салицилова киселина 2%. Боря хормонално акне, как да ги използвам? Да ги редувам ли вечер или заедно?

# 382
  • Мнения: 2 435
Зависи кой вариант ти е серумът.

# 383
  • Мнения: 509
Обикновен ми е серумът със салицилова киселина, не е този със сквален. Ползвам го заедно вече, кожата ми е супер.

# 384
  • Мнения: 1 015
Здравейте, харесах си продукти, за да увелича грижата на кожата си, но май малко прекалявам. На 32 години съм - фини бръчки - леко, загуба на свежест, разширени пори.
И съм си харесала следните неща 
Niacinamide 10% + Zinc 1%,
Squalane Cleanser
Natural Moisturizing Factors + HA
Hyaluronic Acid 2% + B5
Glycolic Acid 7% Toning Solution
Matrixyl 10% + HA,
Multi-Peptide + Copper Peptides 1% Serum ("Buffet" + Copper Peptides 1% Serum)
Azelaic Acid Suspension 10%
AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution
Salicylic Acid 2% Masque
Alpha Arbutin 2% + HA
Vitamin C Suspension 30% in Silicone
Retinol 0.2% in Squalane
Lactic Acid 5% + HA
Argireline Solution 10%


Има ли такива от тях, които да не са подходящи все още или с повтарящо се действие?

# 385
  • Мнения: 5 613
Здравейте, харесах си продукти, за да увелича грижата на кожата си, но май малко прекалявам. На 32 години съм - фини бръчки - леко, загуба на свежест, разширени пори.
И съм си харесала следните неща 
Niacinamide 10% + Zinc 1%,
Squalane Cleanser
Natural Moisturizing Factors + HA
Hyaluronic Acid 2% + B5
Glycolic Acid 7% Toning Solution
Matrixyl 10% + HA,
Multi-Peptide + Copper Peptides 1% Serum ("Buffet" + Copper Peptides 1% Serum)
Azelaic Acid Suspension 10%
AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution
Salicylic Acid 2% Masque
Alpha Arbutin 2% + HA
Vitamin C Suspension 30% in Silicone
Retinol 0.2% in Squalane
Lactic Acid 5% + HA
Argireline Solution 10%


Има ли такива от тях, които да не са подходящи все още или с повтарящо се действие?
Да, прекалено много киселини. Ако ще ползвате вит. С и ретинол, няма къде да ги вместите. Пептидите също се повтарят. Не пишете с каква кожа сте, но спокойно може да си оставите:
Squalane Cleanser
Natural Moisturizing Factors + HA - имайте предвид, че не на всяка кожа понася. Аз съм със суха кожа и го харесвам за нощна грижа, но за смесена и мазна може да дойде тежък.
Niacinamide 10% + Zinc 1%,
Hyaluronic Acid 2% + B5
Matrixyl 10% + HA или Multi-Peptide + Copper Peptides 1% Serum ("Buffet" + Copper Peptides 1% Serum) - По принцип Buffet го водят по-добрият продукт, но имайте предвид, че не е съвместим с вит. С и ретинола.
AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution или Salicylic Acid 2% Masque - Лично аз ползвам първия и ми се отразява много добре, но е доста силен.
Alpha Arbutin 2% + HA
Vitamin C Suspension 30% in Silicone
Retinol 0.2% in Squalane - този продукт е по-добре да се въвежда през есента и да се ползва изключително стриктна слънцезащита, иначе има опасност от пигментиране. Същото важи и за киселините.
Argireline Solution 10% - аз лично не съм впечатлена от този продукт, честно казано.

Като цяло, избрала сте доста силни активи. Всеки един от тях може да наруши кожната бариера, така че Ви съветвам да започнете с базова хидратация, почистване и слънцезащита:
Squalane Cleanser
Natural Moisturizing Factors + HA
Niacinamide 10% + Zinc 1%,
Hyaluronic Acid 2% + B5
Matrixyl 10% + HA или Multi-Peptide + Copper Peptides 1% Serum ("Buffet" + Copper Peptides 1% Serum) - ако изберете Бъфет, отново въвеждайте плавно
Argireline Solution 10%
и после от есента въвеждайте едно по едно всички активи. Не забравяйте стриктна слънцезащита целогодишно. Влезте в сайта на Десием и четете коментарите към всички продукти, които сте избрала. Те ще Ви ориентират достатъчно. Разгледайте и таблиците с конфликти.
Лично аз започнах с Гранактив ретиноид емулсия 2%, Ниацинамид, ХК и червеният пилинг и имаше много добър ефект върху кожата. Всичко останало съм въвеждала месеци след това.

# 386
  • Мнения: 2 435
Здравейте, харесах си продукти, за да увелича грижата на кожата си, но май малко прекалявам. На 32 години съм - фини бръчки - леко, загуба на свежест, разширени пори.
И съм си харесала следните неща  
Niacinamide 10% + Zinc 1%,- след първата бутилка не повторих. Не ми допадна.
Squalane Cleanser
Natural Moisturizing Factors + HA- ужасен е и ми пълни порите, а дори нямам драстично разширени.
Hyaluronic Acid 2% + B5 - на мен не ми върши почти никаква работа.Морския повече се търпи.
Glycolic Acid 7% Toning Solution - не го харесвам, но и не бях достатъчно упорита, влудяваше ме лепкавото след него.
Matrixyl 10% + HA, Multi-Peptide + Copper Peptides 1% Serum ("Buffet" + Copper Peptides 1% Serum)
Azelaic Acid Suspension 10% - по мое мнение успокоява пъпки и свива пори.
AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution - хубав, но внимавай с 10. минути
Salicylic Acid 2% Masque
Alpha Arbutin 2% + HA- това изчиства петна. Не знам дали ти е нужно.
Vitamin C Suspension 30% in Silicone - много е силен, избери някой от по-слабите. При мен след 2-3 дни употреба и правя реакция, все едно ми излизат подкожни пъпки, въпреки че кожата ми е доста устойчива, според мен, козметици и дерматолози.
Retinol 0.2% in Squalane
Lactic Acid 5% + HA - макар че я предпочитам пред гликоловата.
Argireline Solution 10%- с това отлагам слагането на ботокс. Обичам го.[/i]

Има ли такива от тях, които да не са подходящи все още или с повтарящо се действие?
Смалих шрифта на излишните според мен.
Не виждам нито една аминокиселина, а за мен те са незаменими, особено в комбинация с витамин С.

Вземи си хубав лек крем. Аз ползвам на Pixi.
И много хубава слънцезащита.
И вече са писали. Много бавно въвеждане.

# 387
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Niacinamide 10% + Zinc 1% , когато го нанасяте след определени минути измивате ли го от лицето си?!

# 388
  • Мнения: 6 682
Niacinamide 10% + Zinc 1% , когато го нанасяте след определени минути измивате ли го от лицето си?!

Не, това е серум, не се измива.

# 389
  • Мнения: 1 759
Мога ли да ползвам сутрин преди крема
https://www.notino.bg/the-ordinary/azelaic-acid-suspension-10-oz … -krem/p-16168479/

А вечер преди крем
https://www.notino.bg/the-ordinary/vitamin-c-suspension-23-ha-sp … min-s/p-16168477/

Или се препокриват?

Общи условия

Активация на акаунт